TRAVEL / KUBA – 1. VARADERO

Sandra, 22 února, 2018

Už 5 let mluvíme s Martinem o tom, jak spolu pojedeme na Kubu. Byl tam jako malý kluk (i když očividně ne dost malý, protože si pamatoval, že Kubánky jsou pěkný ženský. A to vás do určitého věku prostě nezajímá. Krom toho prý balil doutníky. Sakra, musím se ho zeptat, kolik mu vlastně bylo…) a byl z ní tak nadšený, že mi tuhle zemi chtěl ukázat. Vzhledem k tomu, že jsme ale 5 let nebyli schopný to naplánovat, přizvali jsme do akce kamarády. Ty jsou naštěstí víc akční než my a celá akce se nakonec dohodla tak, že odjezd byl do tří týdnů.

Tak tady je náš příběh o tom, jak jsme se konečně podívali na tu tajemnou Kubu..


CESTA

V práci máme novoroční večírek a já si během drinků v hlavě projíždím svůj imaginární seznam věcí, které jsem si s sebou zabalila. Při odchodu domů totiž vím, že budu mít nějaké 3-4 hodiny spánku a z těch si na dobalování/stresování už nechci ukrojit ani kousek. Je 5 hodin ráno a já se kupodivu plná energie (to asi ta euforie z cesty) vítám s mojí nejlepší kamarádkou – Gábi. S kým jiným se taky vydat na takovou dobrodružnou cestu než s někým, koho znáte už 17 let?

První zastávka – Frankfurt. Celá bledá z mého prvního letu vrtulákem mířím směr Sky Lounge a hned sahám po skleničce Prosecca. Lidi divně koukají, že si ho dávám spolu se snídání a já se snažím předstírat, že jde o Mimosu, jen bez džusu… Před námi je 11ti hodinový let s německou společností Condor. Nikdy jsem s ní neletěla, ale nabídla nejlevnější letenky, tak proč ne.

O PÁR (11) HODIN POZDĚJI

Přistáváme na Kubě, konkrétně ve městě Varadero. A já začínám pociťovat kubánský režim hned na letišti. Nejdřív nás čeká přechod přes kontrolu, kde musíte předložit visa, místní pracovník si zapíše vaše údaje a udělá fotku (ano, fotku po 11ti hodinovém letu a vstávání ve 3 ráno!) a já z něho mám z nějakého důvodu hrozný respekt. Prošla jsem a tak nechávám Gabi s Martinem za sebou a mířím za dveře, kde mě čeká kontrola příručního zavazadla. Upřímně, musím se smát. U kontroly stojí slečny oblečené jak do porno filmu. Místo obušku ale drží detektor kovu a španělsky mě vybízí, ať si odložím na pás. V duchu se prosím, ať se nezačnu smát..

Začíná dobrodružství s výměnou peněz, kdy se prostě nemůžeme dopočítat. Kolik je peso přepočtené na dolary a pak na eura? Vaří se nám hlava a tak vybíráme jen nutný obnos na přežití prvních pár dnů. A hned odevzdáváme taxikáři nesmyslně moc peněz (ze zkušenosti z následujících dnů můžu říct, že by to šlo i za půlku – cca za 20 peso) za to, aby nás odvezl do hotelu.

VARADERO

Varadero je známé pro své krásné pláže, a tak jsme se rozhodli, že si na první dva dny rezervujeme hotel s All inclusive, abychom se nejenom aklimatizovali, ale taky si odpočinuli. Přeci jen, čeká nás 11 dní cestování po Kubě. Kdo ví, kde budeme spát příště. Tenhle hotel a AIRBNB v Havaně je totiž jediné místo, které máme rezervované. Pak už se pojede, jak se říká, „na blint“. Krom toho přítel Gábi – Kuba za námi dorazí až za 2 dny do Havany, tak alespoň máme místo, kde na něj počkat.

Přijíždíme k hotelu The Superclubs Breezes Bella Costa a já vzpomínám na náš milovaný Zanzibar, kde jsme bydlely v největším luxusu. Tak tohle bude dobrodrůžo. Hotel je zvenčí klasické dílo komunistů. Hranatý kvádr bez špetky nápadu. Vevnitř už je to o něco lepší, i když retro jak blázen. No, svého času to ale musela být krása. Teď je to spíš pomalu rozpadající se budova – ve výtahu chybí kus stěny, na chodbě teče voda a já doufám, že je z klimatizace a ne ze záchodu. Pokoj je docela prostorný, jen kdyby nezvolili tak nevkusné barvy a trochu tu vyvětrali.

Teď jsem to sice popsala tak, že bych se nedivila, kdyby tam nikdo z vás nejel, i kdyby měl příležitost. Ale – v závěru se tohle místo ukázalo jako geniální na kratší pobyt. Bylo vážně úplně u pláže, jídlo bylo k dispozici od rána do večera. Dokonce i drinky dělali od rána, to nás drželo v dobré náladě a hotel se nám díky tomu zdál vlastně pořád hezčí a hezčí. A když už nic, vyšlo nás to jednoho na tisícovku za den, a za to to stálo určitě!

A hlavně ta pláž!!! Tyrkysová voda, jemný písek! Karibik jak se patří.


CO na to

Gábi: Na hotelu mě překvapilo, že ještě stojí 😀 Ve své době to ale musela být bomba. Teď už by se to dalo nazvat retro, kdyby se lehce opravil. Jinak ale dokonale bílý písek, neskutečně tyrkysová voda a přeslazená piňacolada. Co víc si přát.

Martin: Krásné čisté pláže, levný rum (protože byl zadarmo), ale docela otravný vítr. Fajn místo na relax.


 

Moc fotek k téhle části nečekejte. Celé dny jsem jen pila a válela se na pláži.

A příště jedeme směr HAVANA!  Takže – STAY TUNED!

S.

P.s. plavky jsou z Nunubali. S Gábi jsme se sladily 🙂 Mají tam teď slevy, tak se podívejte.

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague