Mých 5 frází, které mi ulehčily život

Sandra, 31 března, 2019

Víte, že mě na extra motivační články neužije. A možná i proto tyhle články přicházejí ve chvíli, kdy je nejmíň čekám. Lépe řečeno – absolutně je neplánuju. Pak si sednu do postele, po celém dnu přemýšlení a hlavou mi lítají myšlenky sem a tam. Většinou to dopadne tak, že hned v tu danou chvíli chci ty myšlenky, sny, přání zrealizovat. Sednu k počítači a hledám, co pro to udělat. Popadne mě takový elán, chuť a nálada začít věci měnit. A nejhorší je, že vím, že ráno už tam to nadšení možná nebude, protože se vyspíte z toho „snění“ a ten malý pragmatik ve vaší hlavě vám připomene, že se zase nemáte tak špatně a co byste furt chtěli..

Proto jsem se rozhodla po tom svém brouzdání na internetu a hledání, jak bych si ten sen splnika, napsat článek. Abych nezapomněla, co mě tak nakoplo.


Jeden můj kamarád to má v hlavě víc než srovnané a já mám vždycky radost, když ho vidím, protože on je motivátor s velkým M. Dal mi několik rad a když se budu řídit alespoň jednou, budu spokojená.

Ber věci pozitivně a nenech se nasr**! Nepomůže ti to a bude ti ještě hůř.

Může to zdát jako klišé, ale je to největší pravda. Snažím se podle toho poslední 2 měsíce řídit a řeknu vám, je mi líp. Občas mě to stojí námáhu. Musím si v hlavě několikrát zopakovat, že to za to nestojí a nerozčlíit se, ale věřím, že časem to půjde samo. To gro tohohle celého spočívá v tom, že si udržíte pozitivní myšlenky a nebudete se trápit. Když se nebudete trápit, budete mít víc energie na věci, které za to stojí.

Nesuď lidi, nehrab se jim do života, všímej si svýho!

Závist. Jed dnešní společnosti. Ten má támhle to a ten zas to. Honíme se za tím, abychom je překonali a byli lepší. Nepřejeme si. Proč mají reality show úspěch? Protože ve většině případů zjistíme, že se máme líp než oni. Pošimráme si ego a jdeme v klidu spát.

Ne a ne. Zkuste tohle změnit. Zapomeňte na to „hamty hamty, ať mám víc než tamty!“. Všímejte si svého. S čím jste vy spokojení, co vy máte a dělá vám radost. A má soused, známá, kolega něco, co vy ne? Přejte jim to! Jistě si to zaloužili, dřeli pro to. Kamrád mi říkal super příklad a to konkrétně na situaci, kdy si v ulici koupil soused nové drahé auto. Vyměňte větu  „A soused si pořídil nový auto, kde na to asi vzal?“ za „No konečně bude v týhle ulici nějaký pořádný auto!“

Pro příklad vám musím říct jednu historku: Měla jsem bývalou kolegyni. Znala jsem ji chvilku, pár měsíců možná. Jednoho dne jsem přišla a řekla jsem jí novinku, která se u mě stala a ze které jsme měla obrovskou radost. Přísáhám, že jsem v životě nezažila upřímější radost. Začala se radovat, objala me a měla upřímnout radost! Člověk, který byl v tu dobu jen kolegyní, ani ne blízkoiu kamarádkou. Často si na ni vzpomenu a říkám si, že bych chtěla mít jednou za ostatní lidi přesně takovou radost, jako ona. Takže zdravím, Lindi 🙂

Dělej to, co tě baví, protože vážně žiješ jen jednou!

Možná si říkáte bla bla, to znám tohle. Chápu vás, taky jsem všechny tyhle věty slyšela, ale čím víc o nich přemýšlím a opakuju si je, tím víc se mi zlepšuje život. Jste v práci, která vás nebaví? Tak ji zmeňte. No jo, to se snadno říká, ale.. Ale neexistuje. Zkuste něco, co jste vždycky chtěli dělat. Nepůjde to? Nevadí, zkusili jste to a jdete dál.  Chtěli jste být návrhářka? Jděte na kurz šití, začnětě pracovat jako asistenka někoho, kdo tomu rozumí..Učte se! Život je krátký, ale ne tak krátký, aby nám neumožnil plnit si sny. Dělat v životě to, co nám bude dělat radost. Ne jen to, z čeho máme peníze.

Sny se plní!

Opravdu jo. Jen je potřeba nějaký sen mít, aby měl ten život k čemu směřovat. Chcete mít krámek s květinami, i když vám nevydrží ani kaktus?  No tak prosím, cesta vede ke všem snům. Kor v dnešní době, kdy je tolik možností, kurzů, příležitostí…

Jen mějte cíle, které mají jasnou podobu! Pomůže vám to, abyste jich lépe dosáhli.

Láska je stejně nejvíc!

A klišé všech klišé nakonec, ale tohle můj kamarád opakuje nejčastěji. Lidé pořád nevědí, za čím se vlastně honí a občas zapomenou na to nejdůležitější. Na lásku (rodinu, přátele,,.). Pracujeme od nevidim do nedivim, o víkendu máme sotva čas na společné chvíle, protože musíme ještě dodělat tohle a támhle to. Zapomněli jsme žít okamžikem, vážit si maličkostí a hlavně –  být s těmi, které milujeme.


Možná jsou to jen klišé, fráze. Možná to všechno znáte. Ale až vám jednou bude úzko nebo ten den nebude přesně takový, jaký byste si přáli, vzpomeňte si alespoň na jednu z těch frází. Bude vám líp.

Věřte mi… A pokud si nevíte sami radi, zkuste kouče. Je to naprosto skvělý způsob motivace a utřídění si myšlenek.

A já se budu snažit s vámi brzy podělit o ty svoje sny. Jen se o nich těžko mluví, dokud nejsou trochu víc nadosah..

Vaše S.

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague