O NOŠENÍ: VAŠE TIPY NA NOSÍTKA

Sandra, 24 listopadu, 2020

Jsem lajdák, já vím, ale k sepsání vašich tipů na nosítka jsem se dostala zase až teď. Ale vy, mámy, my rozumíte, že jo? S těmi dětmi ten čas tak letí, že člověk ani neví, kam se poděl. Ale víte, jak se to říká – lepší pozdě než nikdy. Tak moc doufám, že vám to pomůže, inspiruje nebo dá alespoň lepší přehled o možnostech, které trh nabízí.

A takový tip – když nevíte, nosítko si nejdřív půjčte a zkuste. V dnešní době to už není problém nějakou půjčovnu najít. Alespoň nebudete kupovat „zajíce v pytli“.

MY A NOSÍTKO

Pořád jsem všude slýchala, jak je nošení krásný. Já měla ale strach, abych nosila správně a Elen třeba neuškodila. I z toho důvodu jsem se rozhodla pro nosítko a ne pro šátek. I když v průběhu toho roku Elenky jsem často přemýšlela, jestli jsem volila úplně dobře a jestli jsem raději neměla investovat ten čas tomu se vázání naučit.

No, zpětně bych si alespoň doporučila spíš lepší průzkum nosítek a víc se v tom zorientovat. Protože jako lajk jsem šla po klasice – Babybjorn, Cybex, Tula atd.. Jasně, asi tím vedle nešlápnete. Já jsem totiž pořád takový důvěřivec a říkám si, že by to trh pro dětské zboží nedovolil, aby to dětem škodilo a že to musí mít x certifikátů. No a s tímhle myšlenkovým pochodem jsem nakonec zvolila Tulu, na kterou jsem dostala v závěru nejlepší ohlasy (v porovnání s těmi dalšími dvěma).

I tak jsem se ale bála a tak jsem denně nosila max 30 minut, když jsem třeba něco dělala (například nahrávala podcast:D) a Elenka spinkala. Ven jsem s nosítkem šla poprvé v jejich 7 měsících myslím a to jen na krátkou procházku. Velkým pomocníkem mi ale bylo v pozdějším věku při uspávání.

I tak mě ale mrzelo, že jsem ho nevyužívala víc, protože ty procházky v nosítku byly moc hezké (teda pokud venku nebylo fakt vedro) a často i praktické na ty „přeběhy“ a na místa, kam se s kočárem dostanete těžko. A hlavně na ty túry. Ach.. No nic, na druhém dítěti se polepším, přeci jen první dítě, matka nezkušená.

Každopádně malá recenze – Tula byla fajn, protože bylo zapínání rychlé a snadné, ale myslím, že to je tak do cca 7 měsíců dítěte. Já ho pak nebyla schopná nastavit tak, aby měla Elen dobře nohy atd.. I když tam asi samozřejmě záleží, jak rychle vám mimi roste.

No –  vy můžete být chytřejší. Sdílím pár tipů od vás na nejoblíbenější nosítka plus zajímavé weby, kde se dá o nošení dočíst víc. Já nejsem expert a netroufnu si tu tlumočit a je zbytečné si hrát na chytrou…:)

KDE ČERPAT INFORMACE?

WEEF a její video návod na vázání šátku s odborníkem

https://www.instagram.com/p/CDS62SuAj2J/

FESTIVAL s workshopy, kde jsou i různí prodejci, kteří vám vše vysvětlí a naučí vás to

http://www.kouzlonoseni.cz

WEB včetně půjčovny

https://www.zkusnositko.cz/jak-vybrat-nositko-4

 

VAŠE TIPY

Nejčastěji se opakovaly:

Monilu

BeLenka (4ever)

sestrice_wraps

A další:

Tula

Rischino

Andala

Yeema click

Kibi

Lennylamb

Artipoppe

Martys


Pokud máte i vy nějaké tipy k nošení – jakékoliv – prosím, dejte vědět do komentářů. Třeba tím nějaké mamince moc pomůžete.

Děkuju

S.

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague