Cvičení po porodu / diastáza

Sandra, 11 září, 2022

Kontrola po šestinedělí dopadla dobře, tak mám zelenou cvičit. Kila jdou dolu sice docela samy (možná za to může kojení, kterým se prý spálí až 600kcal nebo to, že se dvěmi dětmi si nesednete už vůbec). Ale každopádně váha je věc první a zpevnění těla (a zdravé tělo) věc druhá. Takže na váhu co? Nekoukáme!

Klasické cvičení jako sedy lehy mám ještě na měsíc kvůli císaři zakázané, ale stejně jsem měla v plánu nejdřív začít s core – neboli tréninkem středu těla. Je to ideální nejen při diastáze. Hlavně, pokud trpíte na „nafouklé“ břicho, tohle by mohlo při zpevnění pomoct.

A jelikož každému vyhovuje něco jiného, mám pro vás pár tipů na cvičení, podle kterých jsem cvičila nebo cvičím já. Můžete si tak vybrat dle toho, co vám nejvíc sedí. Vše je na cvičení z domova (pokud jste lajdáci, doporučuji spíš chodit na individuální lekce.)

@coreyoga.cz – cvičební kartičky na 7 týdnů (každý den jeden cvik) + doporučuji kombinovat s deníkem, díky kterému vám bude vše dávat větší smysl, protože získáte ucelenější informace. Vše je rozdělené do týdnů, takže nemusíte přečíst vše hned, ale jedete postupně.
@balancetv.sk – pokud preferujete spíš videa, doporučuji. Já si koupila kurz cvičení po porodě a diastáza. Dostanete rozpis na 3 měsíce (jsou v něm nejen videa, ale třeba i nařízená procházka apod). Jen počítejte s pár cvičebními pomůckami (např. Reflex ball, powerball).
@mamacore_zdravamaminka cvičení podle videí, které vám nezabere déle než 20 minut denně. Každý týden se vám „odemkne“ nové video, podle kterého cvičíte. Super je, že k tomu nepotřebujete žádné cvičební pomůcky (maximálně židli :))

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague