TRAVEL / KUBA – 1. VARADERO

Sandra, 22 února, 2018

Už 5 let mluvíme s Martinem o tom, jak spolu pojedeme na Kubu. Byl tam jako malý kluk (i když očividně ne dost malý, protože si pamatoval, že Kubánky jsou pěkný ženský. A to vás do určitého věku prostě nezajímá. Krom toho prý balil doutníky. Sakra, musím se ho zeptat, kolik mu vlastně bylo…) a byl z ní tak nadšený, že mi tuhle zemi chtěl ukázat. Vzhledem k tomu, že jsme ale 5 let nebyli schopný to naplánovat, přizvali jsme do akce kamarády. Ty jsou naštěstí víc akční než my a celá akce se nakonec dohodla tak, že odjezd byl do tří týdnů.

Tak tady je náš příběh o tom, jak jsme se konečně podívali na tu tajemnou Kubu..


CESTA

V práci máme novoroční večírek a já si během drinků v hlavě projíždím svůj imaginární seznam věcí, které jsem si s sebou zabalila. Při odchodu domů totiž vím, že budu mít nějaké 3-4 hodiny spánku a z těch si na dobalování/stresování už nechci ukrojit ani kousek. Je 5 hodin ráno a já se kupodivu plná energie (to asi ta euforie z cesty) vítám s mojí nejlepší kamarádkou – Gábi. S kým jiným se taky vydat na takovou dobrodružnou cestu než s někým, koho znáte už 17 let?

První zastávka – Frankfurt. Celá bledá z mého prvního letu vrtulákem mířím směr Sky Lounge a hned sahám po skleničce Prosecca. Lidi divně koukají, že si ho dávám spolu se snídání a já se snažím předstírat, že jde o Mimosu, jen bez džusu… Před námi je 11ti hodinový let s německou společností Condor. Nikdy jsem s ní neletěla, ale nabídla nejlevnější letenky, tak proč ne.

O PÁR (11) HODIN POZDĚJI

Přistáváme na Kubě, konkrétně ve městě Varadero. A já začínám pociťovat kubánský režim hned na letišti. Nejdřív nás čeká přechod přes kontrolu, kde musíte předložit visa, místní pracovník si zapíše vaše údaje a udělá fotku (ano, fotku po 11ti hodinovém letu a vstávání ve 3 ráno!) a já z něho mám z nějakého důvodu hrozný respekt. Prošla jsem a tak nechávám Gabi s Martinem za sebou a mířím za dveře, kde mě čeká kontrola příručního zavazadla. Upřímně, musím se smát. U kontroly stojí slečny oblečené jak do porno filmu. Místo obušku ale drží detektor kovu a španělsky mě vybízí, ať si odložím na pás. V duchu se prosím, ať se nezačnu smát..

Začíná dobrodružství s výměnou peněz, kdy se prostě nemůžeme dopočítat. Kolik je peso přepočtené na dolary a pak na eura? Vaří se nám hlava a tak vybíráme jen nutný obnos na přežití prvních pár dnů. A hned odevzdáváme taxikáři nesmyslně moc peněz (ze zkušenosti z následujících dnů můžu říct, že by to šlo i za půlku – cca za 20 peso) za to, aby nás odvezl do hotelu.

VARADERO

Varadero je známé pro své krásné pláže, a tak jsme se rozhodli, že si na první dva dny rezervujeme hotel s All inclusive, abychom se nejenom aklimatizovali, ale taky si odpočinuli. Přeci jen, čeká nás 11 dní cestování po Kubě. Kdo ví, kde budeme spát příště. Tenhle hotel a AIRBNB v Havaně je totiž jediné místo, které máme rezervované. Pak už se pojede, jak se říká, „na blint“. Krom toho přítel Gábi – Kuba za námi dorazí až za 2 dny do Havany, tak alespoň máme místo, kde na něj počkat.

Přijíždíme k hotelu The Superclubs Breezes Bella Costa a já vzpomínám na náš milovaný Zanzibar, kde jsme bydlely v největším luxusu. Tak tohle bude dobrodrůžo. Hotel je zvenčí klasické dílo komunistů. Hranatý kvádr bez špetky nápadu. Vevnitř už je to o něco lepší, i když retro jak blázen. No, svého času to ale musela být krása. Teď je to spíš pomalu rozpadající se budova – ve výtahu chybí kus stěny, na chodbě teče voda a já doufám, že je z klimatizace a ne ze záchodu. Pokoj je docela prostorný, jen kdyby nezvolili tak nevkusné barvy a trochu tu vyvětrali.

Teď jsem to sice popsala tak, že bych se nedivila, kdyby tam nikdo z vás nejel, i kdyby měl příležitost. Ale – v závěru se tohle místo ukázalo jako geniální na kratší pobyt. Bylo vážně úplně u pláže, jídlo bylo k dispozici od rána do večera. Dokonce i drinky dělali od rána, to nás drželo v dobré náladě a hotel se nám díky tomu zdál vlastně pořád hezčí a hezčí. A když už nic, vyšlo nás to jednoho na tisícovku za den, a za to to stálo určitě!

A hlavně ta pláž!!! Tyrkysová voda, jemný písek! Karibik jak se patří.


CO na to

Gábi: Na hotelu mě překvapilo, že ještě stojí 😀 Ve své době to ale musela být bomba. Teď už by se to dalo nazvat retro, kdyby se lehce opravil. Jinak ale dokonale bílý písek, neskutečně tyrkysová voda a přeslazená piňacolada. Co víc si přát.

Martin: Krásné čisté pláže, levný rum (protože byl zadarmo), ale docela otravný vítr. Fajn místo na relax.


 

Moc fotek k téhle části nečekejte. Celé dny jsem jen pila a válela se na pláži.

A příště jedeme směr HAVANA!  Takže – STAY TUNED!

S.

P.s. plavky jsou z Nunubali. S Gábi jsme se sladily 🙂 Mají tam teď slevy, tak se podívejte.

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague