„A už máš břicho?“ – nejčastější otázky v těhotenství vol 1

Sandra, 17 června, 2019

Těhotenství s sebou přináší mnoho změn. A to i ohledně komunikace s vašimi přáteli.  Na začátku těhotenství jsem nejčastěji slyšeli otázky typu:

„A je ti špatně?“

„V kolikátým jsi měsíci?“ a následně „Počkej, to se počítá v týdnech jo? Ale kolikátý je to teda měsíc?“

„A bude to kluk nebo holka?“

„Už máte vymyšlená jména?“

A v neposlední řadě „UŽ MÁŠ BŘICHO?“

A mně to příjde neskutečně roztomilý a hezký, že se mě na to ptají a zajímají se, jak mi je, jaký je vývoj a obecně na stav toho našeho špunta. Jen se musím občas trochu pousmát, kolikrát za den slyším stejnou otázku. 🙂 Ale nebojte, ptala bych se stejně.

Proto jsem si říkala, že tyhle nejvíc se opakující otázky v prvním trimestru zodpovím tak trochu hromadně:

O tom, jak mi bylo v prvním trimestru už točím video, takže to se brzy dozvíte detailně. Stručně jen můžu říct, že to zatím prožívám dost bezproblémově (zaťukejte to!) a žádné ranní nevolnosti se nekonaly.

Momentálně jsem v druhém trimestru a téměř v 18. týdnu – tzn. cca 4 měsíce těhotná. Už jen 5 a je to venku 😀 I když vzhledem k tomu, jak ten čas letí, tak se určitě ani nenadějeme.

Jestli to bude holka nebo kluk – upřímně ještě nevíme a to vážně nelžu. Akorát naše bejby je docela stydlín a pokaždý má nohy u sebe (a ruce za hlavou – totální relax). Takže vážně nevíme, zatím jen tušíme. Ale nebojte, dozvíte se to. Sami neplánujeme se nechat překvapit (i když to má také spoustu pozitiv a zvažovali jsme to – teda hlavně já), ale chceme TOMU už nějak víc říkat a hlavně domluvit jméno, protože jestli to bude holka, jsme trochu v háji, žádné jméno nás zatím moc nezaujalo. Tím tedy odpovídám i na otázku o jménech. Vše je v řešení 🙂

No a poslední otázka ohledně břicha. Haha, nikdy by mě nenapadlo, že někdy bude někdo upozorňovat na to, že mám břicho a že na to ještě budu pyšná. Na co jsem ale míň pyšná je to, že džíny už nenosím, můj šatník je plný kahlot na gumu, sukní a šatů. Takže ano, břicho roste a to dost. Upřímně se děsím toho, jak obří budu v 9. měsíci. A jak obří bude to dítě!! AU!


To bude k dosavadním nejčastějším otázkám. Kdyby vás cokoliv zajímalo, ptejte se. Tady, na jiných soc. sítích, ale i osobně. Já se o tom nesmírně ráda bavím a vše ráda zodpovím 🙂

Pusu!

Vaše, stále větší, S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague