PÁR JEDNODUCHÝCH TIPŮ, JAK MÍT POŘÁDEK V MOBILU I POČÍTAČI

Sandra, 3 února, 2019

ICLOUD mi denodenně připomínal, že je plný a pokud něco nesmažu, tak se mi už IPhone nezálohuje. A to i přes to, že měsíčně platím extra poplatek, aby měl o trochu víc paměti než je běžný. Galerie v mobilu byla přehlcená fotkama, printscreenama a vtipnýma obrázkama, který mi posílali kamarádi. A plocha počítače jakbysmet. A tak ten můj „bordel“ dospěl do fáze, že jsem si x měsíců  říkala: Jo, jednou si to uklidím a dám to do pořádku.

Pokud se v tom alespoň trochu poznáváte, mám pro vás pár tipů, jak si udržet v souborech a vaší elektronice pořádek. A nebude vás to stát ani moc času 🙂


5 MINUT DENNĚ

Tenhle ten lifesaver jsem se naučila nedávno, ale nedám na něj dopustit. Každý den – a je jedno, jestli zvolíte ráno po cestě do školy/práce nebo večer před spaním – si projděte fotky v mobilu z toho daného dne nebo dne předešlého. Vymažte, co nepotřebujete a co jste vyfotili „omylem“. Tak docílíte toho, že se vám v galerii nebudou hromadit fotky, které nikdy nepoužijete.

1x MĚSÍČNĚ

Určete si jednou měsíčně den, kdy si vyčístíte vaší elektroniku. A tím myslím to, že ji vyčistíte od souborů! Třeba vřdy na konci měsíce a dejte si na to upomínku do kalendáře. Konkrétně já zaplním pamětovou kartu ve foťáku raz dva. A jsem pak děsně překvapená, když někam jedu a ani jedna karta z pěti nemá volné místo. Proto jsem se naučila si buď hned po focení nebo minimálně jednou měsíčně fotky z karty stáhnout a promazat je.

Hlavně – čím dřív se do toho pustíte, tím míň toho budete mít. A tím spíš se vám do toho bude chtít 🙂

PŘENOS OBRÁZKŮ

Pročištění si čas od času zaslouží i telefen. Určitě máte v telefonu spostu fotek, které sice nechcete smazat, ale v telefonu je taky nepotřebujete. U většiny telefonů jde přetáhnout fotky do počítače snadno přes kabel, ale s Iphonem je to docela obtížnější. Teda minimálně bylo, než jsem zjistila, že MAC nabízí aplikaci „PŘENOS OBRÁZKŮ“, díky které si jednoduše stáhnete fotky kam potřebujete a rovnou je můžete i vymazat z mobilu. Naprosto geniální věc!

ZÁLOHUJTE!!

Tohle je spíš taková informace pro sichr, ale zálohujte! Znám spoustu lidí, kteří nědělají a bohužel i spoustu, kterým se to vymstilo. Mobily nabízejí automatické zálohování, u počítáčů to budete muset dělat manuálně přetahováním na datadisk, ale věřte mi, vyplatí se. Tenhle úkon si můžete přidat ke své připomínce 1x za měsíc.

DATA DISK

A naprosto nejdůležitější věc na tom všem je datadisk. Můžete tak totiž dát všechny soubory na jedno místo a nemít v tom tak nepořádek v mobilech a počítačích. Já si koupila My passport od WD a je to naprosto perfektní věc. Nejenom, že se dá otevírat jen jen s heslem, takže vám do něj nikdo nemůže vlézt, ale ještě se na něj vejde asi milion souborů. No dobře, to asi ne, ale velikost je 1T a zatím mám místa ještě dost. A to tam mám spoustu videí z dovolených atd.

Na datadisku mám různé složky, abych vše snadno našla. Mám tam i složku bordel, kam dávám věci, se kterými ještě nevím, co si počít. Jednou za čas ji projdu a buď soubory přeskládám nebo ji celou promažu. Ideální řešení.


Snad vám tipy mohou zachovat si v souborech trochu pořádek. Přeci jen jsou to naši každodenní pomocníci, takže pořádek je víc než na místě.

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague