Moje největší mama strachy a tipy na knihy a videa, které vám s nimi pomohou!

Sandra, 8 srpna, 2019

Co mě nejvíc děsí na mateřství?

Víte, co mě nejvíc děsí na těhotenství a na mateřství? Že to je něco, co dělám poprvé a vůbec nevím, jak na to. OČIVIDNĚ.:D Nevím, jak se chovat, abych měla bezproblémový porod. Vlastně vůbec nevím, jak takový porod probíhá, jak se u něj dýchá a naštěstí ani to, jak to bolí. Až zvládnu část první, nastává ještě težší – jak být dobrá máma? Poznám, kdy má dítě hlad, co mu chybí? Budu ta trpělivá máma nebo mi to občas ujede a pak na sebe budu mít vztek? Až prďola bude starší, budeme mít takový ten cool vztah máma x dítě nebo mnou bude pubertálně pohrdat a já budu muset čekat dalších několik let, než pochopí, že jsem to myslela nejlíp, jak jsem mohla?

Zkrátka mám asi milion otázek, obav a strachů.

Je mi ale jasné, že vše je o intuici, a tím mě i všechny už „zaběhlé“ maminky uklidňují. Že vážně vše vycítím a udělám dobře. Já samotná se uklidňuji tím, že to zvládla i větší paka než jsem já 😀

Příprava, základ úspěchu

Pak se taky uklidňuju tím, že jsem se na střední zvládla naučit chemii, kterou nesnáším, tak co bych se nezvládla naučit, jak se starat o dítě – tím nechci říct, že ho nesnáším, ale že naučit se dá všechno 😀 Ježiš, já si zase naběhnu. A tak jsem ten zvůj projekt „dobrá máma“, vzala vážně a začala se vzdělávat a dělat vše proto, abych to zmákla!

A tak jsem začala googlit – vynechala jsem ale portály jako modrý koník, kde je odborník každý, kdo někdy viděl dítě. A začala jsem číst  a koukat na videa od odborníků. A co bych to byla za člověka, kdybych se o ty svoje nálezy nepodělila.


ÚČTY:

Nejvíc miluju profil Můj zázrak. Naprosto realisticky a vtipně předaný informace. Je vedený porodníma asistentkama, takže tam máte i vše hezky podložené. Link tady: https://www.instagram.com/mujzazrak/

View this post on Instagram

#cotobude #jednoteplyjidlo #teplasprcha #teplaperina #nohyvteple #najakydnytochceterozdelit #tomamepondeliuterystreda #prijdtezas

A post shared by mujzazrak (@mujzazrak) on

APLIKACE:

Používám dvě, kde jsou většinou nejlépe sesumírované informace na základě aktuálního týdne:

– Těhotenství+

-Nutrimimi (mají i web – https://www.nutriklub.cz)

KNIHY:

TĚHOTENSTVÍ: NEJLEPŠÍ TIPY PRO KLIDNÝCH DEVĚT MĚSÍCŮ

Už jsem o ní mluvila ve videu a v podcastu (odkazy přidávám), ale musím ji zmínit i tady, protože je BOŽÍ! Obsahuje pžřesně ty otázky a odpovědi, na které se v průběhu těhotenství ptáte. Smím jíst tohle? Smím dělat tohle? A co když se stane tohle? Všechno a ještě víc tam najdete.

https://luxor.cz/popularne-naucna/tehotenstvi-nejlepsi-tipy-pro-klidnych-devet-mesicu–279729/

HYPNOPOROD

Na tuhle knihu jsem dostala tip od Terez. Nejdřív jsem se trochu bála toho názvu – necítím se jako člověk, který by u porodu „meditoval, dostával se do transu apod. Ale to jsem se spletla. Tahle knížka je spíš o tom, jak na porod nahlížet, jak ten celý proces vnímat a jak být možná i více v klidu.

https://luxor.cz/odborne-knihy/hypnoporod–86697/

VIDEA

Na youtube j spousta videí. Upřímně – na hodně z nich koukám, protože mě prostě baví. Ne proto, že by mi daly nějak extra potřebné informace, ale už si vyhodnoťte vy.

CVIČENÍ

POROD

Dělníci života – https://www.mall.tv/delnici-zivota – krátká videa formou dokumentu. Jsou tam super témata – od porodu, po císářský řez, fungování nemocnic…

Kenza – https://www.youtube.com/watch?v=JHbUiRIQzGI&t=6s tohle je možná trochu úlet, ale známá blogerka a youtuberka Kenza natáčel svůj porod. Upřímně se mi líbilo, že jsem to u někoho mohla vidět z jeho pohledu a vlastně takové, jaké to je. Nebojte, žádné drsné záběry, spíš takový přehled.

Style of Beccahttp://www.styleofbecca.com/2019/05/moj-porod-pocity-ocakavania-realita.html když jsme u blogerek. Hrozně mě uklidnil článek od Style of Becca. Popsala tam vše tak, jak bylo, ale i přes to jsme po přečtení měla pocit, že to dám. Tak třeba to někomu také pomůže.

Majka Staňková – tady je pár videí zdarma o porodu, poslouchala jsem ho před spaním. Docela zajímavé a užitečné informace.

 

PÉČE O DÍTĚ

Mother care – https://www.youtube.com/channel/UCFJoQo997MIqx-HV11XmlcA – Youtube kanál, kde najdete různé tipy, jak třeba dát správně miminko spinkat, jak ho přebalovat, držet. Jasně, je to teorii, ale mně se líbí, že se na to někdo zaměřil a já mám pak pocit, že alespoň trochu vím 🙂

MIMINO – návod k obsluze – https://www.knihydobrovsky.cz/mimino-navod-k-obsluze-84807?gclid=Cj0KCQjwp5_qBRDBARIsANxdcilwOZU52gHOPSWzeSMK5pk-7yk-mv4vn03M5iz2lsdCTeaMRI1ekRMaArMoEALw_wcB – tohle se může zdát spíš jako vtipná kniha, protože je psaná jak příručka pro kutila. Ale! Napsal ji dětský lékař a najdete tam vše od přebalování až po sledování zdravého vývoje.

 


Pokud máte i vy nějaké zajímavé knihy, videa, dejte je do komentářů. Ať to máme pohromadě.

Mateřství zdar!

S.

 

 

 

 

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague