JAK FUNGUJE AKUPUNKTURA A PROČ NA NI CHODÍM PRAVIDELNĚ?

Sandra, 13 srpna, 2019
# TIPY

AKUPUKTURA

Akupunktura je téma, které vás očividně zajímá, protože kdykoliv ho zmíním na sociálních sítích, dostanu na ni vždy nějaký dotaz. Ať už se to týká ceny, kam chodím, jak to funguje, na co to funguje, apod.

Nejsem nějaký extra odborník a vlastně se v tomhle odvětví řídím nějak tak instinktem víc než kde jindy. Na druhou stranu jsem si sama zkusila její výsledky ve chvíli, kdy jsem byla nejvíc „na dně“. Ano, opět se bavíme o období, kdy mi ochrnul obličej a nikdo něvěděl, jestli to bude na týden, na rok nebo napořád. Právě v tuhle chvíli jsem získala k akupunktuře důvěru. Jak jinak poznat její výsledky, než že vám po „napíchání“ do téměr pár minut svaly povolí a do tří dnů máte zpět svoje mimické svaly. Tohle pro mě byl asi ten největší důkaz, že to funguje a od té doby na ni nedám dopustit. Chodím na ni 1x za měsíc už téměř dva roky.

A protože věřím, že tahle forma může pomoct, chtěla bych tady o ni mluvit víc a sdělit vám moje zkušenosti. Třeba to zrovna někdo z vás potřebuje a bude za doporučení rád.

Jak to probíhá

První návštěva byla především o povídání. Je totiž potřeba, aby vás váš vyšetřující lékař poznal a dokázal vám tak připravit léčbu opravdu na míru. Každý jsme totiž jiný a každý jsme jiný „typ“. Existuje totiž například typ suchý, teplý, studený, atd. Paní lékařka zjišťovala, co ráda jím -jestli mám raději slané, sladké, pálivé. Nebo třeba co ráda dělám. Ptala se ale i na to, jak probíhá vyměšování a podobné otázky. Takže se zachází poměrně do intimních/nepříjemných otázek, ale věřte, že to má svůj důvod. Na základě toho mi doporučila i vhodné potraviny. Ne každému totiž vyhovuje to stejné a jsou typy, kteří by třeba neměli moc brambory, někdo by neměl exotické plody, někdo by se měl vyhnout pálivému, apod.

To byla moje první návštěva, kdy jsme řešily i obličej. Dostala jsem jehličky právě jen do obličeje a ty tam nechala cca 15 minut, kdy na mě po tu dobu svítila ještě hřejivá lampa, aby se účinky zvýšily.

Od této chvíle mi pak už vše přizpůsobovala na míru. Při každé další návštěvě to pak probíhá tak, že si vždy lehnu na lehátko jen ve spodním prádle. Protože pak už jsme léčily, případně dělaly prevenci, na celé tělo, ne jen na obličej. Pak mi paní lékařka vždy změří tep na rukou, kde je na každé okolo 3 tepů, které jsou napojené na vnitřní orgány. Vždy tedy pozná, který orgán je zrovna oslaben a potřeboval by podpořit. Od mala trpím na problémy s močovými cestami a ledvinami. I proto dostávám jehličky hlavně do nohou. Věděli jste třeba, že ledviny jsou propojené s kotníky? Proto, když nosíme v zimě holé kotníky, je nám košilka a teplý svetr k ničemu a dost si koledujeme a problémy.

Po napíchání jehliček na mě opět směřuje po dobu 15-20 minut hřejivá lampa a čekám.

Když je potřeba, dostanu i různé bylinkové prášky, které mohou léčit různé problémy. Jednou jsem měla i kapičky na stres, které se jmenovaly „Rozbití okovů“, abych se trochu uklidnila. Nebo například prášky na lepší prokrvení, aby mě tolik nebolela hlava. Stejně tak jsem se tady naučila brát na imunitu a při nemocích Lesklokorku lesklou, která je úplný zázrak a hodí se i pro těhotné a kojící. Vím to, protože jsem je jednou brala i Terez, když byla nemocná a jeli na dovolenou. Říkala, že jí to vážně pomohlo, a to téměř okamžitě.

Kolik akupunktura stojí

U mojí doktorky úvodní návštěva stojí 1200 Kč, protože právě zahrnuje i vstupní dotazník a je tedy delší. Každá další návštěva je už za 750Kč.

Na co akupunktura je

Troufla bych si říct, že na všechno. Lidé tím léči vážné nemoci, ale i deprese nebo kosmetické problémy jako třeba akné apod. Často to ale mohou být i vnitřní problémy, o kterých třeba ani nevíte. Proto bych doporučila asi každému z vás, aby si alespoň jednou na akupunkturu zašel a třeba zjistil, co ho trápí a s čím mu mohou pomoci.

Akupunktura v těhotenství

Na akupunkturu chodím i v těhotenszví a upřímně mi to dává docela pocit klidu. Nejenom, že mám vše v těle srovnané, ale dostávám i různé bylinky například na imunitu nebo proti oteklým nohám. Takže se určitě nebojte nechat si pomoct i v těhotenství a klidně na akupunkturu zajít.

Čínská medicína a jídlo

Můj kamarád se stravuje docela striktně podle čínské medicíny a musím říct, že je neskutečně fit a plný energie a to jinak vůbec nesportuje. V čem spočívá – jsou různé tipy a rady, jak se stravovat tak, aby jste se cítili dobře a dodali těli energii. Hodně to záleží i na tom, jaký jste ten typ, jak jsem zmiňovala výše, ale jsou věci, kterými se dá řidit snadno a jsou logické.

V zimě rozhodně nesnídejte studené snídaně. Tělo je unavené a není dobré, když ještě musí tvořit další energii na to, aby vám zahřívalo žaludek. Proto se doporučují kaše, omelety,případně klidně polévka. Možná vám to zní divně, ale snídat polévku je v Číně úplně běžné.

Stejně to platí u vody, a to nejenom v zimě. Studená voda na lačno vám moc nepomůže. I proto se pije vlažná voda s citronem. VLAŽNÁ!

Metody čínské medicíny

Západní medicína nabízí i další možnosti léčby. Já mám zkušenost s akupunkturou a fytoterapií, kdy mám bylinky podle potřeby. Baňkování jsem třeba nikdy nezažila, ale slýchám na to samé chvály, tak možná někdy zkusím.

Akupunktura– Léčebná metoda, při které se nabodávají jehly do takzvaných akupunkturních bodů. Tyto body se nacházejí na energetických drahách v lidském těle, takzvaných meridiánech. Právě těmito drahami má podle tradiční nauky proudit životní energie čchi. Meridiány mají propojovat celý organismus včetně vnitřních orgánů. Působením jehlami na akupunkturní body je údajně možné ovlivňovat tok čchi, který je v případě zdravotních potíží narušen, a vracet tak tělu energetickou rovnováhu.

Baňkování – Přikládáním baněk na kůži se vytváří podtlak, který roztahuje póry a v dané oblasti podporuje průtok krve. Tato metoda má aktivovat lymfatický systém a pomáhat toxickým látkám z těla. Může být také doplňkem tradičních masáží.

Fytoterapie– Volně přeloženo léčba bylinami, tvoří hlavní pilíř tradiční čínské medicíny. Léčebné směsi jsou často sestavovány klientovi na míru na základě diagnózy. Směsi se užívají nejčastěji ve formě odvarů, ale v současnosti není problém získat byliny ve formě tablet.

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/cinska-medicina.A170601_144729_zdravi_pet


Pokud byste k tomu měli jakékoliv otázky, určitě dejte vědět. Tady nebo na mail. Moc ráda vám odpovím, budu-li vědět odpověď.

ALE KAŽDOPÁDNĚ – TÍM NEŘÍKÁM, ABYSTE ZANEVŘELI NA KLASICKOU MEDICÍNU. PODLE MĚ BY MĚLY JÍT TROCHU RUKU V RUCE A ČÍNSKOU MEDICÍNU VOLIT BUĎ JAKO PREVENCI NEBO PAK PŘI VÁŽNÝCH PŘÍPADECH TEHDY, KDY KLASICKÁ MEDICÍNA NESTAČÍ.

Ráda bych vám taky doporučila tohle video na DVTV, kde je diskuze západní vs východní medicína. Názor si udělejte sami 🙂

https://videohttps://video.aktualne.cz/dvtv/sef-lekarske-komory-cinska-medicina-kozi-bobky-a-nesmysly/r~eaa9329c169011e59d310025900fea04/

Vaše

S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague