#MadeInBerlin 2 – nejlepší restaurace a kavárny v Berlíně

Sandra, 9 srpna, 2018

Nad nadpisem jsem tentokrát nemusela dlouho přemýšlet. Berlínem jsme se totiž tentokrát doslova prožraly. Ehm… Ale řeknu vám – stálo to za to. A to bychom nebyly my, abychom se o to s vámi nepodělily. A abyste neřekly, že to je vážně jen o jídle, přidáme i pár praktických rad.

JÍDLO

CHEN CHE

Naprosto geniální asijskou kuchyni najdete v restauraci jménem Chen Che. Naprosto kouzelné místo se zahrádkou ve vnotrobloku, kde si budete připadat jak někde v Tokyu. A to jídlo! Velká výhoda je, že denně mají různá obědová menu, která platí do 15h a jsou to vždycky super nabídky. Ceny jsou tam ale obecně fajn, takže se nemusíte bát, že tam necháte „majlant“.

BURGERMEISTER

Tak tohle je nejvíc must have see místo, které musíte navštívit. Tenhle burger spot vznikl ve straých toalet. To zní děsivě, ale věřte mi, že lepší burger a hranolky zalité čedarem jste ještě neměli. Jediná nevýhoda je fronta, která je tam vždycky, ať je zima nebo vedro.

Cenově je to jinak super. Za burger chtějí od 3 -5.50 EUR.

 

KAVÁRNY

HOUSE OF SMALL WONDER

Jedno z těch míst, kam musíte kvůli té atmosféře a jako bloger i kvůli fotogeničnosti. Naprosto úžasné prostory, ve kterých máte pocit, že jste se přenesli do úplně jiné země.

Jídlo mají výborné – doporučuji vejce benedikt nebo francouzské tousty s ovocem. Ale trochu si za něj připlatíte.

ROAMERS

Jedna z nejvyhlášenejších hipster kaváren. Pokud si tam chcete zajít na snídani, doporučuji být tam tak 15 minut před otevíračkou jinak je poměrně dost obtížné si sednout. Mají tam ale nejenom skvělé jídlo a kafe, ale i personál, který je neskutečně usměvavý.

FIVE ELEPHANT

FUNK YOU

Místo se zdravým jídlem a smoothies.

Brammibal’s donuts

KREUZBERG

Tohle není kavárna, ale ulice, ve které najdete plno krásných kaváren a restaurací. Mimo to ale i cool designové obchůdky a sekáče.

PAMÁTKY

Najdete v našem starším článku: http://www.madeinprg.com/2017/11/10/madeinberlin/

PRAKTICKÉ TIPY

CESTOVÁNÍ PO BERLÍNĚ

Po Berlíně se všude dostanete jejich veřejnou dopravou. Připravte se jen na to, že jízdenky jsou trochu dražší než u nás (to jsou ale obecně asi všude). Pokud budete v Belíně s partou, doporučuji koupit si denní skupinovou jízdenku za 21 EUR. Může na ni jet až 5 osob. My byly 3 a vypočítaly jsme si, že když ten den pojedeme alespoň 3x, tak se nám to vyplatí pořád mnohem víc než lístek pro jednoho.

Pro přepravu doporučuju aplikaci Citymapper. Je to naprosto skvělá aplikace, která je blbuvzodrná. Dokonce vám i napíše, že máte vystoupit.

KONCERTY

V Berlíně se koná spoustu skvělých koncertů. A to přímo na Olmypijském stadionu, který je naprosto úžasný. Jen pozor – neberou tam vůbec karty, takže si v případě, že tam půjdete na koncert, nezapomeňte přibalit hotovost.

UBYTOVÁNÍ

Bydlely jsme tentokrát přes AIRbnb v doupěti bohémů nebo umělců. Nebo prostě bordelářů, kteří to ten bordel umí pěkně naaranžovat. 😀 P.s. berte jen v případě, že máte rádi kočky. Bydlí tam totiž jedna docela velká, která hlasitě mňouká a ráda pije ze dřezu…

Odkaz zde.


Tak Auf Wiedersehen zase příště!

Sandra a Nikola

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague