SVATBA: TIPY na místa na svatbu + seznam svatebních míst

Sandra, 10 března, 2019
# SVATBA

Konečně jsem měla ve Švýcarsku víc času dohnat resty. A jeden z těch velikých bylo i dodělat informace o naší svatbě a podělit se s vámi o tipy, které jsem během zařizování nasbírala. Bylo skvělé během těch příprav sledovat, jak „nevěsty“ drží při sobě, rady se inspirují se. Proto jsem se na sebe tak trochu zlobila, že hned, jak jsem měla po svatbě, jsem tuhle super komunitu odřízla.


A tak jsem KONEČNĚ dala všechno dohromady a mám pro vás připraveno ještě pár článků na toto téma.  Začínáme s tipy na místo na svatbu, na které se mě ptáte velmi často. Já bych sice dala ruku do ohně za Penzion Smolotely, kde jsem byla opravdu nad míru spokojená, ale na druhou stranu to nemusí být styl každého a krom toho – všechny tam svatbu mít nemůžeme, že jo 😀 Jinak o tom našem výběru jsem psala už tady: http://www.madeinprg.com/2018/06/24/svatba-vyber-mista/, tak se můžete podívat.

Během hledání místa jsem byla často překvapená stylem komunikace, která mě mnohdy dost odradila od toho, jet se na místo vůbec podívat. To, že mě lidé, kteří v tom pracují denodenně oslovují PANÍ (ačkoliv je zřejmé, že paní ze mě teprvě bude, pokud se domluvíme), to bych ještě přešla. Víc mi vadilo to, jak bylo u některých cítit, že to prostě mají jen pro business a nevýjdou vám absolutně v ničem vstříc. Na cokoliv se zeptáte, odpověď je Ne, to nejde. Můžu si udělat sama výzdobu? Ne, my na to máme vlastní agenturu. Můžu si přivést vlastní svatbení dort? Ne, my na to máme naší cukrářku. Můžu si vzít muže, který mě požádal o ruku? Ne, vezmete si našeho Frantu z farmy…

Pokud bych tedy mohla mít první tip na úvod: UŽ Z MAILU POZNÁTE, JACÍ MAJITELÉ MÍSTA JSOU A ZDA BUDOU VSTŘÍCNÍ A UDĚLAJÍ VÁM Z TOHO OPRAVDU VÁŠ DEN. NEBO ZDA JIM JDE JEN O TO SI VÁS ZKASÍROVAT. Vážně to docela funguje…

Co je potřeba si na úvod určit:

A) V jakém STYLU svatbu chcete. Tedy zda si přejete svatbu na zámku, ve stodole, na louce, v kostele..

B) V jaké VZDÁLENOSTI by mělo místo být. Samozřejmě můžete hledat místa i ve Španělsku, ale – berte ohled na hosty. Dojedou tam všichni? Zvládne babička let letadlem, atd..

C) Jaký na místo máte ROZPOČET. Tady se mi hodně těžko soudí, protože některá místa chtěly 100.000, některá + 15.000. Takže tam udělá nejlépe, když pošlete poptávku a uvidíte.  Jinak k poptávkám: místa dostávají denně x desítek mailů, proto jim to alespoň ulehčete tím, že v mailu napíšete stručně a přehledně  vše důležité. Tzn. alespoň termín svatby (klidně např. červen – srpen). A klidně i váš telefon. Neurgujte je hned po 4 dnech. Kdyby to udělal každý, už se v těch mailech nikdy nezorientují.

D) Kolik bude HOSTŮ. Tohle jemožné řešit i tak, že když najdete boží místo, kam se vejde jen třeba 40 hostů, budeme vyškrtávat z vašeho seznamu 😀 A nebo je fajn si to určit předem a podle toho hledat místo.

Tady je seznam míst, která jsem při svém pátrání objevila. Za žádné z nich ale neručím, protože Smolotely bylo hned 3 místo, kam jsem se jela podívat, takže si je budete muset objezdit samy. Snad vás některé zaujme a ušetří vám starosti s hledáním.

PENZION SMOLOTELY

https://www.chateau-hostacov.cz

Tak to je to naše místo. Cena je teď myslím okolo 20.000 CZK.

CHATEAU HOSTAČOV

https://www.chateau-hostacov.cz

Nabízí různé balíčky a i když jsou dražší, tak ten příštup byl maximálně profesionální a bylo vidět, že se snaží vyjít vstříc. To bylo moc milé.

JONÁŠŮV MLÝN

https://www.chateau-hostacov.cz

Tady jsme se zrovna byli ještě podívat. Moc milí lidé, nádherné místo! Je tam krásná stodola i rybníček. Dá se tam uspořádat i obřad. A je to na samotě, takže můžete tančit až do rána. My se nakonec pro místo nerozhodli kvůli ceně (okolo 65.000 CZK).

RESORT ZDUCHOVICE

www.resort-zduchovice.cz

Tady jsme se byli podívat na cestě do Smolotel. Pokud máte rádi koně, tak tohle bude něco pro vás. Zároveň lze uspořádat obřad na Zámku Zduchovice. Je tam i penzion, takže o ubytování je postaráno. Cena byla taky hodně příznivá. pronájem do 10.000 CZK.

FARMA BLANÍK

http://www.farmablanik.cz

JÍZDÁRNA HEJTMÁNKOVICE

http://www.jizdarna-hejtmankovice.cz

HOTEL OKOŘ

http://www.hotelokor.com/cz/

STATEK VLETICE

http://http://www.statekvletice.cz

STATEK NA STRÁNCE

http://www.nastrance.com/sal.htm

STATEK BLAŽEJOVICE

http://www.blazejovice.cz/svatba-na-statku.html

SAMOTA U HOUPACÍHO KONĚ

http://www.houpacikun.com/charakter-objektu.html

HOTEL LONY

http://www.lony.cz/o-nas-kontakty/

VÁŇŮV STATEK

www.vanuv-statek.cz

MLÝN DAVÍDKOV

http://www.mlyndavidkov.cz/

STATEK VŠETICE

http://www.hotel-vsetice.cz/kontakt/

DVŮR HOFFMEISTER

https://www.dvur-hoffmeister.cz

YARD RESORT

http://www.yardresort.com/

FARMA PECÍNOV

http://www.pecinov.com

U VĚTRNÉ VÍLY

http://www.uvetrnevily.cz

PENZION NOVÝ RYBNÍK

http://www.novyrybnik.com/uvod

HLINĚNÁ BAŠTA

https://www.hlinenabasta.cz

ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA

https://www.zamek-cervenalhota.cz/cs/svatby

STATEK SALAJNA

http://www.salajna.cz/cs/

HOMUTŮV STATEK

http://homutuvstatek.cz

STATEK U PRAHY

http://www.statekuprahy.cz

 


Pokud máte i vy nějaké krásné místo na svatbu nebo máte třeba nějakou zpětnou vazbu na místa se seznamu, dejte vědět do komentářů. Ať pomůžete ostatním nevěstám!

Tak mír a lásku!

Sandra

 

O svatbě jsem zatím napsala:

Rozlučka se svobodou v Budapešti (+tipy)

SVATBA: VÝBĚR MÍSTA

SVATBA: VÝBĚR PRSTÝNKŮ

SVATBA: ONA A ON – NAŠE SVATBA

SVATBA: KVĚTINOVÁ VÝZDOBA

Poprvé pouštím tu naší písničku do světa!

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague