3 TIPY jak na krásné vlasy

Sandra, 13 května, 2018
Článek vznikl ve spolupráci s Venira

Vždycky jsem hrozně záviděla holkám, které měly pevné, dlouhé a lesklé vlasy. Docela jsem pokukovala i po kudrnatých, ale to už bych asi chtěla moc. Od přírody mám totiž vlasy jako hřebíky, jsou jemné a na můj vkus je jich málo.

Výhodou je, že dnešní doba nabízí poměrně dost způsobů, jak si vypomoct a alespoň trochu vlasy přizpůsobit k obrazu svému. Příčesky, klipsy nebo jak se tomu říká, jsem zavrhla hned. Vydala jsem se proto cestou jinou a začala dodržovat 3 jednoduché kroky, které mým vlasům svědčí.

KROK PRVNÍ – STRAVOVÁNÍ / DOPLŇKY STRAVY

Kvalita vlasů jistě hodně záleží na tom, jak se o své tělo staráte zevnitř. To, že musíme dodržovat pitný režim je jasné. Stav naší pleti a vlasů ale hodně ovlivní i to, jak se stravujete, zda máte dost vitaminů. I když se snažím jíst zdravě, je mi jasné, že ne všechny potřebné vitaminy zvládnu do těla dostat v takové míře, v jaké je například právě vlasy potřebují. Od toho tu pak máme různé doplňky stravy.

Když jsme dostali možnost spolupracovat s Venirou, byla jsem zprvu trochu skeptická. Nakonec jsem si ale řekla, že za zkoušku nic nedám a budu se s vámi moct podělit alespoň o svoje výsledky a názor. Při konzultaci s Nikčou jsem navíc zjistila, že ona si je už před nějakou dobou koupila, protože je chtěla zkusit a že je z nich víc než nadšená. To mě utvrdilo v tom, že do spolupráce půjdeme. I když, co může fungovat jí, nemusí fungovat mně. A tak jsme se daly do testování, abychom vám mohly poreferovat co nejlépe.

Nejdřív by se asi hodilo říct, o čem vůbec tyhle pilulky jsou.  Venira je doplněk stravy, který obsahuje 18 účinných složek, které mají skvělý vliv nejenom na vlasy, ale i pleť a nehty. Více si můžete přečíst přímo na stránkách Veniry.

Veniru teď užívám už přes měsíc a tady jsou moje postřehy:

Já tedy rozhodně pokračuji v užívání a čekám do svatby úplnou hřívu 😀 Víc se dozvíte i  ZDE.

Co se týká účínků na pleť a nehty. Nehty mám oproti vlasům od přírody pevné, dlouhé a nelámají se. Proto jsem tady účinky moc nepocítila. Pleť mám zase naopak problematickou a dělá si každý den nějak tak co chce. Občas je tedy skvělá, občas šílená. Proto i v tomto ohledu se mi těžko soudí. takže nebudu lhát – pro mě byly nejlepší výsledky v oblasti vlasů.


KROK DRUHÝ – VLASOVÁ KOSMETIKA

Vlasy ovlivňuje samozřejmě nejvíc asi kosmetika, kterou na ně používáte. Dřív jsem používala šampóny podle toho, jak voní nebo jak se mi líbí obal. Teď už ale vím, že bych se měla zaměřit primárně na jeho složení a to, co moje vlasy opravdu potřebují.

Jak už jsem říkala, mám vlasy hodně jemné a splihlé. Proto sahám většinou po produktech na objem. Naprosto jsem se zamilovala do šampónů od Alterny, řady Bamboo Volume, které mi dopouručila kolegyně. Jsou sice dražší, ale zase vám docela vydrží, protože stačí jen malé množství a hlavně – jsou opravdu kvalitní. K tomu jsem si pořídila od stejné značky i sprej, který aplikujete ke kořínkům a on vám vlasy krásně nadzvedne.

Nikča zase nedá dopustit na úplně přírodní kosmetiku a pořídila si šampón na hnědé vlasy od značky Naturalmente a kondicionér od značky Prija a je úplně nadšená. Ve fitku jsem si je od ní pujčila a vlasy byly pak úplně krásné a mnohem méně se mastily. A hlavně – voněly úplně po přírodě, jestli se to tak dá říct. 😀

Důležitá je ale i výživa. Kondicionér je klasika. Vlasové vlákno se hezky uzavře. Já ale místo kondicionéru používám masku od LOGONA, kterou si aplikuji většinou jen na spodní polovinu vlasů. Pokud bych totiž produkt dala na celou délku vlasů, u kořínků by se mi začaly mnohem dříve mastit. Masku mám z bio obchodu a je naprosto skvělá. Hezky mi vlasy ucelí a vyživí.

Pak používám ještě olejíček na konečky od značky WELLA, aby nebyly roztřepené a suché.

Pokud se neobejdete bez úpravy, používejte ochranné produkty!

A taková babská rada – pokud potřebujete pro vlasy opravdovou rychlou vzpruhu a vyživené, dejte si na ně olivový olej, zabalte a nechte alespoň 30 minut působit. Vlasy se krásně promastí a vyživý. Pak jen pořádně umyjte šampónem. Uvidíte, že získají krásnou strukturu.

KROK TŘETÍ – BOJ S VNĚJŠÍMI FAKTORY

Co bohužel neovlivníme, ale můžeme se o to alespoň pokusit, jsou vnější faktory. Naše vlasy, ale i pleť trpí tím, že žijeme, především my z měst, v prostředí plném prachu a smogu. To samozřejmě vlasům moc nepřidá.

SLUNÍČKO

S přicházejícím létem vlasy vystavujeme čím dál tím víc sluníčku, chlóru a slané vodě. Na vlasech se to dřív nebo později projeví a místo lesklé hřívy můžete mít pěknou slámu. Nepodceňujte tedy péči především v létě a o vlasy pečujte. Vymývejte dobře chlór a slanou vodu. používejte přípravky na ochranu vlasů před sluncem nebo noste čepice. A hlavně – pijte!

STRES

Stav pokožky a vlasů ovlivňuje i stres. Samy to určitě znáte. Máte před zkouškou nebo je to v práci náročnější a hned nám vyskáčou pupínky, vlasy se mastí a nehty jsou najednou krátké a lámavé. Tady se těžko radí. Občas se stresu vyhnout nedá. Ale zkuste s tím bojovat. Je toho na vás hodně? Vyrazte do přírody, pročtistit hlavu na jógu, nebo si skočte do kavárny na něco dobrého a na chvilku vypněte. A myslete na to, že to děláte nejenom pro své vlasy a pleť, ale i psychické zdraví. 🙂

ČASTÉ MYTÍ

Další takový tip se týká mytí vlasů. Dřív jsem si je myla každý den. Teď jim ale dávám oraz co nejčastěji to jde. Místo mytí je raději sepnu do culíku. O víkendu jim dávát kompetní oraz a snažím se je vyživit.


Doufám, že se nám podařilo vám předat nějaké užitečné tipy a že docílíte toho, že se svými vlasy budete víc spokojení.

Mějte se krásně

S. a N.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague