Nejkrásnější jezera Itálie, Rakouska a Německa – 3 země, 4 dny, 9 jezer

Sandra, 18 července, 2018

RAKOUSKO, ITÁLIE, NĚMECKO

Možná jste postřehli, že miluju výhledy. Možná tušíte, že jsem blázen do přírody. A ode dneška budete také vědět, že miluju jezera!

Prodloužený víkend úplně vybízí k tomu, abyste vyjeli dál než kousek od Prahy. A přesně to jsme udělala i já a můj manža. Původně bylo v plánu jet na celé 4 dny do Rakouska k jezeru Achensee. Jsou ale věci, které si dopředu nenaplánujete..

U nás změnu programu způsobilo špatné poča

sí, před kterým jsme utíkali tak dlouho, až jsme se dostali až do Itálie. Takže dešti – děkuju ti, že jsi nám vlastně zařídil naprosto dokonalý prodloužený víkend! Který byl plný nejenom krásných jezer. Aneb zase se mi potvrdilo, že všechno zlí je pro něco dobrý 🙂


NĚMECKO

POTTENSTEIN

Ubytovali jsme se v Penzionu Puttlachtal, abychom nejeli vše na jeden zátah.  Je to takový obyčejný penzion, který má ale naprosto božské výhledy a ještě lepší snídaně!

V téhle vesničce jsou i krásné procházky. A ani nejsou tak náročné. My se vydali na vyhlídku (jak jinak se mnou, že jo :))

ZÁMEK NEUSCHWANSTEI

Hrozně dlouho jsme s Martinem chtěli navštívit jeden z nejznámějších zámků Německa – Neuschwanstei. Je to naprosto pohádkový zámek, vypadá trochu jako z Walta Disneyho. Abyste se k němu dostali, musíte jít asi 30 minutek do kopce. Pokud máte dron, ani se s ním netahejte. Je tam přímo zákaz dronů. A pokud chcete jít do zámku, udělejte si rezervaci předem. Denně tam totiž pouští jen omezený počet lidí..

Hodnocení: zámek byl opravdu nádherný jako z pohádky. Ale – zrovna ho opravovali, takže jedna celá strana byla zastavěná. To by mi tak nevadilo. Co mi vadilo bylo neuvěřitelné množství turistů. Chvilku jsem si připadala jak v Asii. Bohužel zámku trochu ubíralo na kráse. A to bych to nechtěla vidět, kdyby bylo hezké počasí..

JEZERO HOPFENSEE

Ubytovali jsme se ve vesničce Hopfen u krásného jezera Hopfensee. Chtěli jsme něco hezkého, protože následující dny byl v plánu jen stan nebo spánek v autě. Proto jsme zvolili hotel Vitusfort, kde mají pokoje různé názvy podle designu. My nakonec skončili v pokoji Scotish Whiskey, kde byly všude sudy a lahve od whiskey. A bylo to nádherný!

Večer jsme šli ještě do místní restaurace Riviera, kde naprosto skvěle vařili a nebylo to ani tak drahé.

Tahle vesnička byla naprosto úžasná, nebylo tam tolik lidí a vypadalo to, že tam jde dělat spousta aktivit. Umím si představit, že bych tam třeba jela na dýl a udělala si tam takovou tu aktivní dovolenou.

RAKOUSKO

JEZERO ACHENSSEE

Další jezero na naší cestě už bylo v Rakousku. Jeho jméno je Achensee. Tomuhle přírodnímu jezeru se také říká alpský fjord. Tohle jezero je dalším z míst, kde bych si dokázala předsatvit být víc dnů a prostě jen relaxovat, sportovat.. Je kolem něj spousta možností na aktivity a hlavně ta barva té vody!!

MĚSTO INNSBRUCK

Po cestě jsme se zastavili i v hlavním městě Tyrolska – Innsbrucku. Nevím, jestli znáte takové ty profláké barevné domečky v Kodani, ale přesně to najdete i tady. Bohužel pršelo, takže jsme si město nemohli projít a nafotit, ale pokud budete mít cestu kolem, určitě doporučuji. Já viděla alespoň pár hezkých míst z auta a už tak mě nadchlo.

ITÁLIE

JEZERO LAGO DI BRAIES

Za sluníčkem jsme vyrazili až do Itálie. A to znamenalo nevynechat jedno z nejprofláklejších jezer – Lago di Braies. Bylo to naprostá nádhera! A bylo úplně jedno, že tam bylo dost lidí. Mimochodem rozhodně doporučuji tam jít buď brzy ráno nebo později večer. My tam byli někdy kolem 6 večer a to už ta návštěvnost byla trochu menší. Ale přes den to musí být náročný.

Úžasná barva vody, kolem hory, les, dřevěná chatka a spousta dřevěných lodiček plujících po jezeře. Bylo to nádhera a nejraději bych tam seděla snad ještě teď. Jsou pohledy, kterých se člověk asi nikdy nenabaží.

 

NĚMECKO

JEZERO LAGO DI ANTERSELVA A OBERSEE

A zpátky do Německa. Hned k úžasným dvoum jezerům a k našemu prvnímu přespání v autě (o tom si můžete přečíst víc tady: O JEDNÉ DOKONALE NEDOKONALÉ ROMANTICE). Musím říct, že tady je radost projížděm autem. Jezdíte lesem, kolem vás je naprostá příroda a klid.

A ta jezera! Mně osobně se z těhlech dvou jezer víc líbilo Obersee, protože je víc opuštěné a je tam úžasné parkoviště na zaparkování a přespání. Nejenom, že máte výhled na jezero a hory, ale kolem vás cinkají krávy zvonečky, u jezera je pár roztomilých dřevěných chat a hlavně – největší klid!

RAKOUSKO

GROSSGLOCKNER

Jsme zpátky v Rakousku a já se pomalu azčínám ztrácet v jaké zemi vlastně jsem. Místo dálnice volíme cestu delší, za to krásnější. Horama! Konkrétně vysokohorskou silnicí kolem Grossglockneru. Je to zážitek a Martin byl nadšený jak malé dítě. Je to totiž přesně ta cesta, kterou si nejvíc užijí milovníci řízení a je jedno jestli aut nebo motorek, které tam převládají.

Já se zase kochala tou přírodou kolem. To bylo něco neskutečného. Ke všemu je hrozně fajn, že po cestě máme stanoviště, kdy na každém je něco – vyhlídky, muzea, restaurace.. Nám se nejvíc líbilo na vyhlídkové plošině Franze Josefa. Vidíte z ní nejenom na nejvyšší horu Rakouska, ale i na ledovec Pasterze, ke kterému se můžete vydat po pěší cestičce.

JEZERO KONIGSSEE

Tohle jezero pro mě bylo asi největším zklamání a největším Insta oblafnutím. Neskutečné množství lidí, špatný přístup k jezeru a velkově prostě nic moc.

MONDSEE / ATTERSSE / WOLFGANGSEE

Nás výlet končil u těhlech známých tří jezer v Rakousku. Jezera jsou naprosto úžasná a zase – nabízejí hrozně aktivit, výletů apod. S Martinem sem někdy máme v plánu jet s kamrády, protože sem můžete i na víkend. Je to od Prahy poměrně kousek.

Zase jsme spali v autě. Tenotkrát u jezera Mondsee. Možností, kde totiž s autem zastavit je spousta a nemusíte vlastně ani do kempu, pokud vám hodně nechybí sprcha. 😀 My večer vykoupali u západu slunce v jezeře, seděli jsme na pláži a popíjeli bublinky. To byla taková pohoda!


Tak co? Přesvědčila jsem vás? Vydáte se taky na podobný výlet?

Napište nám do komenátře vaše tipy na nejkrásnější jezera, ať se tam s Martinem můžeme příště vydat.

Mějte se krásně

Sandra a Martin

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague