„A už máš břicho?“ – nejčastější otázky v těhotenství vol 1

Sandra, 17 června, 2019

Těhotenství s sebou přináší mnoho změn. A to i ohledně komunikace s vašimi přáteli.  Na začátku těhotenství jsem nejčastěji slyšeli otázky typu:

„A je ti špatně?“

„V kolikátým jsi měsíci?“ a následně „Počkej, to se počítá v týdnech jo? Ale kolikátý je to teda měsíc?“

„A bude to kluk nebo holka?“

„Už máte vymyšlená jména?“

A v neposlední řadě „UŽ MÁŠ BŘICHO?“

A mně to příjde neskutečně roztomilý a hezký, že se mě na to ptají a zajímají se, jak mi je, jaký je vývoj a obecně na stav toho našeho špunta. Jen se musím občas trochu pousmát, kolikrát za den slyším stejnou otázku. 🙂 Ale nebojte, ptala bych se stejně.

Proto jsem si říkala, že tyhle nejvíc se opakující otázky v prvním trimestru zodpovím tak trochu hromadně:

O tom, jak mi bylo v prvním trimestru už točím video, takže to se brzy dozvíte detailně. Stručně jen můžu říct, že to zatím prožívám dost bezproblémově (zaťukejte to!) a žádné ranní nevolnosti se nekonaly.

Momentálně jsem v druhém trimestru a téměř v 18. týdnu – tzn. cca 4 měsíce těhotná. Už jen 5 a je to venku 😀 I když vzhledem k tomu, jak ten čas letí, tak se určitě ani nenadějeme.

Jestli to bude holka nebo kluk – upřímně ještě nevíme a to vážně nelžu. Akorát naše bejby je docela stydlín a pokaždý má nohy u sebe (a ruce za hlavou – totální relax). Takže vážně nevíme, zatím jen tušíme. Ale nebojte, dozvíte se to. Sami neplánujeme se nechat překvapit (i když to má také spoustu pozitiv a zvažovali jsme to – teda hlavně já), ale chceme TOMU už nějak víc říkat a hlavně domluvit jméno, protože jestli to bude holka, jsme trochu v háji, žádné jméno nás zatím moc nezaujalo. Tím tedy odpovídám i na otázku o jménech. Vše je v řešení 🙂

No a poslední otázka ohledně břicha. Haha, nikdy by mě nenapadlo, že někdy bude někdo upozorňovat na to, že mám břicho a že na to ještě budu pyšná. Na co jsem ale míň pyšná je to, že džíny už nenosím, můj šatník je plný kahlot na gumu, sukní a šatů. Takže ano, břicho roste a to dost. Upřímně se děsím toho, jak obří budu v 9. měsíci. A jak obří bude to dítě!! AU!


To bude k dosavadním nejčastějším otázkám. Kdyby vás cokoliv zajímalo, ptejte se. Tady, na jiných soc. sítích, ale i osobně. Já se o tom nesmírně ráda bavím a vše ráda zodpovím 🙂

Pusu!

Vaše, stále větší, S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague