BYDLENÍ: pro útulno stačí málo

Sandra, 27 května, 2021
# doma
Ve spolupráci s posterstore.cz

Úplně upřímně – jsem typ člověka, který nemá moc vkus na vybavování bytu. Těžko se mi věci představují, a proto se do úprav moc často nepouštím.

Za to úložný prostor, to je jiná. Miluju různé boxy, krabice, zkrátka cokoliv, kam můžete schovat „bordel“. Jestli totiž něco nesnáším, tak je to právě pocit přeplněného a neuklizeného bytu. Možná proto u nás nenajdete moc vystavených věci, žádné suvenýry z dovolených, ani sošky apod. Pro mě to byly vždycky jen lapače prachu a snažím se jim vyvarovat.

Každopádně boxy a krabice vám doma útulno neudělají. A i když můj vkus pokulhává, mám jistá pravidla, kterými se řídím a kterými (snad) není co zkazit.

JEDNODUCHOST

Když jsme se do bytu stěhovali, měl červené zdi a tapety. Zní to napsané možná hůř než to ve skutečnosti vypadalo, ale po nějaké době si uvědomíte, že tahle barva vás neustále „stimuluje“ a nemůžete si v takovém obýváku odpočinout. Krom toho s Martinem oba preferujeme spíš jednoduchost, čistotu a přírodní materiály.

Proto jsme celý byt vymalovali na bílo. Dál už se ladilo jednoduše – bílý, šedý nebo dřevěný nábytek (u nás dominuje dřevěný stůl).

DEKORACE

Když máte jednoduchý základ, snadno se pak doplňuje o dekorace, které můžete měnit, jak se vám chce podle nálady. A nebude vás to stát moc peněz. Pominu-li kytky které jsou za mě must have, ačkoliv mi dlouho trvalo, než se jim u nás začalo líbit (jsem nevěděla, že se musí fakt zalívat tak často:D), tak jsou to různé polštářky, deky, koberec. Všechny tyhle látkové materiály vám dodají na útulnosti a hlavně můžete sáhnout i po výraznější barvě.

Co mi ale chvíli trvalo pochopit je to, že bez obrazů to taky nepůjde. Hrozně nerada vrtám do zdi, protože se vždycky bojím, co s tím budu dělat, když se mi to nebude líbit. Ale nakonec jsem to vyřešila takovými těmi lepítky na obrazy. No a voila. Doma to dost prokouklo.

Původně jsem zvolila nudnější černobílé nápisy, ale nedávno jsme si díky https://www.posters.cz udělala radost a sáhla konečně po obrázcích, které v nás vzbuzují takový ten hřejivý pocit a je vám zkrátka dobře, když na ně koukáte. Přikládám před a po. Výsledek docela fajn, co myslíte?

Odkaz na moje zvolené obrázky (btw mají i naprosto krásné do dětských pokojů. Už mám vyhlédnutou mapu se zvířátky).

Jezero: https://posterstore.cz/plakaty-obrazy/obraz-priroda/poster-krajina/jezero-magie-plakat/

Tráva na pláži: https://posterstore.cz/plakaty-obrazy/obraz-priroda/mezi-pisecnymi-dunami-plakat/

Pláž: https://posterstore.cz/plakaty-obrazy/mindfulness-poster/klid-na-plazi-plakat/


A jaký je váš tip na ÚTULNO?

S.

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins
This endpoint has been retired

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague