Rande na Letné (+ Instatipy)

Sandra, 26 září, 2018

Je den po svatbě a já sedím s Martinem na posteli v Penzionu Smolotely. Rozbalujeme svatební dary. Tolik krásných slov, tolik originálních dárků. A o jednom z nich je dnešní článek.

Protože víte, co miluju víc než dárky? Dárky, které mají myšlenku a je vidět, že se člověk zamyslel nad tím, co udělá obdarovávanému radost.

……

Otevírám obálku, ve které je hned šest dalších. Jsou různě nadepsané. Otevírám číslo jedna s nápisem „Enjoy your date“.  Když vyndavám z obálky Stručný glosář Letenský, je mi hned jasné, od koho dárek je.

V práci jsme se často bavili o tom, že moc neznám Letnou a že bych jednou ráda zkusila všechny ty skvělé podniky, o kterých mi moji kolegové vypráví. Je mi tedy jasné, že tohle „rande na Letné“ nám připravili právě oni.

Když v dalších obálkách objevujeme vouchery, které jsou na brunch, oběd, zmrzlinu, party a z některých vypadnou i polaroidové fotky mých kolegů, kteří danou restauraci „testují“, jsem na měkko.

……

A tak jsme objevili kouzlo Letné. A zamilovali se do ní. Proto je dnešní článek o tipech, kam tam zajít na jídlo, kam na pití.. Za všechny doporučení děkuji @natalie.kolar a @lucievrkotova

 


Pokud chcete Letnou lépe poznat, MUSÍTE si pořídit Stručný glosář letenský. Je hrozně zábavně napsaný.

SNÍDANĚ

Z téhle kavárny dýchá neskutečná pohoda. Já k ním mám obzvlášť blízko, protože tady jsme poprvé poznali duo TRAGA a kapitána z SEA FREAKS. O tomhle příbehu ale víc tady: http://www.madeinprg.com/2018/05/06/tyden-na-jachte-aneb-jak-jsme-delaly-modelky-v-chorvatsku/

View this post on Instagram

Poslední prázdninový týden před námi!☀️🙈 a takhle to tu vypadá po ránu- tak přijďte načerpat klidnou atmosféru a ochutnat nějaký z našich skvělých brunchů)🙃#cafeletka #specialitycoffee #fiveelephant #letna #praha #letka

A post shared by Cafe Letka (@cafeletka) on

View this post on Instagram

Víkend je tu! ☀️🍳☕️🍦

A post shared by Antonínovo pekařství (@antoninovopekarstvi) on

Farma Letná byla poměrně dlouho na TOP příčkách na snídani na Letné. Poslední dobou mám ale pocit, že to není to, co to bývalo a slýchám to z více stran. Dřív to mělo takovou rodinější atmosféru, jestli se to tak dá říct.

View this post on Instagram

Eggs Florentine 👌🏻🍳🍴@farmletna #prague #weekend

A post shared by The Farm (@farmletna) on

View this post on Instagram

Třikrát hurá! Od pondělí si u nás můžete dát pořádnou snídani. Těšíme se! #letná #kavarnapodlipami #livance #vajicka ❤️

A post shared by Kavárna Pod Lipami (@kavarnapodlipami) on

 

OBĚD

MILUJU a NESNÁŠÍM zároveň. Miluju tu chuť, nesnáším ty ceny 😀 Za tenhle páreček totiž zaplatíme okolo 140 Kč a za hranolky 170 Kč. Na druhou stranu – stojí to za to a čas od času se to nezblázní, no ne?

 

 

View this post on Instagram

When you need a shoulder to cry on, Someone to rely on, Mr.HotDoG is always here for you. #mrhotdog #mrhotdogprague

A post shared by Mr.HotDoG (@mr.hotdogprague) on

Tohle je zatím moje nejoblíbenější místo na oběd na Letné. Mají tam dokonalá jídla a já odcházím vždycky hrozně spokojená. Doporučuji jejich trhané kuřecí maso. Mňam, dostávám hlad..

View this post on Instagram

Nejlepší je dát si od všeho trochu! Nemyslíte? 😜

A post shared by PIPCA (@pipca.cz) on

Italská restaurace. Mají naprosto výborné pizzy. Pobočky mají v Praze mimochodem 3 – Letná, u Tančícího domu a na Malé Straně.

View this post on Instagram

Marguerita la grande #pizza #bestpizza #verapizza #praguepizza @pizza.napoletana

A post shared by San Carlo Pizza, Prague (@sancarlopizza) on

View this post on Instagram

Už to začíná být vskutku trapné, ale zase je i přes všechny snahy momentálně vyprodáno. Další várka ve 13:40. We're awfuly sorry but we're sold out at the moment. Next batch will be ready at 13:40. #onigirazu #onigiri #streetfood #vegan #ucimese

A post shared by Onigirazu Letná (@onigirazu.cz) on

Kromě obědů tady mají i výborné snídaně a dortíčky.  Nedávno mi kolegyně doporučovala jejich banánové lívance, které jsou prý vynikající!

View this post on Instagram

Dneeeeeska club sandwich s halloumi, slaninou a hranolkami, hrášková polévka a salát z pečených batát s cuketou, kadeřávkem a zálivkou ze sušených rajčat (umíme i bezlepkový). Krásný den🌞 #bistro8 #bistro8letna

A post shared by Bistro 8 (@bistro_8_letna) on

DEZERT / KÁVA

Oáza klidu. Kromě téhle dokonalé zahrádky mají i úžasné dorty. Kamarádka tam měla kávový a prý byl božský. Nebo zkuste jejich mrkvový nebo fialkový.  A víte co? Dokonce vyhráli i cenu za nejlepší cheescake!

View this post on Instagram

#alchymista #garden #blueberries #alchymista #cukrarnaalchymista

A post shared by Cukrárna Alchymista (@cukrarna_alchymista) on

Dokonalá italská zmrzlina. Na její výrobu používají čerstvé farmářské mléko a sezónní ovoce.

View this post on Instagram

Dates Medjoul #gelateriaamato #letná #amato #amagelato #letna

A post shared by Gelateria Amato (@gelateria_amato) on

View this post on Instagram

✨VYHRAJ pro přátele, rodinu nebo spolužáky HOSTINU ve Wafu✨ Co pro to musíš udělat?🧐 ❤️ Sdílej svou fotku z Wafu na svůj Instagram ❤️ Přidej do komentáře #spolecnezazazitky ❤️ Sleduj @wafwafcz na FB a Instagramu Pojď do toho a udělej svým přátelům, rodině nebo spolužákům radost💞 19.9. vybereme ty nejlepší, pro které budou moci všichni hlasovat✌🏽 Vyhraje fotka s největším počtem liků👍🏽 W A F #wafwafcz #wafipak #wafletna #soutez #vafle #novyzazitek #radostprovsechny

A post shared by Waf-Waf (@wafwafcz) on

View this post on Instagram

Kam na snídani? Meruňky teď vládnou sezoně a s granolou z Janovy pece to je skvělý start ☺ #dosmundoscafe #snidanevpraze #latteart #tulip #vyberovakava #specialtycoffee #kavarnavpraze

A post shared by Dos Mundos Café (@dosmundoscafe) on

View this post on Instagram

DEAD BY CHOCOLATE. ultimate chocolate cake recomended, pop-up Bagel Lounge from KV. Everything in Republica Coffee #breakfast #brunch #popup #bagel #foodporn #chocolate #cake #deadbychocolate #kombo #flatwhite #coffee #cafe #milk #nomilk #happypeople #food #republicapragueletna #barista #baristalife #nicepeople #sweet #vegan #beer #wine @bagellounge_kv

A post shared by Republica coffee Letná (@republicapragueletna) on

View this post on Instagram

guess what's new?

A post shared by Café Jedna (@cafe_jedna) on

VEČEŘE

Tady můžete být vlastně celý den. Mají tu snídaně, obědy a večer na drink 🙂

View this post on Instagram

#barcobra #birthday #firstyear #dreamcometrue #bezvasbytoneslo

A post shared by Bar Cobra (@barcobra) on


A až vám budou praskat kalhoty, nezapomeňte na procházku, ať to trochu rozchodíte! Na Letné jsou boží výhledy!


A kam rádi chodíte na Letné vy?

Tak Letné zdar!

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague