PÁR JEDNODUCHÝCH TIPŮ, JAK MÍT POŘÁDEK V MOBILU I POČÍTAČI

Sandra, 3 února, 2019

ICLOUD mi denodenně připomínal, že je plný a pokud něco nesmažu, tak se mi už IPhone nezálohuje. A to i přes to, že měsíčně platím extra poplatek, aby měl o trochu víc paměti než je běžný. Galerie v mobilu byla přehlcená fotkama, printscreenama a vtipnýma obrázkama, který mi posílali kamarádi. A plocha počítače jakbysmet. A tak ten můj „bordel“ dospěl do fáze, že jsem si x měsíců  říkala: Jo, jednou si to uklidím a dám to do pořádku.

Pokud se v tom alespoň trochu poznáváte, mám pro vás pár tipů, jak si udržet v souborech a vaší elektronice pořádek. A nebude vás to stát ani moc času 🙂


5 MINUT DENNĚ

Tenhle ten lifesaver jsem se naučila nedávno, ale nedám na něj dopustit. Každý den – a je jedno, jestli zvolíte ráno po cestě do školy/práce nebo večer před spaním – si projděte fotky v mobilu z toho daného dne nebo dne předešlého. Vymažte, co nepotřebujete a co jste vyfotili „omylem“. Tak docílíte toho, že se vám v galerii nebudou hromadit fotky, které nikdy nepoužijete.

1x MĚSÍČNĚ

Určete si jednou měsíčně den, kdy si vyčístíte vaší elektroniku. A tím myslím to, že ji vyčistíte od souborů! Třeba vřdy na konci měsíce a dejte si na to upomínku do kalendáře. Konkrétně já zaplním pamětovou kartu ve foťáku raz dva. A jsem pak děsně překvapená, když někam jedu a ani jedna karta z pěti nemá volné místo. Proto jsem se naučila si buď hned po focení nebo minimálně jednou měsíčně fotky z karty stáhnout a promazat je.

Hlavně – čím dřív se do toho pustíte, tím míň toho budete mít. A tím spíš se vám do toho bude chtít 🙂

PŘENOS OBRÁZKŮ

Pročištění si čas od času zaslouží i telefen. Určitě máte v telefonu spostu fotek, které sice nechcete smazat, ale v telefonu je taky nepotřebujete. U většiny telefonů jde přetáhnout fotky do počítače snadno přes kabel, ale s Iphonem je to docela obtížnější. Teda minimálně bylo, než jsem zjistila, že MAC nabízí aplikaci „PŘENOS OBRÁZKŮ“, díky které si jednoduše stáhnete fotky kam potřebujete a rovnou je můžete i vymazat z mobilu. Naprosto geniální věc!

ZÁLOHUJTE!!

Tohle je spíš taková informace pro sichr, ale zálohujte! Znám spoustu lidí, kteří nědělají a bohužel i spoustu, kterým se to vymstilo. Mobily nabízejí automatické zálohování, u počítáčů to budete muset dělat manuálně přetahováním na datadisk, ale věřte mi, vyplatí se. Tenhle úkon si můžete přidat ke své připomínce 1x za měsíc.

DATA DISK

A naprosto nejdůležitější věc na tom všem je datadisk. Můžete tak totiž dát všechny soubory na jedno místo a nemít v tom tak nepořádek v mobilech a počítačích. Já si koupila My passport od WD a je to naprosto perfektní věc. Nejenom, že se dá otevírat jen jen s heslem, takže vám do něj nikdo nemůže vlézt, ale ještě se na něj vejde asi milion souborů. No dobře, to asi ne, ale velikost je 1T a zatím mám místa ještě dost. A to tam mám spoustu videí z dovolených atd.

Na datadisku mám různé složky, abych vše snadno našla. Mám tam i složku bordel, kam dávám věci, se kterými ještě nevím, co si počít. Jednou za čas ji projdu a buď soubory přeskládám nebo ji celou promažu. Ideální řešení.


Snad vám tipy mohou zachovat si v souborech trochu pořádek. Přeci jen jsou to naši každodenní pomocníci, takže pořádek je víc než na místě.

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague