10 TIPŮ NA DÁRKY PRO NI A PRO NĚJ – NEJEN NA VÁNOCE

Sandra, 22 prosince, 2018

Každý rok si slibuju, že budu dárky nakupovat s předstihem. Dokonce jsem měla ambice, že bych je kupovala průběžně během roku, vždy když uvidím něco, co se mi bude pro někoho z blízkých líbit a nebo podle toho, co kdo v průběhu roku zmíní, že by si přál. Tenhle můj plán ale ztroskotal hned ze dvou důvodů. První – Vánoce mi vždycky přijdou hroooozně zadlouho, a to do doby než je 23.12. A za druhé – většinou ty přání na dárky, která byla vyslovena před prosincem, úspěšně zapomínám.

Takže long story short – zase jsem to nedala.  A tak mi nezbývá než opět všechno shánět v posledním týdnu. Problém je, že se většinou snažím, aby dárky měly nějakou myšlenku a nebyly to zase tak úplné blbiny. Naštěstí mě v poslední době zaujalo pár věcí, o které bych se s vámi chtěla podělit. většinu z nich buď mám nebo jsem je někomu pořídila, takže je to všechno ozkoušený 😀

 Je  jedno, jestli jste opozdilec a dárky budete shánět den před Vánoci nebo jestli je využijete na nějakou jinou příležitost.


ONA

 dárky pro ženy

 1. Dekorativní kosmetika – to je vždycky dobrý nápad a nedá se tím snad nic zkazit. Pokud tedy nesáhnete po modré rtěnce. Za sebe můžu doporučit třeba tyhle rtěnky od Karl Lagerfeld. Nejenom, že on sám je ikona, ikonické jsou i jeho produkty z dekorativky. Já si koupila lesk, ale mají i matnou rtěnku a řeknu vám – ty drží! Krom toho jsou se světýlkem, takže se můžete malovat i ve tmě. I když zrovna to světýlko může být i nevýhoda. Chtěla jsem se totiž nenápadně namalovat venku, ale vzhledem k tomu, že jsem si svítila přímo do obličeje, moc nenápadné to nebylo…
 2. Elektronika – pokud má Iphone, věřím, že by jí udělaly radost airpods – bezdrátová sluchátka. Na druhou stranu to asi neudělá radost vaší peněžence. Možná ale máte štěstí a už si je koupila sama. Pak doporučuji tenhle stylový růžový obal. K dostání ZDE. Druhým tipem je externí nabíječka. To je v dnešní době mobilů must have. Já mám už roky tuhle od Samsungu a je naprosto boží. Vydrží dlouho a ještě je stylová.
 3. Tumbler – kdo by nechtěl být eko nebo si alespoň udržet kafe dýl teplý. Najít pořádný tumbler ale není jen tak. Ani nepočítám, kolikrát jsem si kvůli pitomýmu těsnění vylila kafe do kabelky.. Ale – konečně jsem našla jeden boží, konkrétně od KINTO,  který nejenom neteče, ale vydrží vám v něm všechno děsně dlouho teplé. Můžete ho koupit buď v kavárně Dos Mundos, kde si do něj můžete dát rovnou úžasný kafíčko, a nebo přes internet na Fresh Labels.
 4. Čaj – když jsem u těch teplých nápojí, nesmí chybět tip na můj nejoblíbenější čaj od KUSMI TEA (Martin čte jako Kušmitý). Za sebe doporučuji tenhle žlutý detox, ale mají i různé ovocné směsy, vánoční apod. Takže určitě najdete.
 5. Šperky – tak to je naprostá klasika kterou nikdy, opakuji NIKDY, nic nezkazíte! Každá holka, žena ráda dostává šperky. A když vyberete nějaký pořádný a kvalitní, jistě bude stašit i to, že to bude jednou do roka. Jak už víte, já miluju ty od ALOVE. Kromě toho mají spoustu symbolických a personalizovaných. Minule jsme například manželově mamince kupovali řetízek s písmenem a diamantíkem. A až jednou budu mít miminko, mám tam taky vybráno. Mají totiž kolekci týkajících se i narození miminek. No, podívejte se sami: https://www.alove.cz
 6. Kniha – já mám hrozně ráda knížky od Patrika Hartla. Je to taková oddychovka, u které se i zasmějete. (A sneak peek – příště bude článek s tipy na knihy).
 7. Květiny – možná jste si mysleli, že kytky se dávají jen k svátku nebo k Valentýnu. Prdlajz! Mrkněte třeba na stránky Zahrada na niti. Já si zamilovala jejich Kokedamy a řasokoule. 🙂
 8. Kultura – možná miluje divadla, možná obrazy. Co jí tedy dát nějaký hezký zážitek? My byli s Martinem naposledy v Divadle pod Palmovkou na Mém romantickém příběhu. Je to strašná sranda – příběh popisuje různé situace z pohledu muže a ženy. A nebo co s ní zajít do muzea, klidně do toho krásného Národního?
 9. Oblečení – doporučuji sáhnout po něčem univerzálnějším (asi bych se nepouštěla do koupi kabátu nebo bot). Ale takový svetr, šála, čepice od nějakého designera určitě potěší.
 10. Kurz – a pokud chcete dát něco, co nebude jen další cetka v domácnosti, pořiďte jí nějaký fajn kurz. Třeba chce malovat, třeba se chce naučit šít..

ON

dárky pro muže

 1. Sluchátka – pokud má Iphone, určitě mu uděláte radost airpods sluchátky. A pokud nemá, kupte nějaké jiné. Třeba od BEATS. 
 2. Elektronika – minulý rok jsem Martinovi pořídila Google Chromecast, díky kterému můžete cokoliv z mobilu přenášet přímo na TV, a nesobecky musím přiznat, že s tím slavím úspěch doteď. Martin vždycky hrozně machruje, když přijde návštěva. 🙂 No a nebo kupte Alexu, která funguje i jako speaker a komunikue s vámi o čemkoliv a udělá skoro všechno, co chcete.
 3. Dopňky – miluju obchod gentlemanstore.cz. Mají tam dokonalý věci a nikdy s nimi nešlápnete vedle. Já už Martinovi stihla pořídit tohle kožené poutko na klíče a koženou peněženku, která je hrozně úzká, takže se vejde do kapes a nevytahá je.
 4. Kosmetika – doba, kdy mě chlap jen kartáček a pastu a tím jeho péče o sebe samotného končila, je už dávno pryč. Já minulý rok zkusila koupit tátovi tuhle citrusovou sadu od LOccitane a byl nadšený.
 5. Parfém – když jsme u té péče, nesmím zapomenout na dobrý parfém. Martin používá JO MALONE – ano, není to jen pro ženy. Ta černá kolekce je pánská a dají se tam vybrat dokonalé kombinace.  A nebo kupte kolínskou opět v GentlemanStore.
 6. Divadlo – jako jestli ještě neviděl Cavemana, jako by nebyl! Tohle je naprosto dokonalý představení, u kterého se smějete od začátku do konce. My na něm byli už 2x. Nejdřív na začátku vztahu a teď po svatbě. No a ztotožňoju se s ním čím dál tím víc 😀
 7. Tumbler – kdo by nechtěl být eko nebo si alespoň udržet kafe dýl teplý. Najít pořádný tumbler ale není jen tak. Ani nepočítám, kolikrát jsem si kvůli pitomýmu těsnění vylila kafe do kabelky.. Ale – konečně jsem našla jeden boží, konkrétně od KINTO,  který nejenom neteče, ale vydrží vám v něm všechno děsně dlouho teplé. Můžete ho koupit buď v kavárně Dos Mundos, kde si do něj můžete dát rovnou úžasný kafíčko, a nebo přes internet na Fresh Labels.
 8. Kniha – já mám hrozně ráda knížky od Patrika Hartla. Je to taková oddychovka, u které se i zasmějete.
 9. Batoh – pokud už nechcete tahat batoh vy a zároveň je vám trapný, když chodí s růžovým batohem, když je zrovna za gentlemana, doporučuji mu koupit jeho vlastní. Já sáhla na marketu po tomhle od Braasi. A už se těším, až ho Martinovi naplním blbostma, až půjdeme na výlet (a že se tam toho vejde!)
 10. Oblečení – chlapi obecně nakupování oblečení moc nemusí, takže ho určitě potěšíte, když mu to usnadníte tím, že mu ho dáte jako dárek. A klidně jiné, než je na obrázku.

Ať už koupíte cokoliv, nezapomeňte, že nejdůležitější bude stejně vaše přítomnost a to, že ten druhý bude vědět, že jste si na něho vzpomněli.

Tak krásné svátky a žádný stres! Ano?

Vaše S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague