místa na svatbu

SVATBA: VÝBĚR MÍSTA

Sandra, 24 června, 2018
# SVATBA

VÝBĚR MÍSTA

Holky (no klidně i kluci, ale všichni dobře víme, jak to při plánování svatby je:)), naplánovat svatbu netrvá dlouho. Vlastně jsme ji začali více řešit až měsíc před svatbou a opravdu intenzivně – tedy kdy jsme dolaďovali, dokupovali věci a podobně – až týden před svatbou. S čím se ale bohužel počkat nedá, a co vyžaduje občas zařizování i rok před svatbou, je MÍSTO. No možná je ještě těžké najít dobrého fotografa a kameramana, ale MÍSTO pořád považuju za to nejkritičtější…


Když mě Martin požádal o ruku, hned ten večer jsme si v baru povídali o tom, jaká by naše svatba měla být. A hned jsme měli jasno v jedné věci – nechceme ji žádnou extra načančanou. Chceme, abychom se tam my, ale i hosté cítili dobře a aby to dýchalo takovým tím rustikálním stylem. V tom se totiž cítíme oba nejlépe. A tak bylo jasno – musím najít stodolu, zahradu nebo prostě cokoliv, co se k tomu stylu bude blížit.

Místo na obřad jsme měli jasné poměrně hned – milujeme Prahu a vyhlídky, takže jsme se rozhodli, že obřad bude v Grébovce, v dřevěném viničním altánku. Je to nádherné místo a obřad tam byl přesně takový, jaký jsme si ho představovali.

Pronájem je za 3.000 CZK, takže i cena fajn. Jediné, co se mi nelíbilo, byl přístup lidí, kteří altánek vedou. Ale důležité je – nebrat si to osobně a snažit se nějak domluvit, aby to hlavně vyhovovalo vám. Přeci jen, je to váš den. S čím jsem konkrétně měla problém já – chtěla jsem přijít až na svojí písničku, kdy jsme samozřejmě nechtěla, aby mě do té doby někdo viděl. Personál byl absolutně neochotný a tvrdil mi, že příjdu se všema najednou, protože na nějaké schovávání není čas. Naštěstí mi tohle vymyslela moje koordinátorka Tereza, která nám našla tajnou cestičku. Sice jsme chvilku čekali doslova v křoví :D, ale bylo to tak, jak jsem chtěla. Druhý „problém“ byl s přípitkem. Prý je přípitek jen pro 8 lidí. To mi přišlo dost hloupý vybírat, kdo si s námi připije a kdo ne. Variantu dokoupit lahve nebo to udělat jinak nám nenabídli. Nakonec jsme tedy v den svatby od nich koupili ještě další lahve a nechali je rozlít všem..

Viniční altán

Svatba v Grébovce

Svatba 2018

Viniční altánek v Grébovce

Obřad bychom měli. Teď ale začala ta prekérka. Místo na oslavu a hostinu!

Myslela jsem si, že najít stodolu, farmu nebo něco takového nebude nic obtížného. To jsem byla ale hodně naivní. Spousta míst mě odmítla s tím, že mají úplně plno už od minulého roku, některá měla dokonce rezervace už dva roky dopředu! Zkrátím to – obepsala jsem okolo 30ti míst. Možná i víc. Když už byl volný termín, byla naprosto příšerná cena za pronájem. V zoufalství jsem pak psala i na ta místa, která se mi tolik nelíbila a začínala se loučit se svou představou dokonalého místa.

Vlastně ani nevím jak, ale narazila jsem na penzion Smolotel. Na internetu moc fotek nemají, ale z toho, co jsem viděla, jsem si říkala, že to stojí minimálně za návštěvu. Po příjezdu jsme s Martinem měli okamžitě jasno. Ta atmosféra, ty prostory a vlastně i ti lidé tam – všechno to přesně zapadalo. Dokonce se nám tam líbilo tolik, že jsme přesunuli termín svatby z 18.8. na 16.6. (měli totiž už jen poslední volné termíny).  A bylo to to nejlepší rozhodnutí.

Všichni hosté si místo hrozně chválili. Je tam totiž nejenom krásná cihlová hala s dřevěnými trámy, ale i terasa s obrovskou zahradou. Takže jsme vzhledem k počasí mohli být venku, hrát hry, posedávat na dekách, na terase a bylo to prostě fajn. 🙂 A na zahradě je navíc rozpadlý zámeček, ze kterého byla kromě nás unešená ještě naše fotografka Anetka. Od té jsou mimochodem i tyhle sneak peek fotky, které tu vidíte. 🙂

svatba 2018 - Smolotel

Penzion Smolotel

svatba 2018 - Smolotel

Sweet bar od Sweet company

Svatba 2018

Penzion Smolotel – zámeček


Za mě tedy Smolotely naprostá jednička. I tak vám sem ale přidám ještě pár tipů na místa, která mě zaujala a která jsem ve svém zběsilém hledání objevila. Třeba tam někdo najde to svoje vysněné. 🙂

Tipy na svatební den:

Tipy na obřad:


Tak držím palce s výběrem místa!

Vaše S.

Video najdete na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=4NVF-Bv9vos&t=315s

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague