SVATBA: CO JAKO BUDOUCÍ NEVĚSTA ROZHODNĚ NEDĚLEJTE

Sandra, 3 března, 2018
# SVATBA

Nikdy jsem nepatřila mezi ty, které by o svatbě snily už od malička. Nikdy jsem si na svatbu nehrála a nikdy jsem si nedělala sešit s fotkami, jakou svojí svatbu chci. Upřímně, možná jsem měla, protože kdybych věděla, jaká je to pakárna takovou jednu svatbu připravit, asi bych se začala chystat už roky dopředu..

Zatím nemám zařízeného nic kromě místa na obřad. Pořád hledáme místo na hostinu, moje zlatá vizážistka Míša Polomis v daný termín nemůže a děsím se chvíle, kdy začnu hledat fotografa a kameramana. A to jsem zapomněla na dalších tak milion věcí. Takže ode mě zatím moc kloudné tipy nečekejte. Co vám ale můžu předat určitě je 6. věcí, které jako budoucí nevěsta rozhodně nedělejte!!


NENAVŠTĚVUJTE SVATEBNÍ FÓRA

Moje touha po inspiraci a všemožných tipech mě dovedla až do různých skupin na Facebooku jako Svatba 2018, Svatba – tipy, inspirace a bazárek apod. No upřímně, tyhle portály jsou podobné jako maminkovské typu Modrý koník, emimino a dalších. Nejenom, že tu je každý odborník, ale ještě je to přesně to místo, kde se inspirovat prostě nechcete. Každý den tu x žen sdílí svoje fotky svatebních šatů a chce názor ostatních. Ostatní nevěsty (zřejmě ve stresu ze svého vlastního dne) se do ubohé budoucí nevěsty pustí a já jsem si jistá, že ta chudinka půjde na svatbu snad raději nahá..

Další nevýhodou je fakt, že se tu každý den vystresujete, protože zjistíte, kolik vám toho ještě chybí zařídit. Písnička na předání prstýnku a písnička na první manželský polibek? Chytá mě panika a přemýšlím, co mi bude hrát při odchodu na toaletu.

VYBERTE SI NORMÁLNÍ DATUM

Sice nepatřím mezi ty, které si svatbu vysnívají od malička, ale určitě patřím mezi jedny z nejnaivnějších lidí. Když mě totiž Martin v lednu požádal o ruku, jako termín svatby jsme hned zvolili 18.8.2018. To aby se nám to dobře pamatovalo. Nejdřív se mi smálo okolí, teď už se sama sobě směju i já.. Všechna místa jsou na tenhle den rezervovaná 2 roky dopředu. Ale já se nevzdávám a hledám dál..

NEBAVTE SE S JINÝMI NEVĚSTAMI

A to rozhodně do doby, než si zařídíte místo svatby. Protože pokud jako já budete hledat místo na hostinu a oslavu a do toho se na vás budou sypat otázky typu: A do jaké barvy budeš mít laděnou svatbu? Máš už kytky pro maminky a družičky? Už si rozeslala pozvánky?, tak z toho jistě hodně brzy zešílíte. Barvu svatby totiž ještě rozhodně nemám. Vždyť já pořád ještě nevím, jestli ji vlastně budu mít.

NEKUPUJTE ŠATY PŘES ESHOP

Nedávno mi někdo říkal, ať si svatební šaty objednám přes eshop. No upřímně, mě stačí, že vypadám jako hastroš v létě v šatech, které slibovaly úplně jiný střih. Nechci tak vypadat ještě na svatbu. Takže – šaty, půjčit, koupit nechat ušít. Ale hlavně – ZKUSIT a vidět naživo!

NEPLÁNUJTE PŘED SVATBOU VELKÉ CESTY

Tady ta rada je takový můj odhad, jistě vám to potvrdím až po svatbě. Abych to ale vysvětlila – před svatbou jedeme na docela náročný trip do Gruzie a Arménie, kde budeme pobíhat po horách s krosnou, spát ve stanech a budeme nějak tak odříznutí od civilizace. Návrat je cca 5 dní před stavbou. Něco mi vzadu v hlavě říká, že tohle nemusí dopadnout úplně dobře – možná budu od modřin, možná budu mít střevní problémy, no každopádně ani jedno nechcete na svatbě 😀

ZBAVTE SE PŘEDSTAV Z ČASOPISŮ

Určitě jste viděli spoustu fotek – v časopisech nebo na internetu. A teď to chcete přesně takový. Zkuste se na tyhle představy vykašlat. Už jen kvůli tomu, že to nikdy nebude stejné. Každá svatba je originál. Krom toho je to vaše svatba, váš den a já jsem si jistá, že bude nádherný i když to nebude jako vystřižený z časopisu. Budete tam mít přece lidi, které milujete a především toho jednoho – vašeho budoucího manžela!


Tak hodně štěstí s plánováním. A pokud máte nějaké tipy, sem s nimi. (Hlavně mě ale moc nestresujte, víte, jak podrážděné umí budoucí nevěsty být :))

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague