SPOUŠTÍM NOVÝ PODCAST + TIPY NA MÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ

Sandra, 21 ledna, 2019

S podcasty se roztrhl pytel a já mám velkou radost, že se tahle platforma dostala zase i k nám do ČR.

Pokud ještě patříte mezi ty, kteří podcastům nepropadli nebo nevědí, o co jde, jsem tu pro vás 😀 Podcast je zjednodušeně řečeno zvukový záznam na internetu, který si můžete poslechnout online nebo stáhnout do mobilu nebo případně jiného zařízení, které to umožňuje.

Když jsem hledala definici, našla jsem i zajímavé vysvětlení, jak podcast vůbec vznikl a z čeho je odvozen. Slovo podcast vzniklo v roce 2004, a to spojením názvu IPod a slova broadcasting (vysílání). Tohle spojení ale nikdy nebylo úplně přesné, protože podle spojených slov to vypadá, že k spolouchání můžete využítvat pouze IPod od Apple, a to není úplně pravdu.


JAK JSEM!

https://itunes.apple.com/cz/podcast/jak-jsem/id1437107648?l=cs&mt=2

Od minulého roku, konkrétně od konce září, jsem podcastům propadla i já a dokonce si vytvořila i svůj vlastní.  Jmenuje se Jak jsem! a vznikl především z důvodu, aby se lidé mohli u něčeho odreagovat, zabavit se a koukat víc před sebe než do mobilů. Na to jsou podcasty totiž skvělé. Zajímavé je, že z průzkumů ale vyplynulo, že podcasty se nejčastěji poslouchají doma. Druhým nejoblíbenějším místem je auto. Takže ne při procházkách nebo cestě v tramvaji, jak jsem si myslela já.

Zjistila jsem, že v podcastech jsem se našla a hrozně mě to baví. A mám velkou radost, že si to moje brebentění našlo svoje posluchače. A dostalo se občas i na přední příčky „hitparád“. A to i když se s každým novým dílem učím a pořád se musím zlepšovat.

Tímto tedy děkuji všem za podporu! Neříkám to na těch sociálních sítích moc často, ale opravdu si toho vážím. Ono každý „tvůrce“ potřebuje totiž ten motor, motivaci a občas kopanec, aby se mohl posouvat dál. Takže – děkuji!

Když jsem podcast JAK JSEM! zakládala, řešila jsem docela dlouho otázku, co jím vlastně chci říct a jaká budou témata. Jak už jsem zmiňovala dřív, měla jsem jasno v tom, že chci, abyste si u nich odpočinuli a byl to spíš jako „pokec“ s kamarádkou. Kdy ale ta jedna je tak upovídaná, že vás ani nepustí ke slovu. Haha. Tenhle koncept mě baví a nechci se ho vzdát. I když jsem postupem času začala zjišťovat, že mi tam něco chybí…

TEADEN BY S.

podcast zde: http://teaden.buzzsprout.com

Na Youtube jsem před nějakou dobou spustila jeden „projekt“ (to zní hrozně honosně tomu takhle říkat, haha). Normálně jsem prostě začala točit videa pod názvem TEADEN, kde jsem se sledujícím snažila ukázat zajímavosti ze světa, a to ze všech možných oborů. Tenhle koncept mě bavil, ačkoliv jsem nevydržela u pravidelnosti. Točit video má totiž několik úskalí:

Zkrátka a dobře, tyhle faktory mě trochu odrazovali od dalšího natáčení a proto se z TEADNE stal tak trochu ročník.

Tahle témata a zajímavosti mě ale vždycky bavily. Bavilo mě si o nich číst a pak si o nich vyprávět s Martinem. Proto cca od října řeším otázku, jestli tenhle koncept nepřenést do podcastové verze. Samozřejmě jsem z toho ale měla strach.

Nebude matoucí mít dva podcasty?

A co když to nikoho nebude zajímat?

A co když…?

Bla Bla Bla…

S novým rokem jsem se ale vyprdla na co by kdyby a řekla si, Kdo nic neriskuje nic neztratí, ale ani nezíská“. A tak jsem to zkusila. Když to nepůjde, nebude to bavit, prostě kliknu po pár měsících na delete a pojedeme dál.

Pevně věřím, že si to ale svoje publikum najde a bude to pro vás taková nenásilná forma, jak získat nějaké nové informace. A třeba díky tomu budete mít zajímavá témata, až půjdete s kamarády třeba do hospody nebo čajovny (to by se vzhledem k názvu hodilo víc, ale nenutím vás :D)

A tak vám představuju můj nový podcast. TEAden by S. A už se těším, co na něj řeknete!

Najdete ho zatím na Spotify – do hledáčku zadejte TEAden by S.

 


TIPY NA PODCASTY

Aby to ale nebylo jenom o mě, ráda bych tady podpořila podcasty, které mě baví a které si získaly mě. Některé poslouchám pravidelně, u některých si vybírám témata, která mě zajímají.

ČESKÉ lifestylové

ČESKÉ vzdělávácí

ZAHRANIČNÍ lifestylové

ZAHRANIČNÍ vzdělávací

A jaké jsou ty vaše oblíbené?


PODPOŘTE SVŮJ OBLÍBENÝ PODCAST!

Výše jsem psala, jak důležitá je pro tvůre odezva. Proto bych vás chtěla poprosit – nebojte se své oblíbence podpořit. Uděláte jim tím hroznou radost a pomůžete jim se posouvat dál. Proto bych vám ráda ukázala, jak na to. Návod níže slouží pro všechny, kteří mají APPLE. Je tam totiž přímo aplikace PODCASTS.

Ostatní mohou svého autora podpořit například sdílením podcastu mezi své přátele.

podcast


Dejte mi vědět, co vy na to! Těším se na všechny reakce.

Mějte se krásně!

S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague