CESTOVÁNÍ: VALENCIE ZA 2 DNY – tipy na must see

Nikola Ježková, 12 října, 2019

VALENCIE ZA 2 DNY

Do Madridu jsme přiletěly na 11 dní, a tak nás napadlo, že si uděláme výlet do jiného města a nejlépe k moři. Výběr padl na Valencii. Spoustu lidí říká, že je to taková malá Barcelona . Je pravda, že některá místa podobná jsou, ale vidět Barcu určitě nestačí! 

I když je právě Valencie 3. největší město Španělska, to hlavní se dá stihnout poznat za dva dny. Z vlastní zkušenosti! Měly jsme na ni totiž pouhý víkend a stihly jsme toho tolik, že mi přišlo, jako bychom v ní byly týden. Mimo to se o ní často dočtete, že je skvělým kompromisem mezi rušným velkoměstem a klidným maloměstem. Potvrzeno podruhé! Taky patří k nejzelenějším městům Španělska, je slunečná, má stabilní podnebí a až 300 slunečních dnů v roce (to je sen!). A můžete jí navštívit i v zimě. Ta je tady totiž velice mírná. Takže začněte balit kufry! 😀 Jen si před odjezdem nezapomeňte rezervovat ubytování. Doporučuji booking.com, který jsme použily my, nebo Airbnb. 

  1. PLÁŽ DE LA MALVAROSSA

První den, hned po příjezdu jsme se vydaly na pláž. Pro někoho možná klišé, ale já i máma moře milujeme a na mojí obranu, já u něj navíc tenhle rok byla poprvé! 😀 Písčitá, příměstská pláž, kterou jsme navštívily my a která je asi nejblíž centra se jmenuje La Malvarrosa. Lidí tady bylo sice celkem dost, ale na druhou stranu je na pobřeží spoustu barů a restaurací. Navíc je dlouhá a široká, což napomáhá tomu, že vždy najdete dobré místo na lenošení. A kdyby vás válení nebavilo, promenádu, která pláž lemuje, můžete projet třeba na kole.

  1. NÁMĚSTÍ PLAZA DE LA VIRGEN A FONTÁNA

Další položkou na mém “must see” listu bylo historické centrum. Naší první zastávkou v něm bylo náměstí Plaza de la Virgen. Uprostřed něj je navíc známá fontána, jejíž hlavní doménou je socha Neptuna. Kromě toho tady najdete katedrálu Santa Marie, která na první pohled připomíná římské Colosseum. A doporučuji se na ní podívat ze všech stran. Na náměstí je taky spousta barů a restaurací, ale ceny jsou zde trošku vyšší, než v přilehlých uličkách. Takže pokud nelpíte na výhledu na fontánu, zabruste o kousek dál. 

  1. NÁMĚSTÍ PLAZA DE LA REINA

U náměstí jsme ještě zůstaly a pokračovaly na další – Plaza de la Reina. Oproti prvnímu se liší tím, že jsou zde silnice a tudíž se nevyhnete jezdícím autům. I tak ale patří k jedním z nejkrásnějších, které ve Valencii najdete. Zdobí ho různé květy a palmy a majestátní katedrála. Přes den se na něm konají prý i trhy s ručně dělanými výrobky. Večer už jsme bohužel žádné prodejce nepotkaly, tak třeba příště! 

Cestou na hotel jsme se ještě zastavily na večeři. Ve většině restaurací nechybí v nabídce meníčka. Pokud se pro něj rozhodnete, doporučuji pořádně se zeptat, co všechno obsahuje. Po tom, co nám všechny chody nanosili na stůl jsme zjistily, že by pro tři bylo dostačující menu jenom jedno. S plnýma pupkama jsme při pokračování v cestě ještě objevily spoustu kouzelných uliček. A to úplnou náhodou. Ne vždy tedy v centru potřebujete konkrétní cíl. Stačí pořádně ťapkat.

  1. CENTRÁLNÍ TRŽNICE

Druhý den jsme začaly objevování Valencie návštěvou největší veřejné tržnice. Ta je navíc považována za jednu z nejstarších a stále fungujících v Evropě. Uvnitř je okolo 400 obchodů a najdete tady skoro všechno. Od ryb, čerstvých lokálních potravin, až po pár restaurací a tapas barů. Dokonce tu najdete pár obchůdků se suvenýry. A i když si nic nekoupíte, stojí za to tuhle budovu zevnitř vidět. Dejte si jen pozor na otevírací dobu. Tržnice je otevřená kromě neděle vždy jen do 15hod. 

  1. SECOND HANDY

Pokud váš už přestanou bavit památky, můžete se podívat třeba do nějakého valencijského sekáče. Stihla jsem jen asi dva, ale tady máte seznam, který jsem si předtím vyhledala. Třeba na nějaký natrefíte. 

  1. MĚSTO UMĚNÍ A VĚD 

Když už máte historické centrum projdené křížem krážem, doporučuji vydat se do Města umění a věd. Tenhle obrovský komplex se skládá z několika objektů, které jsou věnovány především vědě a kultuře. Patří mezi ně planetárium, největší aquárium v Evropě, palác umění, vědecké muzeum, kino, palác hudby a tzv. Umbraculo. Všechno jsme viděly sice jen zvenčí, ale i tak to stálo za to! No a jestli sebou vezmete i svoje ratolesti, můžete jim dopřát pár minut zábavy v nafukovací vodní kouli. Ta jinak asi ze všeho nejvíc zaujala mamku. 😀 


Valencie nabízí i spoustu krásných kaváren, ve kterých si můžete mezi památkami odpočinout a posilnit se když je třeba. Na internetu se těch nejoblíbenějších dá najít spoustu, ale připravte se na vyšší ceny. A i když si žádnou předem nevyhledáte, nevadí. Nějakou stoprocentně potkáte. 

Tak šťastnou cestu, ať už se v nejbližší době vydáte kamkoli.

Ádios amigos! 🙂

N.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague