PROCHÁZKA PRAHOU – OD PETŘÍNA PO STAROMÁK

Sandra, 24 dubna, 2018

V Praze jsem se narodila, v Praze jsem vyrůstala, v Praze žiju. Občas se ale zastydím, jak málo svoje rodné město znám. Tolik krásných uliček, míst, vyhlídek. A já je objevuju teprve teď. Dnes začneme klasikou, ale slibuji, že vám těch míst ukážu víc.


Dnes pro vás mám jednu z mých oblíbených procházek, která vede právě těmi mými nejoblíbenějšími částmi (mapa dole). Je dlouhá cca 6km, takže kromě nádherné procházky si i odškrtnete svých 10.00 kroků denně. O víkendu tedy nasaďte pohodlnou obuv (věřte mi, tohle je důležité. My s Martinem nasadili stylově obuv spíš do divadla a pak se v restauraci nenápadně zouvali, protože jsme měli puchýře jak blázen). A pokud jsem vás ještě pořád dostatečně nenalákala, můžu prozradit, že procházka by se mohla taky jmenovat – od Angelata po Banhmi Maker (ano, na cestě vás čeká i jídlo!!!).

  1. CESTA NA PETŘÍN

Začínáme pod Petřínem/u Újezdu. Kde je skoro povinnost zastavit se v Angelatu na slaném karamelu a mango sorbetu. Jen se připravte na frontu, která běžně vede až ven.

Posilněni na cestu se vydejte směr Petřín. Línější z vás se můžou svézt lanovkou, na kterou si vystačíte s lítačkou. Pokud ji nemáte, u vchodu se dají koupit klasické lístky. Pro ostatní z vás, kteří chtějí mít z výhledu, který vás na vrcholu čeká, ještě lepší pocit, čeká trochu krpálek. Ale věřte mi, bude to stát za to a po cestě vás čeká nádherná příroda.

TIP: pokud si procházku chcete ještě trochu oživit, vyjděte nahoru přes Kinského zahrady.

2. PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA/ ŠTEFÁNIKOVA HVĚZDÁRNA / ZRCADLOVÉ BLUDIŠTĚ

Na Petříně vás kromě nádherného výhledu čekají ještě všelijaké aktivity, které vám celý výlet zpestří. Od Petřínské rozhledny, přes hvězdárnu až po zrcadlové bludiště, ve kterém se vrátíte do dětských let.

3. PRAŽSKÝ HRAD

Až budete stát čelem k rozhledně, vydejte se doleva. Dostanete se tak k Pražskému hradu. Po cestě se vám naskytne Praha jak na dlani. Nehledě na výhled u Pražského hradu. To je taková klasika.

Až se výhledu nabažíte, vydejte se skrz Hrad směrem na Malostranskou. Po cestě vás tedy čeká kontrola, protože pan prezident chce teď všechny návštěvníky „prošustrovávat“. Nebojte, i když se fronta na kontrolu bude zdát dlouhá, nezabere vám víc jak 10 minut.

Půjdete kolem nádherného chrámu sv. Víta, náměstíčkem, až k Vile Richter.

4. Malostranská – Dlouhá třída

Před Malostranskou se dejte doleva směr úřad vlády. Pak už jen přes most k Právnické fakultě, proběhněte přes Staroměstké náměstí, kde se pokochejte Orlojem a už hurá směr jídlo! Doporučuji zajít do Banhmi Maker v Dlouhé nebo ve stejné pasáži zajít do Naše maso, kde dělají dokonalý burgery!


Krásnou procházku a objevování Prahy 🙂

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague