místa na svatbu

SVATBA: VÝBĚR MÍSTA

Sandra, 24 června, 2018
# SVATBA

VÝBĚR MÍSTA

Holky (no klidně i kluci, ale všichni dobře víme, jak to při plánování svatby je:)), naplánovat svatbu netrvá dlouho. Vlastně jsme ji začali více řešit až měsíc před svatbou a opravdu intenzivně – tedy kdy jsme dolaďovali, dokupovali věci a podobně – až týden před svatbou. S čím se ale bohužel počkat nedá, a co vyžaduje občas zařizování i rok před svatbou, je MÍSTO. No možná je ještě těžké najít dobrého fotografa a kameramana, ale MÍSTO pořád považuju za to nejkritičtější…


Když mě Martin požádal o ruku, hned ten večer jsme si v baru povídali o tom, jaká by naše svatba měla být. A hned jsme měli jasno v jedné věci – nechceme ji žádnou extra načančanou. Chceme, abychom se tam my, ale i hosté cítili dobře a aby to dýchalo takovým tím rustikálním stylem. V tom se totiž cítíme oba nejlépe. A tak bylo jasno – musím najít stodolu, zahradu nebo prostě cokoliv, co se k tomu stylu bude blížit.

Místo na obřad jsme měli jasné poměrně hned – milujeme Prahu a vyhlídky, takže jsme se rozhodli, že obřad bude v Grébovce, v dřevěném viničním altánku. Je to nádherné místo a obřad tam byl přesně takový, jaký jsme si ho představovali.

Pronájem je za 3.000 CZK, takže i cena fajn. Jediné, co se mi nelíbilo, byl přístup lidí, kteří altánek vedou. Ale důležité je – nebrat si to osobně a snažit se nějak domluvit, aby to hlavně vyhovovalo vám. Přeci jen, je to váš den. S čím jsem konkrétně měla problém já – chtěla jsem přijít až na svojí písničku, kdy jsme samozřejmě nechtěla, aby mě do té doby někdo viděl. Personál byl absolutně neochotný a tvrdil mi, že příjdu se všema najednou, protože na nějaké schovávání není čas. Naštěstí mi tohle vymyslela moje koordinátorka Tereza, která nám našla tajnou cestičku. Sice jsme chvilku čekali doslova v křoví :D, ale bylo to tak, jak jsem chtěla. Druhý „problém“ byl s přípitkem. Prý je přípitek jen pro 8 lidí. To mi přišlo dost hloupý vybírat, kdo si s námi připije a kdo ne. Variantu dokoupit lahve nebo to udělat jinak nám nenabídli. Nakonec jsme tedy v den svatby od nich koupili ještě další lahve a nechali je rozlít všem..

Viniční altán

Svatba v Grébovce

Svatba 2018

Viniční altánek v Grébovce

Obřad bychom měli. Teď ale začala ta prekérka. Místo na oslavu a hostinu!

Myslela jsem si, že najít stodolu, farmu nebo něco takového nebude nic obtížného. To jsem byla ale hodně naivní. Spousta míst mě odmítla s tím, že mají úplně plno už od minulého roku, některá měla dokonce rezervace už dva roky dopředu! Zkrátím to – obepsala jsem okolo 30ti míst. Možná i víc. Když už byl volný termín, byla naprosto příšerná cena za pronájem. V zoufalství jsem pak psala i na ta místa, která se mi tolik nelíbila a začínala se loučit se svou představou dokonalého místa.

Vlastně ani nevím jak, ale narazila jsem na penzion Smolotel. Na internetu moc fotek nemají, ale z toho, co jsem viděla, jsem si říkala, že to stojí minimálně za návštěvu. Po příjezdu jsme s Martinem měli okamžitě jasno. Ta atmosféra, ty prostory a vlastně i ti lidé tam – všechno to přesně zapadalo. Dokonce se nám tam líbilo tolik, že jsme přesunuli termín svatby z 18.8. na 16.6. (měli totiž už jen poslední volné termíny).  A bylo to to nejlepší rozhodnutí.

Všichni hosté si místo hrozně chválili. Je tam totiž nejenom krásná cihlová hala s dřevěnými trámy, ale i terasa s obrovskou zahradou. Takže jsme vzhledem k počasí mohli být venku, hrát hry, posedávat na dekách, na terase a bylo to prostě fajn. 🙂 A na zahradě je navíc rozpadlý zámeček, ze kterého byla kromě nás unešená ještě naše fotografka Anetka. Od té jsou mimochodem i tyhle sneak peek fotky, které tu vidíte. 🙂

svatba 2018 - Smolotel

Penzion Smolotel

svatba 2018 - Smolotel

Sweet bar od Sweet company

Svatba 2018

Penzion Smolotel – zámeček


Za mě tedy Smolotely naprostá jednička. I tak vám sem ale přidám ještě pár tipů na místa, která mě zaujala a která jsem ve svém zběsilém hledání objevila. Třeba tam někdo najde to svoje vysněné. 🙂

Tipy na svatební den:

Tipy na obřad:


Tak držím palce s výběrem místa!

Vaše S.

Video najdete na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=4NVF-Bv9vos&t=315s

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague