SVATBA: VÝBĚR PRSTÝNKŮ

Sandra, 1 července, 2018
# SVATBA

článek vznikl ve spolupráci s Alove

Výběr snubních prstýnků není jen tak. Nejenom, že v ideálním případě ho budete nosit každý den až do konce života (pokud se nerozvedete, neztratíte ho nebo závratně neztloustnete tak, že ho na ten prst nedostanete). Ale ještě ke všemu vybíráte prstýnek s někým, kdo má jako jediný šperk hodinky a zásnubní prstýnek kupoval se slovy: „MOJE PŘÍTELKYNĚ MÁ ASI VELIKOST PRSTU S“.

A vzhledem k tomu, že jde o takhle důležitou věc, která není úplně nejlevnější, připravila jsem 3 zákadní pravidla, podle kterých byste se měli řídit.

1. ZJISTĚTE SI MOŽNOSTI

Když jsme šli vybírat prstýnky, neměla jsem nejmenší ponětí, jaká nabídka na trhu vůbec je a už vůbec ne to, jak se pohybují cenově. Udělejte si tedy malý průzkum a porozhlédněte se. Projděte si prodejny, zjistěte si ceny a servis, který daná prodejna poskytuje. Přeci jen to není nakupování ponožek. 🙂

2. CENA VS KVALITA

Co si budeme nalhávat, cena je důležitá. Na druhou stranu, prstýnky máte na celý život, proto bych se v tomhle případě snažila najít nějaký kompromis. Investice se vám může vrátit, když si vyberete vhodnou prodejnu, která například nabízí doživotní servis, zmenšení/zvětšení prstýnků atd.

3. TYP

Na trhu najdete spoustu možností – žluté zlato, bílé zlato, poloosázený, celoosázený, s rytinou nebo bez, s matem nebo s leskem. Ze začátku se v tom možná budete ztrácet a nebudete vědět, po čem sáhnout. Ale tady asi víc než jinde platí, že se musíte řídit především tím, co se vám líbí a co je svým způsobem praktické. Asi není vhodné vybírat si žluté zlato když víte, že nosíte zásadně doplňky stříbrné nebo z bílého zlata.

Ale nebojte se, jsem si jistá, že personál vám všechno ukáže a poradí.

 

 

A JAK JSME TO MĚLI MY?

Vlastně jsem postupovala úplně přesně podle tipů viz výše. Nejdřív jsme obešli asi 3-4 prodejny a zjistili nabídku. Hlavně jsme se tedy zorientovali v cenách. Moje původní představa, že nás to vyjde do 10ti tisíc se rychle rozplynula. Nabídka se většinou pohybovala na nejméně okolo 15ti tisíc.

Já osobně jsem původně do prstýnků moc investovat nechtěla, ale Martin mě přesvědčil, že bychom prstýnky měli mít takové, které se nám opravdu líbí a jsou kvalitní. V tom měl samozřejmě pravdu, jako ostatně vždycky. A tak jsme se nakonec rozhodli pro prodejnu ALOVE. Nejenom, že se nám tam prstýnky líbily nejvíc, ale zaujal nás i doživotní servis. Šperky si tak můžete nechat ideálně jedenkrát ročně zdarma vyčistit.  Mimo to jde o českou firmu a šperky jsou vyráběny ručně zkušenými šperkaři. A my pro české produkty máme slabost.

Pro zajímavost, cena za oba prstýnky byla 28.000 CZK.

 

 

 

 

Jak probíhala návštěva/výběr

Po příchodu do prodejny se nás ujala milá slečna s tou velkou tylovou sukní s puntíky, na které vždycky koukám, když kolem prodejny procházím. Amatérsky jsme prohlásili, že si jdeme vybrat manželské prstýnky. Slečna se usmála a odpověděla, že nám ty snubní prstýnky moc ráda ukáže, ať se posadíme.

Položila před nás 3 plata a dala nám čas, abychom si vše prošli a vyzkoušeli. Kupodivu jsem měla jasno hned, i když jsem v tomhle normálně nerozhodný člověk. A ano, schválně říkám – MĚLA JSEM JASNO, protože co si budeme nalhávat, chlap moc v tomhle na výběr nemá. Pokud teda neprahne po nějakém diamantu i na jeho prstenu, což ale nepředpokládám 😀

Když jsme vybrali typ, vrhli jsme se na volbu dalších možností. Můžete si totiž zvolit, jestli chcete prstýnek lesklý, matný, s rytinou nebo bez. My se rozhodli pro jednoduchost, vybrali jsme tedy prstýnky lesklé. U mého jsme ještě zvolili poloosázení diamanty. Nechtěla jsme je mít po celém obvodu, a to především z důvodu, abych mohla prstýnek otáčet, když se mi zrovna bude hodit víc jednoduchost. Můžete si zvolit i barvu diamantů, ale ty jsme chtěla zachovat bílé. I když teda růžové vypadaly taky moc hezky.

Pak už probíhá měření prstu. Martin už zkušeně věděl, že velikost S u prstýnků neexistuje, tak se na mě snažil chvíli vytahovat. No..nechala jsem ho v tom. Na změření prstýnku dostanete kruh plný velikostí (když to Martin držel, vypadal trochu jako klíčník). Výhoda je, že před finálním vyhotovením prstýnku máte ještě jednu mezizkoušku, při které si prstýnky znovu zkusíte a v případě, že vám velikost nesedí, dá se s tím ještě pracovat.

Na závěr jsme si vybrali písmo a text, který do prstýnku chceme nechat vyrýt. Je na výběr asi z 6ti typů písma.

Výběr prstýnku je dobré udělat nejpozději 6 týdnů před svatbou. Máte tak jistotu, že se vše stihne. I když my to udělali 3 týdny  před svatbou. Ale to jen proto, že jsme lajdáci! Takže – nebuďte jako my!

Při převzetí prstýnku dostanete kromě šperku i roztomilou tašku (já jsem na tašky ujetá, takže tohle si opravdu cením) a certifikát záruky.

No a pak už si tu nádheru jen v den D slavnostně nasadíte roztřesenou rukou na prsteníček toho druhého.

 

A JAK SE S PRSTÝNKEM SŽIL MARTIN?

Měla jsem trochu strach, jak se Martinovi prstýnek bude nosit. Přeci jen, není na to zvyklý a proto bych chápala, kdyby mu to bylo nepříjemné a nenápadně ho někde sundal, v horším případě „ztratil“. Kupodivu si ho ale doslova zamiloval, protože ho nechce sundavat ani na spaní. Minule slavnostně prohlásil, že se prstýnek poprvé „proběhl“. Marně mu vysvětluju, že by si ho na tyhle aktivity měl sundavat.

Ale jsem ráda, že ho nosí. Šíleně mu sluší. Kdo by to byl řekl, že mi prstýnek na chlapovi bude připadat sexy. Teda – na mém chlapovi!


Tak šťastnou ruku při výběru!

Vaše S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague