Podcast: Jak jsem málem nikdy nezačala s podcastem!

Sandra, 24 září, 2018

Jsem na cestě do práce a mám takový ten zvláštní pocit nervozity. Není to takový ten pocit před zkouškou, kdy vám je špatně. Spíš je to taková ta, která vás přepadne, když se chystáte udělat něco pro vás velkýho. Možná to ani není nervozita, ale strach z neznáma..

Připravím si fotku, text a kliknu na Facebooku a Instagramu na tlačítko publikovat. Uf a je to venku, teď už není cesty zpět.


Od malička jsem nejupovídanější člen z naší rodiny. Vlastně si teď začínám uvědomovat, proč mi většina lidí v okolí píše zprávy místo toho, aby mi volala.. Tuhle svou upovídanost jsem se jako malá naučila ventilovat tak, že jsem nahrávala s kamarádkama „rozhovory do rádia“. Moc nadšené z toho nebyly, protože k nám domů přišly s vidinou toho, že si budeme hrát s panenkami a já je místo toho posadila ke starýmu magneťáku od táty, kde jsem se nutila předstírat, že jsou detektiv a já s nimi dělám rozhovor o vraždě (chápu, zní to děsivě, ale na druhou stranu – taky jsme mohly brát drogy!).

Hrozně mě mrzí, že vůbec nevím, kde tyhle kazety mám, jinak bych vám sem dala ukázku. Slyšela jsme je naposled před 10 lety a málem jsem se u toho počůrala smíchy.

Postupem času jsem přemýšlela nad tím, jestli bych nešla pracovat do rádia, ale nikdy jsem na to nesebrala dostatečnou odvahu a nikdy jsem se tím hlavně nechtěla živit. Tím tedy moje možná hvězdná kariéra po boku Zorky Hejdové skončila.

Pak ale přišel boom sociálních sítích a já zjistila, že když už nemůžu mluvit, můžu psát. A tak jsme si založily BLOG. Tenhle blog. Tady se vám už několik let vypisujeme a sdílíme s vámi naše životy. Jen ono psát a předat vám nějak tu atmosféru momentu je občas těžší než vám to říct..

Takhle cesta „blogerky“ vedla přirozeně k vytvoření Instagramu a Youtube. Youtube je mimochodem fajn, tam se můžu taky docela vyblbnout, ale časově je to hrozně náročné. I střih jednoduchého videa mi zabere třeba 3h, a teď si představte, že mám dělat sestřih z 10 denní dovolené…


A tak sedím v tramvaji, klikám na publikovat a čekám, co se bude dít. Konečně jsem totiž dotočila svůj první podcast. Konečně jsem našla místo, kde se budu moct vypovídat a dělat něco, co jsem vlastně chtěla dělat vždycky, jen jsem na to neměla tu správnou dávku odvahy.

Tu mi mimochodem dodala až moje kamarádka Terez, která začala dělat podcast V oblacích a její druhý díl byl pro mě jak na míru. Vydala ho den před zveřejněním mého prvního podcastu a radí v něm: Jak o tom přestat mluvit a konečně začít! A to pro měl byl ten poslední kopenec, který mě donutil do toho jít. Nebát se toho a uvědomit si, že člověk nemá vlastně co ztratit. Ba naopak. V nejhorším případě zjistím, že mi to nejde nebo že mě to zase tak nebaví. V tom nejlepším si najdu svoje posluchače, kteří budou hledat nějaký „odpočinkový“ podcast a bude mi fajn. 🙂


Podcast nese název JAK JSEM. Ten vznikl na základě toho, že vám chci vyprávět o střípkách ze svého života, o tom jak JSEM, co dělám. Nečekejte tady žádná moudra, protože já žádná nemám. Mě učí život 😀 Většina historek by tedy měla být vtipných a měla by vás spíš naučit se v tom životě nebrat zase tak vážně. Protože víte, jak se to říká – když nejde o život, jde o h……

Tak naslyšenou u podcastu!! Najdete mě na Spotify nebo prostě jen klikněte sem:

Sandra

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague