Moje největší mama strachy a tipy na knihy a videa, které vám s nimi pomohou!

Sandra, 8 srpna, 2019

Co mě nejvíc děsí na mateřství?

Víte, co mě nejvíc děsí na těhotenství a na mateřství? Že to je něco, co dělám poprvé a vůbec nevím, jak na to. OČIVIDNĚ.:D Nevím, jak se chovat, abych měla bezproblémový porod. Vlastně vůbec nevím, jak takový porod probíhá, jak se u něj dýchá a naštěstí ani to, jak to bolí. Až zvládnu část první, nastává ještě težší – jak být dobrá máma? Poznám, kdy má dítě hlad, co mu chybí? Budu ta trpělivá máma nebo mi to občas ujede a pak na sebe budu mít vztek? Až prďola bude starší, budeme mít takový ten cool vztah máma x dítě nebo mnou bude pubertálně pohrdat a já budu muset čekat dalších několik let, než pochopí, že jsem to myslela nejlíp, jak jsem mohla?

Zkrátka mám asi milion otázek, obav a strachů.

Je mi ale jasné, že vše je o intuici, a tím mě i všechny už „zaběhlé“ maminky uklidňují. Že vážně vše vycítím a udělám dobře. Já samotná se uklidňuji tím, že to zvládla i větší paka než jsem já 😀

Příprava, základ úspěchu

Pak se taky uklidňuju tím, že jsem se na střední zvládla naučit chemii, kterou nesnáším, tak co bych se nezvládla naučit, jak se starat o dítě – tím nechci říct, že ho nesnáším, ale že naučit se dá všechno 😀 Ježiš, já si zase naběhnu. A tak jsem ten zvůj projekt „dobrá máma“, vzala vážně a začala se vzdělávat a dělat vše proto, abych to zmákla!

A tak jsem začala googlit – vynechala jsem ale portály jako modrý koník, kde je odborník každý, kdo někdy viděl dítě. A začala jsem číst  a koukat na videa od odborníků. A co bych to byla za člověka, kdybych se o ty svoje nálezy nepodělila.


ÚČTY:

Nejvíc miluju profil Můj zázrak. Naprosto realisticky a vtipně předaný informace. Je vedený porodníma asistentkama, takže tam máte i vše hezky podložené. Link tady: https://www.instagram.com/mujzazrak/

View this post on Instagram

#cotobude #jednoteplyjidlo #teplasprcha #teplaperina #nohyvteple #najakydnytochceterozdelit #tomamepondeliuterystreda #prijdtezas

A post shared by mujzazrak (@mujzazrak) on

APLIKACE:

Používám dvě, kde jsou většinou nejlépe sesumírované informace na základě aktuálního týdne:

– Těhotenství+

-Nutrimimi (mají i web – https://www.nutriklub.cz)

KNIHY:

TĚHOTENSTVÍ: NEJLEPŠÍ TIPY PRO KLIDNÝCH DEVĚT MĚSÍCŮ

Už jsem o ní mluvila ve videu a v podcastu (odkazy přidávám), ale musím ji zmínit i tady, protože je BOŽÍ! Obsahuje pžřesně ty otázky a odpovědi, na které se v průběhu těhotenství ptáte. Smím jíst tohle? Smím dělat tohle? A co když se stane tohle? Všechno a ještě víc tam najdete.

https://luxor.cz/popularne-naucna/tehotenstvi-nejlepsi-tipy-pro-klidnych-devet-mesicu–279729/

HYPNOPOROD

Na tuhle knihu jsem dostala tip od Terez. Nejdřív jsem se trochu bála toho názvu – necítím se jako člověk, který by u porodu „meditoval, dostával se do transu apod. Ale to jsem se spletla. Tahle knížka je spíš o tom, jak na porod nahlížet, jak ten celý proces vnímat a jak být možná i více v klidu.

https://luxor.cz/odborne-knihy/hypnoporod–86697/

VIDEA

Na youtube j spousta videí. Upřímně – na hodně z nich koukám, protože mě prostě baví. Ne proto, že by mi daly nějak extra potřebné informace, ale už si vyhodnoťte vy.

CVIČENÍ

POROD

Dělníci života – https://www.mall.tv/delnici-zivota – krátká videa formou dokumentu. Jsou tam super témata – od porodu, po císářský řez, fungování nemocnic…

Kenza – https://www.youtube.com/watch?v=JHbUiRIQzGI&t=6s tohle je možná trochu úlet, ale známá blogerka a youtuberka Kenza natáčel svůj porod. Upřímně se mi líbilo, že jsem to u někoho mohla vidět z jeho pohledu a vlastně takové, jaké to je. Nebojte, žádné drsné záběry, spíš takový přehled.

Style of Beccahttp://www.styleofbecca.com/2019/05/moj-porod-pocity-ocakavania-realita.html když jsme u blogerek. Hrozně mě uklidnil článek od Style of Becca. Popsala tam vše tak, jak bylo, ale i přes to jsme po přečtení měla pocit, že to dám. Tak třeba to někomu také pomůže.

Majka Staňková – tady je pár videí zdarma o porodu, poslouchala jsem ho před spaním. Docela zajímavé a užitečné informace.

 

PÉČE O DÍTĚ

Mother care – https://www.youtube.com/channel/UCFJoQo997MIqx-HV11XmlcA – Youtube kanál, kde najdete různé tipy, jak třeba dát správně miminko spinkat, jak ho přebalovat, držet. Jasně, je to teorii, ale mně se líbí, že se na to někdo zaměřil a já mám pak pocit, že alespoň trochu vím 🙂

MIMINO – návod k obsluze – https://www.knihydobrovsky.cz/mimino-navod-k-obsluze-84807?gclid=Cj0KCQjwp5_qBRDBARIsANxdcilwOZU52gHOPSWzeSMK5pk-7yk-mv4vn03M5iz2lsdCTeaMRI1ekRMaArMoEALw_wcB – tohle se může zdát spíš jako vtipná kniha, protože je psaná jak příručka pro kutila. Ale! Napsal ji dětský lékař a najdete tam vše od přebalování až po sledování zdravého vývoje.

 


Pokud máte i vy nějaké zajímavé knihy, videa, dejte je do komentářů. Ať to máme pohromadě.

Mateřství zdar!

S.

 

 

 

 

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague