Dopis od těhotné Sandry pro mama Sandru!

Sandra, 1 září, 2019

Milá Sany,

říkám si, že jsi rozumná holka a v hlavě to máš srovnaný. Okolí mě ale varovala, že s mateřstvím se všechno změní a je dost možný, že ti tak trochu rupne v bedně a bude s tebou k nevydržení. Proto jsem se rozhodla, že ti všechny svoje RADY! a myšlenky, která mám ještě s čistou hlavou, a které jsou ještě nezastřené mateřským mlíkem, předám alespoň touhle formou. Sice jsem už uzavřela dohodu s Martinem, že mě o případném nepřípustném chování bude informovat a pokusí se mě nějak konfrontovat, nicméně obě víme, že tohle budeš mít v rukou ty a že Martina zvládneš nějak zpracovat, ať chce nebo ne (Martine, pokud to čteš, tak to není nic proti tobě, jen víš, jaká mama Sandra je.. už teď z ní mám strach)

Sbírala jsem zkušenosti, poslouchala rodinu, přátele a myslím, že jsem pochopila pár věcí, kterými je fajn se řídit. Možná s nimi nebudeš souhlasit. Možná dokonce prohlásíš, že jsem byla naivní a nevěděla jsem, o čem mluvím. I to je možný, ale znám tě a je mi jasný, že o tom budeš minimálně přemýšlet a přijdeš alepsoň s kompromisem, když už ne s úplným aplikováním. A já už se teď těším na tvůj dopis bezdětný Sandře 😀

Tak moje rady, požadavky a přání:

– je mi jasný, že ten uzlíček štěstí bude nejroztomilější stvoření na světě. I tak ale musíš držet pevnou ruku! Ulehčíš tak život nejenom vám, rodičům, ale i tomu dítěti. Tedy – ať spí ve vlastní postýlce a až to půjde, ve vlastním pokoji. Neboj, nebudeš kvůli tomu zlá máma. Budeš odpočinutá máma!

– jednou týdně si udělej večer pro sebe. Martin je nejlepší chlap na světě a určitě to s mrňouskem zvládne. Vykoupe ho a zabaví ho. Ty si můžeš dát masku, dát si vanu a chvíli orazit (btw na tomhle bodu asi tolik netrvám, ale kdyby to bylo možné, fakt ti budu vděčná!)

– MINIMÁLNĚ 2x do měsíce si s Martinem udělejte čas je na sebe. Máte kolem sebe úžasné prarodiče, kteří se už teď předhání, kdo bude hlídat a ty moc dobře víš, že s nimi bude baby v těch nejlepších rukách. Stejně ze začátku moc nevnímá, kdo u něj ve skutečnosti je. Hlavně, že je napapaný a vyspaný. A vy s Martinem potřebujete čas pro sebe!

– až bude baby větší a bude něco chtít, nikdy neříkej „Je mi to jedno, zeptej se táty“. Vždycky řekni, že se s tatínkem poradíte a spolu rozhodnete, zda to  dovolíte nebo ne. Buďte tým.

– nehraj si na super ženu. Nech si pomoct.

– vím, že to vaše dítě milujete nejvíc na světě a chcete ho před vším chránit. Ale – člověk potřebuje zkušenosti a se vším se tak trochu poprat sám. Vychovej ho, jak nejlépe umíš a pak mu věř. I kdyby si občas mělo trochu nabít čumák. Však to znáš – ani ty sis nikdy nenechala poradit a na všechno sis. musela přijít sama

– prosím tě a nebuď nervozní z toho, když dítě bude brečet v tramvaji. Ignoruj pohledy okolí. Oni to přežijou…

– vím, že tě občas napadá, jak budete s miminkem zvládat cestovat. Ale hele – jde to! Naopak to bude ještě větší zábava. Takže se toho nebojte a vyražte zase na nějaký trip. A ani nemusíte daleko. Co třeba Rakousko, Slovinsko? Hm?

Tak držím palce, ať vychováte to nejlepší dítě na světě a ať se u toho nezblázníte. Závidím ti, že už máš toho malého špunta u sebe!

S.

P.s. Závidím ti i to, že už zase můžeš jíst sushi! Nezapomeň si těch 9 měsíců pořádně vynahradit. Ať tě Martin vezme do Yumi house, Bez tak to máte na mém seznamu úkolů, jak se chovat jako rodiče – nepřestávat randit!!

P.p.s. Doufám, že si zvládla porod. Prý tě asi nastříhnou. Uuu, chudáku. Doufám, že ten balonek na trénování pomohl a nestalo se tak!

P.p.p.s. Prosím tě, až si budeš příště dělat „serii“ fotek ve stejném oblečení, nevybírej si džíny. Od 6 měsíce se do nich nenarveš a poklopec bude zásadně otevřen…

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague