Tipy na nejlepší knížky

Sandra, 2 srpna, 2019
# TIPY

ČTU, TEDY JSEM (sama se sebou)

Na čtení knih jsem lajdák.  Přitom já knížky miluju a kdykoliv nějakou rozečtu, mám ji vetšinou za pár dnů dočtenou. Pak bohužel ale většinou nastane doba temna, kdy žádnou knihu nerozečtu kvůli nemoci dnešní doby, kdy na nic „NENÍ ČAS“. Další zajímavostí je, že po knize většinou sahám ve chvíli, kdy už jsem nějak tak sociálně vyčerpaná a potřebuju čas jen sama pro sebe. A pak mám na sebe vždycky trochu vztek, že mi trvalo konečně sáhnout po nové knize a ten čas si sama pro sebe udělat.

A co vy – věnujete knížkám tolik času, kolik byste opravdu chtěli? Pokud ne, mám pro vás takové dva tipy.

První tip je mít knížku vždy v kabelce. Takže snadno nahradí tramvajový brouzdání po Instagramu.  A ještě vám ta cesta uteče!

A pak mám tip č. 2 – snažím se jít do postele alespooň o hodinu dřív, než jsem zvyklá. Na mobilu nastavím budík, dám ho do nabíječky a dál si ho nevšímám. Místo toho vezmu knížku a alespoň chvíli si čtu. A řeknu vám – nějak líp se mi pak spí.  I když lepší spánek, když nepoužíváte před spaním mobil, je tak nějak  obecně známo. Vyplynulo to z různých průzkumů. Nedávno jsem četla dokonce zajímavý pokus na webu Business Insider – autorka si v něm po dobu dvou týdnů zkusila 2 hodiny před spaním nepoužívat mobil. Prý se jí hodně zkvalitnil spánek. A tak si tak říkám – za pokus to stojí, no ne? 🙂 I kdybyste to zkusili na týden.  Čánek zde:https://www.businessinsider.com/i-stopped-using-my-phone-before-bed-2018-5

KDE SE INSPIRUJI NA NOVÉ KNIHY?

Nerada si vybírám knížky bez doporučení. Pak totiž hrozí, že se do knížky nezačtu hned na začátku, a to pak hrozí její odložení na noční stolek, kde se na ní klidně práší ještě rok, než jí buď dám druhou šanci nebo ji uklidím do knihovny se samolepkou „na později“ a ve většině případů ji už nikdy nevyndám. I když kdo ví, třeba až budu v důchodu…:))

Každopádně knížky si ráda vybírám buď na doporučení kamarádek, známých nebo rodiny. To je většinou docela jistota. V poslední době se ale často inspiruji právě na sociálních sítí, kde najdete určitě pár zajímavých profilů, které se právě zaměřují na knihy.

Mě nejvíc zaujala Lucie Zelinková, kterou úplně zbožňuju. Dokáže nejenom doporučit dobrou knihu, hezký o ni mluvit a popsat vám,  bez prozraní děje, na co se můžete těšit, ale nebojí se ukázat i knihy, které byste raději měli nechat v policích knihkupectví. Pokud ji tedy ještě nesledujete, rozhodně doporučuji!

View this post on Instagram

Nestyďte se, přijďte blíž, ve své maringotce vám vyvěštím z čáry života na dlani a při výkladu tarotu navíc bude i slevička🔮

A post shared by Lucie Zelinková (@luciezel) on

Moje oblíbení knihy

A teď pár tipů ode mně. Bohužel jsem spoustu dobrých knih, které jsem četla, zapomněla a můj čtenářský deník bude někde v krabici dalších vzpomínkových předmětů. Ale něco z té hlavy a naší knihovničky ještě vydoluji.

U knih najdete i odkazy a na dost z nich jsou slevy.


A jakou knihu jste v poslední době četli vy? Budeme rády za všechny tipy 🙂

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague