Na víkend v Curychu – tipy včetně mapy

Sandra, 6 března, 2019

CURYCH

To, že je Švýcarsko krásná země, nám bylo jasné hned od začátku. Krásná příroda, milí lidé, dobrý jídlo. Co nám ale chybělo, byl takový ten „ruh velkoměsta“, na který jsme zvyklí z Prahy (no jo, jsme trapáci). A kam jinám si pro tuhle atmosféru jet než do největšího města Švýcarska – do Curychu.

Byli jsme v něm 2 dny a za tu dobu jsme se shodli, že bychom se sem zvládli klidně přestěhovat. Má všechno, co k životu potřebujeme. Asi to nezvládnu přesně definovat, ale zkrátka ta atmosféra tam nám sedí. Možná to je tím historickým centrem, spoustou možností na aktivity, řekou, která jím protýká a dává mu šmrnc, možná tím průzračným jezerem a přírodou všude kolem. Nebo nás nadchli kavárny, kdo ví! Do Curychu tedy rozhodně doporučuji zajet. Ať už jím projíždíte nebo do něj pojedete cíleně na víkend, určitě to stojí za tu návštěvu.

Máme pro vás i mapu míst, která se nám líbila. Stáhnout si ji můžete zde: https://goo.gl/maps/CiPuQ9b2dGB2. Jednotlivá místa najdete také v popisu níže.


JAK MĚSTO CO NEJLÉPE POZNAT?

Pěšky: My jsme zvolili tuhle variantu a zvládli jsme vidět snad úplně všechno. Ke všemu si můžete zabloudit do každý pidi uličky a kličkovat si sem a tam.

Během: Pro pokročilé tady máme běh. V Curychu funguje tzv. City running, takže máte možnost město poznat město se skupinou a v běhu. Zajímavá forma průvodce, no ne? Odkaz zde:  http://cityrunning.ch/lauftreffs/

Na kole: Pokud je pro vás běh už moc, doporučuji si půjčit kolo. Ve městě funguje klasický bikesharing.

KDE PŘESPAT V CURYCHU

Curych je velkoměsto, čemuž odpovídá i počet možností na ubytování. Najdete jich spoustu – od hostelů až po ty nejluxusnější místa. Já se ale vždycky snažím vybírat hotel podle toho, aby byl něčím jiný, zajímavý. A proto přidáváme do hledáčku většinou přívlastek – boutique. Krom toho, že jde o designové hotely, vyznačují se mimo jiné i tím, že bývají umístěné v historických budovách. Atmosféra je tím pádem zaručena. Přeci jen necestujeme každý den, tak ať si to užijeme a máme to hezký.

Konkrétně jsme si zvolili B2 Boutique hotel and SPA se kterým jsme na víkend navázali spolupráci.  Je to hotel udělaný z bývalého pivovaru. Kde jinde by se měli Češi ubytovat, no ne? A má nádherné SPA prostory, včetně vyhřívaného bazénu na střeše, ze kterého můžete sledovat noční Curych.

Kromě krásných pokojů, které měly mimo jiné otevřenou koupelnu, takže to byla docela legrace, být tam se ségrou:D, se mi hrozně líbilo i místo, kde se servírovala ráno snídaně a večer drinky. Je udělaná z obrovské knihovny a lustrů z lahví od piva. Martina to natolik zaujalo, že přemýšlí, jak to udělat i doma (teď bohužel nemám na mysli tu knihovnu..).

No uznejte, není to nádherný místo? V závěru mám pocit, že máme nejvíc fotek odtud 😀

View this post on Instagram

#spoluprace 💛 Krásné ráno z Curychu a tohohle krásného boutique hotelu. A tak mě napadá – víte, co označení “boutique hotel” znamená? Krom toho, že jde o designové hotely, vyznačují se mimo jiné i tím, že bývají umístěné v historických budovách. Třeba tenhle je udělaný z bývalého pivovaru. Kde jinde by se měli Češi ubytovat, no ne? 😇Tak my se jdeme vyhrabat z peřin a hurá směr město. Po včerejšku jsme z něj úplně nadšený. Tak se můžete těšit na článek a video s tipy💛 . . #b2boutiquehotel #zurich #curych #switzerland #swiss #boutiquehotel #accomodation #hotel #girls #bloggers #czblogerky #dnescestujeme #cestovani #traveltravelblogger #travelling #solotravelingfun

A post shared by Nikola & Sandra | TRAVEL BLOG (@madeinprg) on

KAM NA JÍDLO A KAFE

Já vím, že by se možná kolonka jídlo a pití mělo objevit až jako takový bonus na konci článku a měla bych se nejdřív zaměřit na památky, ale upřímně – co si budeme! Přes jídlo a pití tu zemi a atmosféru stejně poznáte nejlíp. Krom toho já bez toho cestovat nezvládnu. Je to pro mě relax a odpočinek si vždycky sednout do nějaký kavárničky a jen vstřebávat a pozorovat (rozuměj zírat!).

Na co se ale možná připravte, jsou ceny. Ano, Švýcarsko jako takové je dražší. Hlavně co se služeb/restaurací  týče. Abyste měli představu, čím se řídit, přikládám základní ceník jídel a káv:

Průměrná cena za jídlo: 17 CHF

Průměrná cena kávy: 4-7 CHF

A teď už k těm typům:

Sushi shop

Je to asi trochu trapný dávat na začátek jako typ sushi. Ale –  mají ho nejenom moc dobrý, ale i cenově je super. Takže pokud se vám nechce do restaurace, tohle je super alternativa. Tyhle pobočky najdete všude možně po Švýcarsku. My jsme v něm byli třeba ještě v Genevě.

Baltho Kuche & Bar

Je trochu dražší, ale mají i polední menu, takže se najíte v rozmězi 20-25 CHF.

View this post on Instagram

Always worth it – our Baltho Burger reloaded

A post shared by Baltho Küche & Bar (@balthokuechebar) on

Haus Hilt

Naprosto úžasná vegetariánská restaurace s takovým výběrem, že vám padne brada. Funguje na principu „kolik si nabereš, za tolik platíš“. Takže jen pozor na to, kolik si toho naložíte. A doporučuji se nejdřív podívat, co všechno mají než to na ten talíř začnete házet. Něco jako Vege go. Naplníte misku a pak zjistíte, že kousek vedle bylo ještě lepší jídlo.

View this post on Instagram

Brekky, lunch or dinner – Hiltl Buffet’s always a winner! What will you treat yourself to? 😉 #hiltl

A post shared by Hiltl (@hiltl) on

Bauschänzli a Barfussbar

Pokud hledáte restaurace s výhledem, které nabízí tu správnou romantiku, doporučuji podívat se na tyhle dvě restaurace. My jsme ani v jedné nebyli, ale doporučení má dobrá.

ESPRESSO BAR

Naprosto výborný kafe si můžete koupit u okýnka espresso baru.

Steiner Bäckerei-Konditorei

Kavárna spojená s pekárnou. Krásné industriální prostory!

View this post on Instagram

Wir vom Steiner Flughafebeck betreiben zehn Filialen in Zürich & am Flughafen Kloten. Heute stellen wir Euch das Hardschloss vor. Steiner Flughafebeck Hardschloss Ernastrasse 30 8004 Zürich Öffnungszeiten: 365 Tage geöffnet: Mo – Fr 07:00 – 18:30, Sa 07:00 – 15:00, So 08:00 – 15: Kontakt: 044 340 04 22 oder hardschloss@flughafebeck.ch

A post shared by Steiner Flughafebeck AG (@steinerflughafebeck) on

Palette

Další moc příjemná kavárna.

Wenn es draussen zu heiss ist, a cool place on a hot sunny day

Zveřejnil(a) Palette dne Pondělí 2. července 2018

Auer & Co.

Mají naprosto geniální kafe (včetně nabídky rostlíných mlék). Kromě toho se tu zvládnete i najíst. Každý den je polední nabídka a stojí okolo 10 -12 CHF.

Je to takové pracovní místo. Já jsem tu například byla celý den a pracovala. Nikomu to nevadí, je to tu běžné. Kolem mě se jen střídali meetingy a prezentace. Docela zábavný, být toho součástí. Takže za mě určitě doporučuju!

CLOUDS

A tady další s výhledem. Můžete sem na drink nebo na kafíčko 🙂

BABU’S BAKERY AND COFFEEHOUSE

Moc hezká kavárna. Kousek od sushi shopu mimchodem 😀

CO  V CURYCHU VIDĚT

Jezero Curych se nějak tak line celým městem a je naprostows dokonalý! Je v něm úplně průzračná voda, takže není divu, že se v něm idé v létě i koupou. Dokonce jeden průvodce psal, ať máte vždycky plavky v batohu. Prý vám to určitě nedá a až uvidíte se tam někoho rochnit, určitě tam skočíte taky.

STARÉ MĚSTO

Staré město si musíte projít. Je to místo plné historie a kultury, krásné architektury a úžasných barevných domečků. Pokud byste si ho chtěli projít s průvodcem, našla jsem například tohle: GET YOUR GUIDE

FRAUMUNSTER

Je jedna z nejstarších náboženských budov ve starém městě. Je to prý taková připomínka curychské historie.

MT. PILATUS

Pokud se chcete pokochat úžasným výhledem, doporučuji vylézt si na Mt. Pilatus (2.128 m). Dostanete se tam díky Panorama Gondola (https://www.pilatus.ch/en/discover/panorama-gondolas/) Akorát je to od Curychu trochu dál.

Grossmunster church

Jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Je to románský kostel a je nejvýznamnější památkou historie Curychu. Legenda říká, že tento krásný kostel byl postaven na hroboch Felixe a Regula, patrony města.

Za 4 CHF se můžete podívat i na její vrchol.

Lake Zurich Promenade

Jezero Curych je dominanta města. A je super, že je kolem něho krásná promenáda, takže se Jim můžete opravdu pokochat. A pokud byste chtěli, jsou k dispozici i různé Boat guide.

Opera House

Takový pýcha Curychu. Žádný koncert, operu ani balet jsme sice nestihli, ale i návštěva náměstí SECHSELAUTENPLATZ před Operou stojí za to. Jsou tam všude rozmístěné židličky a Švýcaři tam běžně vysedávají a třeba obědvají. Parádní atmosféra.

Swiss National Museum

Jak jinak poznat Švýcarsko než skrz národní muzeum.

FIFA World Football Museum

Holky, pokud nevíte, jak svoje kluky dostat na víkend do Curychu, tak tady máte odpověď. Není zač!

EXTRA

Läderach

Nejlepší švýcarská čokoláda! Sice si za ní připlatíte, ale věřte mi, stojí za to!

Max Chocolatier

Další čokoládovna.

Confiserie Sprüngli

A do třetice – další čokoládovna a ke všemu mají úžasný makronky.

Kanzlei Flea Market

Blešák jak se patří. Jako vážně tam najdete skvosty!

FREITAG Flagship Store Zürich

Tohle je nádherný koncept. Najdete ho v takovém areálu, kde jsou obchůdky od menších tvůrců a má to kouzlo. V zimě tam je i kluziště. V létě můžete vysedávat na věži z kontejnerů a popíjet drink nebo kávu.

Ale k tomu Freitag – jde o koncept, kdy prodávají recyklované produkty z náklaďáků a pet lahví. Najdete tam vše od batohů až po obaly na mobil.

View this post on Instagram

It's time to say good-bye to this F-illing feed (or should we call it F52 MIAMI VICE feed?). We hope you enjoyed those inside-the-bag-thinking sessions with us. Thank you for the snap, @xngmn . #frtg #freitag #bag #baglove #F52 #MIAMIVICE #love #friendship #community #bigcitylife #bigcity #shopper #friends

A post shared by FREITAG lab ag (@freitaglab) on

LINDT factory

V Curychu teď vznikla nová kavárna od Lindt. Asi vám nemusím vyprávět, kde najdete nejlepší horkou čokoládu..

Papírnictví ZUMSTEIN

Pokud patříte mezi blázny jako já a milujete papírnictví, všelijaké bločky a tyhle kravinky, tak tady se zblázníte! Najdete tam všechno!


Curych je láska. Vážně jsme si ho zamilovali. A upřímně jako jedno z mála míst si umíme i představit, že bychom tam žili. Má to všechno. A ta průzračná voda, která městem protéká, tomu dává ještě větší kouzlo.

Určitě tedy doporučuji všema 10!

Stále ještě ze Švýcarska

Vaše Sandra

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague