TIP NA FERRATU V RAKOUSKU (U VODOPÁDU)

Sandra, 30 října, 2018

Dnešní článek je tip na ferratu v Rakousku, na kterém jsem byla poprvé asi před čtyřmi lety. Byla to v pořadí moje druhá ferrata a úplně jsem si ji zamilovala. Možná i proto jsme se na ni po cestě z Itálie zastavili. (článek o italských ferratách najdete na konci článku).


Jmenuje se VIA FERRATA LEHNER WASSERFALL a najdete ji kousek od Innsbrucku. Pamatovala jsem si, že je tahle ferrata jednoduchá a kromě úvodní části, kde musíte přelézt trochu převis, je to vlastně lážo plážo a ještě ke všemu s výhledem na úchvatný vodopád. To jsem se ale šeredně spletla. Ferrata je poměrně technicky náročná a já si při asi čtvrtém převisu, kde už mi začínaly odumírat ruce, nadávala, že mi adrenalin a paměť tenhle fakt zatajily. 

I tak bych vám ale ferratu doporučila. Nejenom, že jste u ní od parkoviště asi za 15 minut, ale i proto, že to je pořád obtížnost C/D, takže nic, co byste při troše šikovnosti nezvládli. Alespoň je to taková pěkná výzva. Krom toho na konci je i možnost vybrat si, kterou cestou se vydáte. 

Možnost A) půjdete rovně směr vodopád. Tady ale narazíte na obtížnost E. Takže bych to doporučila spíše těm fyzicky zdatnějším. Prvních pár metru si totiž nemáte šanci odpočinout a vše držíte rukama. 

Možnost B) nezahnete doleva, ale polezete výš. Tam vás čeká už jen pár metrů, než se dostanete do cíle. Tuhle variantu jsem si samozřejmě vybrala já 😀

Na téhle ferratě vás čeká ještě jedna krásná věc a taková výzva. A to je přelanění vodopádu. Napříč vodopádu je totiž natažené lano, přes které se můžete dostat na druhou stranu. A to tváří tvář vodopádu. A pokud nebudete chtít, dá se vodopád obejít. 

Cesta dolů přímo na parkoviště zabere okolo 40 minut, takže také nic časově náročného.

Video z ferraty: 

A pokud si chcete připomenout, co je ferrata a co je na ní potřeba, podívejte se na článek níže:

CO JE FERRATA A JAK NA TO?

Tipy na ferraty v Itálii zde:

TIPY NA FERRATY V ITÁLII + podcast

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague