Naše tajná babyshower + tipy

Sandra, 6 října, 2019

BABYSHOWER

Než začnu popisováním toho, jaká byla moje, lépe řečeno NAŠE, babyshower, asi bych měla vysvětlit, co to vůbec je za pojem. Když jsem to totiž říkala babičce, nechápala, proč se nějaké dětské sprchování dělá a hlavně – jak jsem to dělali, když mimi ještě ani není na světě…

Definic jsem na internetu našla spoustu, ale když to trochu sesumíruju, jde vlastně o oslavu těhotenství, vítání nové etapy a vítání hlavně toho malého. Někdy se oslava dělá před narozením, někdy může být i po narození.

Pro mě baby shower znamená především  setkání se s kamarádkami, kdy mám možnost je mít všechny na jednom místě. Můžeme si popovídat, užít si společný čas.. Protože chtě nechtě, je mi jasný, že až to malé bude na světe, bude to, minimálně ze začátku, trochu komplikovanější.

A teď vám konečně můžu povyprávět, jaká ta naše oslava byla 🙂

Překvapení

Celé ráno jsem nějaká podrážděná, unavená a s pocitem, že na mě něco leze. I přes to ségře odsouhlasím, že dnešní sraz platí. Máme spolu totiž natáčet podcast do TEAdne o množírnách. Nejenom, že cítím určitou zodpovědnost, ale hlavně se těším na Niky. To naše sesterský pouto a souznění mě totiž vždycky z těhlech nálad, jak se říká na h****, vyléčí.

Scházíme se na Andělu, kde si dáváme oběd a ještě se tu chvíli zdržíme nahlížením do obchodů, kdyby nás něco zaujalo. Jsem z toho už netrpělivá, chci jít nahrávat a ona se tak loudá…

Vcházíme do chladné chodby činžáku, kde jsou kanceláře a hlavně podcastové studio. Vyjít ty dvě patra mi zase dává zabrat. Po otevření dveří se musím chvíli zastavit, abych nabrala dech. Prohlásím něco ve smyslu: „Počkej, jen se vydýchám a jdeme na to.“ Ufuněná vcházím do obýváků. “Překvapení”, ozve se synchroně od asi 15 lidí. Po prvotním leknutí mi to dojde a spustí se mi nekontrolovatelně slzy. Jsem dojatá jak blázen. Následuje objímání a ještě víc slz.

Ty moje holky mi připravily naprosto dokonalou baby shower. Celý Hub je vyzdobený balonky, nápisy. Já hned po příchodu dostávám šerpu s nápisem MUM TO BE. a nádherný květinový věneček. V jednom rohu je candy bar plný pusinek, sušenek a nádherného dortu. V dalším rohu je slané občerstevní – bagetky, zelenina, humus a pití. Podává se Hugo Spritz a pro mě je připravená nealko varianta (nezakazujte na baby shower alkohol, ať z toho ty lidi taky něco mají, když už musí půl hodiny koukat na rozbalování mimi dárků :D). V dalším rohu je obrovský dort vyrobený z plenek a spousta dárečků. No, ani si netroufnu hádat, jak dlouho to holky chystaly. Ale jsem neuvěřitelně vděčná za to, že je mám.

Dalších pár hodin je plných smíchu, povídání si a hraní her. Pro inspiraci vám tady nějaké vypíšu.:)

TIPY NA HRY

NAJDI DUDLÍK

U tohohle jsme se šíleně nasmály. O co jde – vytvoříte soutěžní dvojice, kdy každá dostane tašku plnou dětských věcí (tzn. plínek, krémů, hraček, oblečení). Do každé schováte dudlík. Ideální je, když u toho mají soutěžící zavázané oči, aby opravdu hledaly jen po hmatu. Pokud to chcete udělat ještě zajímavější, pusťte k tomu hledání i dětský pláč, to je pak teprve zábava a stres 😀

OCHUTNÁVÁNÍ PŘESNÍDÁVEK

Další soutěž byla v ochutnávání dětských přesnídávek. Bohužel ne jen těch dobrých ve stylu jablko x skořice. Ale i takových jako špenát, kuřecí, hovězí na mrkvi apod. „Bohužel“ jsem byla jedna ze soutěžících, takže jsem neviděla ty naše výrazy, když nám holky dávaly po lžičkách ochutnávat a hádat, co to zrovna je za příchuť. Zase – doporučuji zavázat oči, protože vás kromě chuti dost často překvapí i konzistence.

KVÍZ

Dělaly jsme taky kvíz, který spočíval v přiřazování zvířátek k počtu měsíců, jak dlouho jsou těhotný. Věděli jste, že slon je těhotený 21 měsíců a vačice třeba jen 12 dnů? No, nejenom, že jsme se pobavili nad tím, jak jsem vůbec nic neuhádla správně, ale ke všemu se ještě. něco dozvíte.

HLEDÁNÍ DUDLÍKŮ

Po celou dobu jsme měly hledat v celém Hubu schované dudlíky a kdo jich našel nejvíc, vyhrál. Kradení je dovoleno 🙂


No sečteno podtrženo, bylo to úplně úžasný. A když jsem domů nesla všechny ty dárky, mrňavé věcičky a ukazovala Martinovi všechny ty roztomilosti, musela jsem se usmívat. Už teď je to mimi milovaný a to ještě ani není na světě.

Holky moje, ještě jednou obrovské DĚKUJU za všechno. Nejen za baby shower, ale hlavně za to, že vás mám! Bylo to naprosto dokonalý! 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague