jak se nezabít

JAK SE NEZABÍT, I KDYŽ JSTE SPOLU 24/7

Sandra, 13 března, 2019

Už to bude skoro 3 měsíce, co jsme se s Martinem vydali do Švýcarska. Hrozně jsme se na to těšili, protože jsme oba potřebovali orazit, načerpat nějaké nové nápady, pracovat na spoustě věcech, na kterých v Praze není čas a hlavně být spolu. A to nejenom ráno u snídaně a večer, když jdeme spát. Ano, i tak občas vypadá náš společný čas, když jsme v Praze.

Ten poslední bod jsme si obzvlášť užili, protože jsme teď spolu opravdu nonstop. Možná i proto se to řadí mezi hlavní otázky od mých kamarádek. Ve zkratce jejich zprávy vypadají takhle:

Jak se máte?

Ještě jste se nezabili?

No, vlastně se jim není co divit, že se na to ptají. Být s partnerem nonstop není pro každého a musím říct, že to je docela zkouška. 75% času jsme byli zavření v jedné chatě a pracovali. A to je terpve nářez.  O to víc jsem na nás hrdá, že jsme to dali, a to víc než zdárně. Přemýšlela jsem, čím to tak mohlo být a jak jsme dokázali se nemít plné zuby. A tak jsem to sepsala, jak je mi tak zvykem. A možná, že se to bude dát aplikovat i do vašeho života..

jak se nezabít

Přeskočím to, že je nám spolu dobře a jak se milujeme, bez toho by to asi nešlo. A přejdu hned k praktičtějším typům. PRÁCE. Tím, že jsme měli oba co dělat, neměli jsme čas být celý den jen spolu, sedět naproti sobě u stolu a kousat si nehty nudou. Každý si pracoval na svém. Když už jsem třeba měla svoje hotové a něvěděla, do čeho píchnout, šla jsem se kouknout na seriál, uklízet (jsem divná, ale já hrozně ráda uklízím) nebo si četla (to se stalo jen 2x..ehm, hlavně, že mám s sebou 6 knih). Prostě si najít aktivitu, abych se nenudila a nečala prudit, že chci jít něco dělat, i když Martin nemá čas.

Když jsme nepracovali, snažili  jsme se, abychom ten čas strávili nějak aktivně. Něco zažili, poznali, z čeho můžeme čerpat v dalších dnech. Jeli jsme na běžky, na výlet do jiného města, šli se projít a poznat tak okolí. Když byl sníh, šli jsme třeba během dne na půl hodiny sáňkovat, abychom si odpočinuli a odreagovali se.

Každý večer (teda skoro každý, ale bylo to možná víc, než bychom si přáli:D), jsme si otevřeli víno a pustili si třeba film. Dělala jsem si legracky, že to je ten hlavní důvod, proč jsme to přežili ALKOHOL 😀 Ale byl to spíš hezký způsob jak si večer udělat čas jen sami na sebe a užít si trochu odpočinku.

Když jsme doma, někdy nahradíme film nějakou společenskou hrou. Líp si u toho popodíváte a je to zkrátka fajn. S sebou jsme si ale nic nevzali, tak jsme byli odkázaní na ten alkohol no 😀

Jak už jsem psala výš, výhoda je, že mě uklízení i vaření baví. V tom má Martin výhodu, že ho za to moc neprudím a nenutím ho se zapojovat. Pokud teda nejde o jeho věci, to mi samozřejmě vadí, když se někdě válí a nebojím se na to upozornit :). Čas od času jsem ale byla prostě unavená, líná a nic se mi nechtělo. A bylo super, že v tu chvíli se toho Martin ujal a uvařil třeba on. Taky se nám osvědčilo zavést strategii: já vařím, ty uklízíš nádobí. 50:50 pěkně.

Na závěr vás možná napadá otázka: A pohádali jste se teda vůbec někdy? Ale to víte, že jo. I když nějaká „ostřejší“ hádka proběhla jen jednou a určitě byla kvůli kravině, protože si to vůbec nepamatuju. Občas je toho na vás hodně, řešíte nějaké trable v práci, s rodinou nebo s projektem a bouchnete, i když za to ten druhý nemůže. A víte, co je v tu chvíli důležité? OMLUVIT SE a vysvětlit, co vás žere. Zní to jednoduše, že jo? No a věřte, že to je úplně nejvíc.


A to je vlastně vše. Ono toho ke štěsté zase tolik potřeba není. Jen si musíte vycházet vstříc, respektovat se a žít spolu ne jen vedle sebe.

Tak se mějte krásně, já jdu otevřít jedno červený.

Kiss

S.

manželé

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague