DO YOU DREAM? DREAM BIG! aneb jak být úspěšná

Sandra, 16 listopadu, 2018

V pondělí jsem měla možnost být v publiku konference DREAM BIG. A BIG to bylo. Na myšlenky, speakery a motivaci. Proto jsem se rozhodla, že si to nenechám pro sebe.


Celou dobu jsem žila v představě, že začít pracovní pondělí super motivační konferencí je skvělý nápad. Vždyť díky tomu bude ten nástup do pracovního týdne takový pozvolnější. To jsem se ale spletla. Realita byla taková, že při pondělku je zkrátka nejvíc energie, a to zřejmě i té pracovní. Moje mailová schránka se tedy během dne tak nechutně zaplnila, že jsem měla chuť si vzít notebook, jít si sednout někam do rohu a na celou konferenci se vyprdnout. Jsem ráda, že jsem to ale neudělala.

Během konference, kterou už druhým rokem pořádá časopis Marie Claire totiž zaznělo tolik myšlenek, názorů a kopanců, které vás ženou dopředu, že jsem odcházela zase celá nabitá energií, velkými plány a pocitem, že všechno je možné. A proto jsem pro vás přítomné, které jste mailové schránce nebo dortíčkům zdarma neodolaly, ale i pro vás, které jste musely pondělí začít v práci, připravila ty nejzajímavější myšlenky, které na konferenci zazněly.

Mimochodem – dlouho jsem přemýšlela, zda v textu používat měkká i nebo tvrdá y, ale vzhledem k tomu, že na konferenci byli jen tři páni, vyhrálo to Y. Takže dámy, tohle je článek jen pro vás!

CHVALTE SE!

Blok přednášek začala superžena Petra Cross, softwarová inženýrka z Googlu, a  mě padala brada nad tím, co tahle ženská dokázala. Když vyprávěla, co všechno dělá, čekala jsem, kdy nám řekne i to, jak se máme rozdvojit. Co rozdvojit, 10x bych se musela naklonovat.

Její vystoupení bylo ale právě o tom – umět se prodat a pochválit se.  A je jedno, jestli jste inženýrka v GOOGLU, nebo umíte dělat hezké tabulky v Excelu. Když se nepochválíte samy, nikdo to za vás neudělá. Zkuste začít tím, že si všechny svoje úspěchy začnete zapisovat. I ty malé. Do bločku, na papírky, do dokumentu v počítači. Uvidíte, že nakonec dáte za měsíc dokupy víc úspěchů, než jste si myslely. A pak ty největší úspěchy vemte a běžte je odprezentovat šéfovi. No jen ať ví, jaký má štěstí 🙂

A ještě jeden úkol nám Petra dala – měly jsme si ve dvojici říct 3 věci, ve kterých jsme každá výjimečná. Tak schválně, co jsou ty vaše 3?

MĚJTE SE RÁDY!

Sebeláska – slovo, který každý z nás zná, ale jen málokdo ví, jak ho aplikovat sám na sobě. Protože tak, jak vnímáte samy sebe, tak vás bude vnímat i okolí. Určitě tuhle radu neslyšíte poprvé. Ale zkuste si na ni občas vzpomenout a řídit se jí. Kor my ženy jsme k sobě obzvlášť kritické a pořád se nám něco nezdá. Chtěla bych být hubenější, mít kudrnaté vlasy ne vlasy rovné jak hřebíky, chci být úspěšnější, atd. Věčně nespokojené. A to je chyba! Zastavte se občas a uvědomte si, jak krásná a vtipná jste, jak hodné máte děti nebo jak to všechno zvládáte v práci.

Mám pro vás jeden příklad – taky se vám někdy stalo, že jste měly blbou náladu, na všechny se mračily, nadávaly, pomlouvaly a většinou to dopadlo tak, že se buď kazilo, na co jste sáhly nebo jste onemocněly? Měly jste to někdy taky tak? A teď si představte, že byste začaly myslet pozitivně…

A právě o tom mluvila Veronika Kašáková, která ačkoliv si v životě prošla mnohým, neviděla jsem ji snad jinak než se usmívat. Poradila nám tak, abychom se každé ráno podívaly do zrcadla a řekly si, jak se máme krásně, jak jsme my samy krásné a našly si něco, co se nám na sobě líbí a to si každé ráno opakovaly. Třeba máte krásný úsměv, tak se na sebe každé ráno usmějte. vědci tvrdí, že nám trvá 21 dní vybudovat si z něčeho pravidelný návyk. Tak alespoň těch 21 dní vydržte 🙂

ZAČNĚTĚ!

Ať už si chcete založit firmu nebo jen být lepší v tom, co děláte, není nic důležitější než ZAČÍT! Neříkejte si jednou udělám tohle, někdy tamto.. Začněte dnes. Udělejte si plán, zjistěte si možnosti. Většina speakerů na konferenci mluvila hlavně o tom, že  měli sen/představu/přání a prostě začali. Ne vždy to bylo snadné, ale to k tomu patří

Pro mě bylo hrozně přínosné, když jsem zkusila koučing. Je to taková forma mentoringu, kdy daný kouč klade takové otázky, které vás donutí se zamyslet nad tím, co vlastně chcete a jak toho i docílit. Nejlepší na tom je, že si ale na všechno příjdete vlastně samy. Ta lidská mysl je totiž úžasná, jen jí musíme dát prostor. Já měla štěstí, že kouče dělá teď Martinova maminka. Takže jsem měla možnost si to u ní zkusit a vážně si to zamilovala. (Pokud chcete, napište mi a já vám na ní dám kontakt – je skvělá a to neříkám jen proto, abych si šplhla u tchýně :D). 

DĚLEJTE, CO VÁS BAVÍ!

Všichni speakeři – a to do jednoho – dělají v životě to, co je baví. Ať je to inženýrka, designérka, umělkyně, youtuberka, blogerka.. A když u toho budete dostatečně vytrvalé, musí to vyjít!

FUCK UP? NO A CO!

Terez jsem slyšela na schůzkách a prezentacích snad 100x. Vždycky se mi směje, protože hltám každý slovo a kývu hlavou, jak kdybych to slyšela poprvé. Když ona prostě ví, co říct, aby  vás namotivovala a donutila vás konečně začít. I k tomu podcastu mě nakonec dokopala ona.

Tentokrát ten svůj motivation booster pojala formou fuckupů. Čím všem ukázala, že je v pořádku, že se něco nepovede. Občas to vlastně může být i dobře, protože vám to otevře jiná vrátka, která vám nakonec dají ještě lepší možnosti. A nebo se to prostě jen povede příště! Takže – nedělejte si hlavu z neúspěchu a věřte trochu na osud. Na to, že to tak prostě mělo být.

Poslechněte si její poslední podcast o Fuckupech: http://www.terezainoslo.com/2018/11/6-jak-zvladnout-bravurni-prezentaci.html?fbclid=IwAR3zjAMI4iQFTy3-vX0J4vZK75w9VQm1NrDPYesR4pGb860DAXBhsCal3mA

VYTRVEJTE!

Víte jak se to říká, ani Řím nebyl postavený za den. Proto to nevzdávejte! Občas to může trvat dýl, ale když to budete dělat srdcem a nepolevíte, úspěch máte téměř jistě zaručen.

JE V POŘÁDKU NECHTÍT BÝT NEJLEPŠÍ!

A na závěr taková krásná věta, kterou pronesla Do Thu Trang aka asijatka. A to, že je naprosto v pořádku nechtít být nejlepší. Že nechcete mít firmu nebo být ředitelka zeměkoule. Každému v životě vyhovuje něco jiného a každý je spokojený někde jinde. Občas na to v dnešním přemotivovaném světě, kdy nám nejenom starší generace předhazuje, že máme tolik možností, které oni neměli a ať je koukáme využít.

Tak na to nezapomeňte a dělejte jen to, co samy chcete!


A tak děkuju všem, kteří nám předali ty kvanta nové inspiraci. A já si jdu na chvilku sednout s papírem a tužkou a trochu si urovnat ty svoje sny a cíle. A co pro sebe uděláte vy?

Držím vám palce!

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague