O NOŠENÍ: VAŠE TIPY NA NOSÍTKA

Sandra, 24 listopadu, 2020

Jsem lajdák, já vím, ale k sepsání vašich tipů na nosítka jsem se dostala zase až teď. Ale vy, mámy, my rozumíte, že jo? S těmi dětmi ten čas tak letí, že člověk ani neví, kam se poděl. Ale víte, jak se to říká – lepší pozdě než nikdy. Tak moc doufám, že vám to pomůže, inspiruje nebo dá alespoň lepší přehled o možnostech, které trh nabízí.

A takový tip – když nevíte, nosítko si nejdřív půjčte a zkuste. V dnešní době to už není problém nějakou půjčovnu najít. Alespoň nebudete kupovat „zajíce v pytli“.

MY A NOSÍTKO

Pořád jsem všude slýchala, jak je nošení krásný. Já měla ale strach, abych nosila správně a Elen třeba neuškodila. I z toho důvodu jsem se rozhodla pro nosítko a ne pro šátek. I když v průběhu toho roku Elenky jsem často přemýšlela, jestli jsem volila úplně dobře a jestli jsem raději neměla investovat ten čas tomu se vázání naučit.

No, zpětně bych si alespoň doporučila spíš lepší průzkum nosítek a víc se v tom zorientovat. Protože jako lajk jsem šla po klasice – Babybjorn, Cybex, Tula atd.. Jasně, asi tím vedle nešlápnete. Já jsem totiž pořád takový důvěřivec a říkám si, že by to trh pro dětské zboží nedovolil, aby to dětem škodilo a že to musí mít x certifikátů. No a s tímhle myšlenkovým pochodem jsem nakonec zvolila Tulu, na kterou jsem dostala v závěru nejlepší ohlasy (v porovnání s těmi dalšími dvěma).

I tak jsem se ale bála a tak jsem denně nosila max 30 minut, když jsem třeba něco dělala (například nahrávala podcast:D) a Elenka spinkala. Ven jsem s nosítkem šla poprvé v jejich 7 měsících myslím a to jen na krátkou procházku. Velkým pomocníkem mi ale bylo v pozdějším věku při uspávání.

I tak mě ale mrzelo, že jsem ho nevyužívala víc, protože ty procházky v nosítku byly moc hezké (teda pokud venku nebylo fakt vedro) a často i praktické na ty „přeběhy“ a na místa, kam se s kočárem dostanete těžko. A hlavně na ty túry. Ach.. No nic, na druhém dítěti se polepším, přeci jen první dítě, matka nezkušená.

Každopádně malá recenze – Tula byla fajn, protože bylo zapínání rychlé a snadné, ale myslím, že to je tak do cca 7 měsíců dítěte. Já ho pak nebyla schopná nastavit tak, aby měla Elen dobře nohy atd.. I když tam asi samozřejmě záleží, jak rychle vám mimi roste.

No –  vy můžete být chytřejší. Sdílím pár tipů od vás na nejoblíbenější nosítka plus zajímavé weby, kde se dá o nošení dočíst víc. Já nejsem expert a netroufnu si tu tlumočit a je zbytečné si hrát na chytrou…:)

KDE ČERPAT INFORMACE?

WEEF a její video návod na vázání šátku s odborníkem

https://www.instagram.com/p/CDS62SuAj2J/

FESTIVAL s workshopy, kde jsou i různí prodejci, kteří vám vše vysvětlí a naučí vás to

http://www.kouzlonoseni.cz

WEB včetně půjčovny

https://www.zkusnositko.cz/jak-vybrat-nositko-4

 

VAŠE TIPY

Nejčastěji se opakovaly:

Monilu

BeLenka (4ever)

sestrice_wraps

A další:

Tula

Rischino

Andala

Yeema click

Kibi

Lennylamb

Artipoppe

Martys


Pokud máte i vy nějaké tipy k nošení – jakékoliv – prosím, dejte vědět do komentářů. Třeba tím nějaké mamince moc pomůžete.

Děkuju

S.

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague