Švýcarsko – naše doma/nedoma

Sandra, 27 května, 2019

Je zvláštní, připadat si doma někde jinde, než v tom vašem opravdovým domově? Nemůžu si pomoct, ale Švýcarsko nám tak přirostlo k srdci, že i návrat do našeho domečku na dva dny nám dal úplně nový příval energie. Jakmile jsme vešli dovnitř, hned z nás spadl všechen ten stres, který se na nás chtě nechtě v Praze zase přilepil. A nám najednou přišlo, jakobychom nikdy neodjeli. 

Nevím, čím to je. Možná i tím, že klasická dovolená trvá kratší dobu. Říká se, že ideální doba je alespoň 3 týdny. Protože první týden se teprve odprostíte od práce a hodíte vše za hlavu, další týden si dokážete odpočinout a třetí týden už jste zase jednou nohou tak trochu v práci a přemýšlíte, co vás čeká, co musíte udělat jako první..

Možná je to i tím, že na klasické dovolené, která je víc časově omezená, toho chcete za to omezené časové období zvládnout co nejvíc. Chodíte po památkách, každý den máte milion podnětů, a to prostě unaví. Doteď si pamatuju, jak jsme spolu byly na první dovolené s Gábi. První holčičí jízda a my chodily spát snad po večeři. Ale byly jsme tak unavené, že jsme to prostě jinak nezvládaly 😀

Zkrátka těch pár měsíců mimo domov byl to zážitek. A já jsem vděčná, že jsme si tohle mohli zkusit, Že máme oba dva tolerantní zaměstnavatele a typ práce, díky kterému jsem mohla pracovat na dálku. 

No nebudu vám lhát, už plánuju, jestli by to nešlo příští rok udělat nějak podobně. Možná na jiném místě, za jiných podmínek, ale určitě by to bylo stejně skvělý. Je to neskutečný příval energie a motivace. Možná by stačilo jet alespoň na 3 týdny, na měsíc… Co myslíte? umíte si představit, že byste si takovou dovolenou dopřáli? A kam byste jeli, kde by to pro vás byl největší relax?

Tak uvidíme. Zatím nám vychází věci, o kterých jsme si ani nesnili. Takže doufám, že mě ten osud překvapí i tentokrát 🙂

Vaše S. 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague