BOBULE NA GRAPE FESTIVALU 2019

Nikola Ježková, 21 srpna, 2019

GRAPE 2019

Aleluja! Mám za sebou první velký hudební festival. Správně bych asi měla dodat ještě zahraniční, ale protože jde o slovenský festival, a protože mám doma přítele ze Slovenska, za cizí tuhle zemi už vůbec nepovažuju. 😀 Název Grape, v překladu Bobule (aha!), dostal tenhle fesťák po vinohradnickém městečku, kde se měl konat jeho první ročník. Protože o něj byl ale velký zájem, byl z kapacitních důvodů rovnou přesunut na letiště do Piešťan. A tam se koná každoročně. Letos má za sebou už 10. ročník a vypadá to, že i letiště je mu málo. Ještě před začátkem totiž organizátoři hlásili s asi 20 tis. prodanými vstupenkami SOLD OUT.

Grape trvá od pátku do neděle, ale my na něj přijeli už ve čvrtek (wohoo), protože jsme byli s naším stánkem Láskamier součástí Urban market zóny a bylo potřeba stánek nachystat. V Urban marketu jste kromě nás mohli poznat další zajímavé projekty, značky a výrobky. Dokonce se v něm pořádaly různé workshopy a přednášky. Já bohužel nestihla ani jednu, ale slibuju, že příští rok se polepším!

Příjezd den před oficiálním zahájením měl několik výhod i nevýhod. Výhodou bylo jednoznačně to, že jsme byli v areálu bez lidí a mohli si tak všechno pěkně v klidu projít. Podívali jsme se na všech 7 pódií a viděli všechnu výzdobu od obří houpačky, po hroznové víno složené z CD. Nevýhodou, že ještě nebyly otevřené žádné stánky s jídlem, pitím a nebyly zprovozněné sprchy. Teda vlastně jedny jo. Pro zaměstnance, smíšené, dohromady čtyři  včetně jedné, která měla průhledný závěs. A tekla jen studená. S mojí praxí z Indonésie, žádný problém. 😀

JÍDLO

A protože, kdo si počká, ten se dočká, i jídlo bylo. A bylo ho vážně dost! Stánky s občerstvením lemovaly skoro celou jednu stranu festivalu a nenapadá mě nic, co by mi v nabídce chybělo. Ať už jste měli chuť na klasickou festivalovou prasárničku v podobě smažáku, pizzy, nebo langoše, nebo jestli jste potřebovaly doplnit zásobu energie něčím zravějším, jako třeba gyózou, kouskami ovoce, salátem, všechno jste našli.

UBYTOVÁNÍ

Co se ubytování týče, já ho vyřešila na zadních sedačkách velkého auta. No jo, jsem nenáročná. 😀 Všechny tři dny jsem zvládla bez újmy a dokonce se mi spalo vážně dobře. Další low-coast variantou je stan. Můžete si ho postavit přímo ve stanovém městečku. A pokud stan nemáte vlastní, nevadí. Na místě jsou totiž předem postavené stany a teepee, které si můžete pronajmout. Fajnšmekři si můžou booknout pokoj v nedalekých hotelech. V rámci festivalu navíc jezdilo taxi z letiště do města jen za 5 EUR. Pokud ale zvolíte tuhle variantu, doporučuju si hotel po přečtení článku možná rovnou zarezervovat. Dlouho před festivalem už byly totiž všechny full. 😀

DOJMY

A moje celkový dojmy a pocity? Všechno bylo boží a domů jsem se vracela happy jak dva grapy, teda grepy. Nezkazila mi to ani sobotní bouřka spojená s deštěm! Atmosféra, i program, který byl opravdu nabitý, mi to vynahradil. Dohromady totiž vystupovalo přes sto umělců. A abyste si mohli hezky naplánovat, koho chcete zrovna vidět a slyšet, Grape vytvořil vlastní aplikaci, ve které jste kromě plánování mohli najít mapu areálu a další důležité info včetně aktualit.

A jedná velká novinka…

No a ještě jedna maličkost mi zážitek zpříjemnila. Cestou domů jsme adoptovali malého pejska, kterého jsme zachránili z nevyhovujících podmínek. A hádejte, jaký naše malá princezna dostala jméno… Grape! O ní ale článek zase příště.

Tak se vidíme za rok!

Nikol

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague