Co pořídit k prvním narozeninám

Sandra, 23 října, 2020

PRVNÍ NAROZENINY A TIPY NA DÁRKY

Po delší době vás zdravím prostřednictvím článku. Trochu jsem to tu zanedbávala a tvořila obsah hlavně na Instagram, YouTube a v rámci podcastů. Ale protože jsem tep typ člověka, který má stejně nejraději všechno sepsané „černé na bílém“, pokusím se témata víc sepisovat i na blog, aby se vám to lépe hledalo, četlo, ukládalo, kopírovalo.. zkrátka cokoliv vám bude nejvíc vyhovovat. Snad to pro vás bude přínosné. Klidně dejte vědět, která platforma vám vyhovuje nejvíc.

A články obnovuju hned jedním krásným tématem. A tím jsou tipy na dárky k prvním narozeninám. Ano, Elen bude rok. Vůbec to nechápu, kam se ten čas poděl a jak to rychle uteklo (nebreč Sandro..). A protože první narozeniny (i když je mi jasné, že to budu hrotit až do jejích 60 let), tak je chceme, především my mámy, udělat speciální, krásný a hlavně – konečně chceme pořídit ty skvělý hračky, do kterých už naše děti dorostly a které je budou nejen bavit, ale hlavně je zabaví a my se taky na chvilku budeme moct hnout z koberce. Teda, máte to taky tak, že jo? Já totiž poslední měsíc nedělám vážně nic jiného, než že si s Elen celý den hraju, protože jí to samotnou moc nebaví.

Vzhledem k tomu, že jsem „máma začátečník“, nechala jsem si s výběrem dárků poradit od vás. Co jste kupovali, co se osvědčilo, co byste koupili jinak apod. Pokud vás napadne ještě cokoliv dalšího, budu ráda za komentář. Protože moje heslo mateřství zní „MUSÍME SI POMÁHAT“:D

ODRÁŽEDLO (a helma)

Jsou tipy dárků, které přesně víte, že jsou „jednoroční“ must have. A to především proto, že s nimi pak rostou a mají dlouhodobější využití.

Jedním z těch dárků je odrážedlo. Než jsem byla máma, tak mě ani nenapadlo, že výběr odrážela je nějaký delší proces. Vždyť my měli taky jako malé děti jen obyčejnou plastovou kachničku a jak jsme drandili. A ejhle, zabralo mi to 3 dny než jsem pochopila, které je teda dobré a podle čeho vybírat.

DŘEVO nebo PLAST?

Nejdřív jsem se samozřejmě dívala na design. Ale za ten rok už jsem pochopila, že ne vždy je to dobré měřítko.

Vyhlídla jsem si odrážedlo od Repella, které nejen, že je krásné, ale je i vyvinuté pro správný vývoj a ke všemu rostoucí, takže vydrží až do 3 let. To mi přišlo geniální. Ale trochu mě odrazovala cena, tak jsem se raději zeptala vás a na vaši zkušenost.

Přišlo mi poměrně dost odpovědí a zkušeností a když to shrnu, tak jste radili spíše plastové od Funny Wheels, a to z několika důvodů:

– je lehké a vejde se i skvěle pod kočárek, takže až půjdete s dítětem a jeho to přestane bavit a bude chtít třeba spinkat nebo jen sedět v kočárku, snadno odrážedlo „uklidíte“ a nebudete ho muset tahat. Plus teda teď mají novou kolekci a ta má i popruh na nošení přes rameno.

– doporučovali jste spíše zadní kolečka (i když někteří zase naopak tvrdili, že přední lepší, ale těch bylo tak 10%), která se dítěti prý méně motají než přední. Ideálně tedy v „užší stopě“. Prý to má i lepší stabilitu a děti z toho tak při nasedání nepadají 😀

-samozřejmě i s ohledem na finance – protože až se dítě rozjezdí, budete stejně potřebovat spíš „first bike“ – cca od 2-3 let

-s ohledem na bod předešlý nutno zmínit, že výhoda tohohle odrážela (plus teda i Repella) je to, že se dá pak jedno kolečko odebrat a máte tak dvojkolku. 

– je to sice plast, ale alespoň je to výrobek z Česka, tak to beru jako plus

Já se tedy na základě všech poznatků od vás rozhodla pro tohle od Funny Wheels:

Až budete mít vybrané odrážedlo, nezapomeňte na helmu! Úrazy hlavy nejsou zrovna ideální a taky je poměrně fajn děti zvykat na helmu už odmalička.

ACTIVITY BOARD / DOMEČEK

Další věc, nad kterou jsem přemýšlela, jsou různé aktivity boardy. Samozřejmě mezi oblíbené patří aktivity domečky viz obrázek. Tenhle je od BusyKids. Mně osobně se moc líbí a přijde mi super, ale trochu mě zase odradila ta cena. Přeci jen 5000 není málo. Proto jsem opět zjišťovala, jak to mají ostatní maminky. A musím říct, že domeček obecně je hodně oblíbený. Vlastně myslím, že ani jedna nepsala, že by nestál za to. Prý si s tím děti samy hodně vyhrají a jsou i rády uvnitř – jedna holčička tam prý dokonce chodí s nočníkem, aby měla soukromí :))

Zajímalo mě taky, jak dlouho je to baví. Ve smyslu do kolika let je to pro děti atraktivní hračka. Z odpovědí jsem si udělala závěr, že na věk 1-2 roky je to hračka na denní používání a pak postupně zájem opadává na občasné hraní. Ale i tak se k ní stále vrací.

Suma sumárum mi to přijde jako asi fajn investice, ale i přes kladné recenze jsem se rozhodla, že ho zatím pořizovat nebudeme. Je to velká „hračka“ a momentálně by nám docela zaplácla obývák.

Vymyslela jsem si ale alternativu, a to takovou, že aktivity board vyrobíme a uvidíme, jak bude Elen bavit. Výroba se ke všemu zdá docela jednoduchá, protože (i na základě tipů od vás), stačí v OBI koupit desku, na kterou přiděláte, co vás napadne – zipy, zámky, tkaničky atd..

Mimochodem našla jsem e-shop, kde se dají nejen koupit nejen hotové domečky a desky, ale i komponenty na domácí výrobu – https://activityboardshop.cz

UČÍCÍ VĚŽ

Učící věž získává taky ovace, protože od určitého věku chtějí být děti U VŠEHO. A když má drobeček 10kg a víc, tak už to není úplně sranda držet je v ruce. Proto jsem měla jasno, že věž bych domů chtěla, abych mohla vařit a Elen být přítomná (samozřejmě dál o plotýnky:D). A hlavně se těším, až bude větší a bude míchat, krájet, zkrátka z ní bude pomocnice.

Možná z tohohle článku budu vypadat jako skrblík, ale spíš se nad věcmi snažím přemýšlet a neutrácet za každou „kravinu“, protože těch je na trhu –  kor pro děti – až až a je těžké nepodlehnout. Přeci jen pro ty naše děti bychom nejraději koupili všechno, že jo? 🙂

Každopádně –  i učící věž byla zrovna položka, ke které jsem byla skeptická a nechtělo se mi do ni tisíce investovat. Ale na druhou stranu jsem věděla, že nám doma udělá službu. Naštěstí žijeme v době Google, takže jsem ho využila a našla si DIY návod na nejvíc jednouchou učící věž. Už jsem o tom psala na Instagramu a dle počtu uložení teď tahle věž bude v nejedné domácnosti 😀 Co na ni potřebujete najdete tady:

View this post on Instagram

#spoluprace Dobrý, Elen už si jídlo bude dělat sama 😅. . Učící věž měla být dárek k 1.narozeninàm. Ale za 1) se mi nechtělo čekat a za 2) jsem do ni nechtěla dávat tisíce. Tak jsme si ji doma vyrobili. Nejlepší je, že to je opravdu jednoduchý jak facka a levný. Jen koupíte v Ikee stoličku ODDVAR (tu jen složite se sedátkem dole) a schůdky BEKVAM a ty k sobě přiděláte. 👩🏼‍🔧 Doporučuju ale přetřít nějakým lakem, který chrání dřevo. Už teď na nich totiž máme asi navždy řepu a pomeranč. . A ještě jeden tip pro vás mám a to na tyhle UM. Posledních pár dnů se u nás totiž dokrmuje. A vedou u nás tyhle od @babybio_czsk z kozího mléka. Mají dost výhod. Například oproti kravskému mají třeba víc vitamínu D, fosforu a vápníku.👍🏻 A ráno do nich přidáváme ještě kaši.

A post shared by Sandra Richterová (@madeinprg) on

HOUPAČKA UTUKUTU

Kdo máte Instagram, asi vás tam neminula značka UTUKUTU a jejich SPECTRA (prý pro menší děti lepší než to „hladké prkno“ – to spíš pro větší děti nebo jako doplněk ke Spectře) a mám pocit, že bez ní asi žádná domácnost nemůže existovat. Ale Sandra je obezřetná, že ano, takže nelenila a zase se zeptala, jestli to není jen Instafriendly houpátko, ale jestli má vážně využití a plní účel. Mám dobrou i špatnou zprávu.

Dobrá – děti to M I L U J O U. A vzhledem k tomu, že to je tvárný a slouží to jako houpačka, střecha, klouzačka, most, pult atd, tak si s tím dost vyhrají. Plus se dají přikoupit i různé další propriety a můžete mít doma slušnou opičí dráhu.

A teď ta špatná – zase si za to docela připlatíte. Plus moje babička tvrdí, že se na tom přizabije D

 


Tohle jsou ty hlavní „větší“ dárky, nad kterými jsem k narozeninám / Vánocům (které jsou hned za měsíc, chudák holka naše, bude to mít všechno v cuku letu) přemýšlela a které jsou investicí i do věků následujících. Protože většina z věcí viz výše vám fakt vydrží do minimálně 3 let, takže příští narozeniny už můžete kupovat serepetičky. 🙂

Ani nevím, jestli budu kupovat něco jiného, protože jsem zatím docela nervózní z toho, aby nebyla zahlcená věcmi a hračkami, protože má spoustu příbuzných a většina z nich moc nechce respektovat, že chceme tuhle oblast držet „minimalističtější“. Ale o tom zase až příště.

Teď pro vás mám pár dalších tipů na dárky, které rodiče kupovali k prvním narozeninám:

-stavební spoření – to mi přišlo super. A když příbuzní nebudou vědět co kupovat a nebudou chtít kupovat kraviny, můžou jim tam taky raději  něco přispět.. 

-bazének s kuličkami – objevil se docela často, takže to beru jako asi taky dobrou zábavu. Možná tip na druhý narozeniny?  

-grimmis duha

-knížky (byl tam tip i na textilní Jef z liliputiens a vypadá skvěle!) 

-kuchyňka

-Lego Duplo

– Teepee do pokojíčku

-chodítko

-motorické hračky

-Tatru


Tak co nakonec vyberete? Určitě dám update, co se nakonec „objevilo“ u nás a jaký to mělo úspěch.

Tak zase brzy – u článku, videa nebo podcastu <3

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague