Cestování letadlem s dítětem

Sandra, 11 září, 2022

14h let. Jeden přestup. Přípravu jsem nepodcenila a ptala se na rady, co zabalit. Než se k nim dostanu, chtěla bych vám říct, že byl ten batoh věci zabalen téměř zbytečně. Elen to v zásadě celé prospala, u obou vzletů nedokoukala ani instruktážní video. 😂 Zabavovat jsme teda museli jen málo (výhoda nočního letu). Zároveň byla úplně nadšena, protože jako dítě jste hvězda letadla – pořad dostáváte dárky, všechno máte přednostně a celá cabin crew se mohla přetrhnout, aby se usmála (nevěděli, ze Elen je poker face a nedají to). Letěli jsme s Qatar airways a teda ti jsou na děti fakt ready.

Teď k těm tipům a co jsem teda vzala:

* jídlo (hodně jídla, to je základ. Na to utáhnete dítě, popřípadě vyřízeného manžela). Super je, že ze stravy pro dítě vám projde víceméně všechno. Měla jsem kapsičky (kvůli zalehlým uším – mimochodem psali jste mi o špuntech do uši proti zalehnutí) tyčinky a nějaké lyofilizované ovoce. Dokonce i lahvičku s vodou nám nechali.
* vlhčené ubrousky. Ne že by na ten mrkvový fresh při přestupu pomohly, ale hodí se i tak.
* teplé ponožky – kvůli pohodlí do letadla a zároveň teplu.
* a náhradní oblečení. Pro sebe i dítě. Raději.
* hry – radily jste Albi tužku. Elen ale nesnáší sluchátka a bez nich by mi bylo spolucestujících líto. Vzala jsem ale omyvatelnou tabuli a magnetickou knížku (s tou jsme váhala, protože moc skladná není) od @agatinsvet a super. Nedávno jsem ukazovala ve stories. Nakonec si s tou magnetickou vyhrála nejvíc a je fajn i tady k bazénu a na pláž. Doporučovaly jste ještě fixy, co se naplní vodou a omalovánky po zaschnutí zase zmizí nebo třeba samolepkovou knížku. Hlavně, ať je to skladný.
* stáhnout pohádky do telefonu / tabletu- měli jsme, ale nebylo potřeba Letadlo mělo televizi s pohádkami. Jo a nezapomeňte powerbanku!
• za mě ještě tip – na letišti si najděte dětské koutky a herny, ať se dítě vyřádí a protáhne

Snad jsme nic nezapomněla. Každopádně tohle bylo za nás až až. Elen byla vykulená a když nespala, koukala okolo, zkoumala čudlíky u sedadla atd.

P.s. Až budete nakupovat hračky, mám pro vás slevu na Agátin svět – IGFMADEINPRG10

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague