LONDÝN / Nejlepší markety, vyhlídky a photo spoty v Londýně + video

Sandra, 22 června, 2019

LONDÝN

V Londýně jsem byla za celý život snad jen jednou. Měla jsem v něm sraz s Martinem, když jsem byla na Erasmu v Irsku a Londýn byl takový dobrý meeting point. Ale to už je tak dobrých 6 let zpátky. A vzhledem k tomu, že já si stěží pamtuju i film, i který jsem viděla předešlou noc, asi vám nemusím vyprávět, že si z Londýna nepamatuju skoro nic.

Využila jsem tedy nabídky Terez jet na koncert Anne Marie, která v Londýna měla mít poslední koncert svého turné. Takhle, k Anne Marie se taky pojí historka. Viděla, a teda hlavně slyšela, jsem ji poprvé před rokem v Berlíně, kam jsme jely s holkama na koncert Eda Sheerana a ona tam byla jako předskokanka. Upřímně – měla jsem z ní větší zážitek jak z Eda (promiň Ede). Proto vidět její vlastní koncert bylo „must have“. Nebudu vás napínat, byla naprosto dokonalá! Možná to bylo i tím, že byl koncert takový víc „komornější“, protože se konal v divadle. Ale takový nával energie a pozitivní atmosféry jako přišel s jejím nástupem na podium, jsem snad ještě na žádném koncertu nezažila. A to neměla ani nijak propracovanou show jako Bruno Mars nebo Pink. Byla to jen ona a její kapela. Dokonce mě jednou málem rozbrečela. Písnička byla vlastně docela sprostá a agresivní, o tom, jak jí podvedl přítel. Ale ona tam ty emoce uměla tak dostat, že to podlě mě muselo zasáhnout každýho.


Tak to jen abyste věděli hlavní důvod návštěvy Londýna. Když už jsme ale jely do Londýna, byla by škoda si to trochu neprodloužit a neužít si krás Londýna – hlavně teda jídla, mě každý město dostane hlavně na jídlo 😀

Průvodců po Londýně je všude asi milion. Nečekejte proto žádný extra turistický článek, kde vás provedu všemi pamaátkami. Ba naopak. Památky tu skoro nenajdete. Vybrala jsem si totiž moje 3 oblíbené kategorie – jídlo, vyhlídky a focení. Tak snad se budete moct inspirovat.

MARKETY

Miluju markety, protože nabízí tolik druhů různorodého zboží od lokálních výrobců. A to nejenom jídla, ale i oblečení, dekorací, předmětů, zkrátka všeho, na co si vzpomenete. V Londýně je marketů hned několik a já bych vám ráda doporučila především následující:

GREENWICH

Až budete na marketu v Greenwich, určitě si dejte Brazilian churros – plní ho čokoládou nebo karamelem a je veganské! A kdyby toho sladkého nebylo málo, zajděte ještě do The Fudge Patch. Je to taková velká karamelka. Mají všechny možné příchutě. Můžete si tam zajít alespoň na ochutnávku, jsou tam moc milí a k nákupu nenutí.

OLD SPITALFIELDS MARKET

Ten mě zaujal sice asi nejmíň, ale možná to bylo i tím, že jsem tam přišla ve chvíli, kdy jsem moc neměla hlad. Nakonec jsem si tu dala typické anglické jídlo – italské těstoviny od Itala 😀

CAMDEN MARKET

Tenhle market mě dostal asi nejvíc. Je obrovský! a je tam naprosto dokonalá atmosféra. Na doporučení Terez jsme tam šly do kavárny jménem Pamban, kde mají to nejlepší Masala Chai. Vzhledem k tomu, že tyhle věci v těhotenství nemůžu, dala jsem si řepové latté plné antioxidantů a bylo výýborné!

BOROUGH MARKET

Tenhle byl z hlediska přeplněnosti lidí asi nejhorší. úzké uličky, těžko se tam prochází. Ale jídlo stojí za to, jak jinak. Doporučuji zajít na fish and chips. Nebojte, najdete to. Je u nich vždy fronta až do silnice, ale jde to rychle, tak nebojte. Tenhle stánek dokonce vyhrál i různá ocenění.

VYHLÍDKY

Hned po jídle miluju vyhlídky. Pokud jste pravidelní čtenáři, tak to už o mně víte. Bylo tedy jasné, že na nějaká místa zajdu i v Londýně.

SKY GARDEN

Je lepší udělat si sem rezervaci, abyste nemuseli čekat a měli jistotu, že se „vejdete“. Ale není to povinnost. Kromě výhledu tu je i občerstvení, takže pokud najdete místo, může to být docela fajn odpočinek.

GREENWICH

Když už budete v Greenwich na marketu, běžte ty dobroty trochu vychodit a zajděte si na kopec, kde jde Hvězdárna Greenwich. Nejenom, že je z ní krásný výhled, ale ke všemu je tam i nultý poledník!

LONDÝNSKÝ AUTOBUS

Jízda autobusem stojí asi jen 1,50 liber, takže tahle vyhlídka taky stojí za to. Pro mě to byl fakt zážitek, protože jsem každý metr měla pocit, že musíme nabourat.:D A když si vyberete tu správnou linku, můžete se krásně projet městem přes ty nejvýznamnější místa. Včetně Tower bridge.

PHOTO SPOTS

A na závěr pát photo spotů, který se mi líbily. Tak třeba se inspirujete. 🙂

University of Greenwich

Tower bridge

Millennium Bridge

Sky Garden

Sunken garden

Notting Hill

Mimochodem, když už budete v Nothing Hill, zajdete do kavárny Farm Girl! 

Neal’s Yard

A když už budete v Neals yard, musíte do Homeslice pizza! Mají dokonalé a obrovské pizzy!!


Božích míst je v Londýně asi milion. Takže jsem tam určitě nebyla naposled. Pokud máte vy nějaké místo, které stojí za návštěvu, budu ráda za tip v komentářích, ať to máme vše na jednom místě 🙂

Tak bye bye

Vaše S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague