CESTOVÁNÍ JAKO ZAMĚSTNANÍ?

Sandra, 5 prosince, 2017

Sedím v letadle na cestě do Kodaně a tělem mi proudí taková ta příjemná cestovatelská nálada. V hlavě si odškrtávám seznam věcí, které jsem si měla zabalit a zjišťuju, že nemám pastu na zuby. No co, sežene se ve městě. Spokojená s tím, že většina věcí ze seznamu je opravdu někde v kufru pode mnou, mě uklidní. Opírám se do sedadla letadla a sleduji vzletovou dráhu jak rychle ubíhá a za okamžik mizí daleko pod námi. Stejně tak jako všechny starosti, které rázem měním za natěšenost a očekávání. Tak já konečně uvidím Kodaň!


Miluju ten pocit cestovní horečky a bytostně mě rozčilují lidi, kteří se mi snaží namluvit, že když cestujete moc často, omrzí se vám to. Tomu prostě nevěřím. Každý miluje cestování a nedá se toho přece nabažit. Kolikrát jsem si představovala, jaké by to asi bylo, kdybych se mohla živit tím, že cestuji. Mít čistě cestovatelský blog a lokace měnit jak ponožky. Každý týden nové město, nový hotel, nová kultura. Zažívat, poznávat a dělit se o to s ostatními pomocí fotek a videí. To by byl život..! Nebo ne?

Při tomhle přemýšlení o kariéře cestovatele a dobrodruha jsem si uvědomila, že jsem vlastně hrozně spokojená s tím, jak to mám teď. Neživím se sice cestováním, ale svojí práci mám ráda. Díky té si pak můžu dovolit cestovat a poznávat. Většinou se mi podaří jet jednou za rok na větší dovolenou a pak na několik výletů po Evropě. A tyhle momenty mě neskutečně naplňují a dodávají mi energii. A víte proč mě tolik naplňují? Protože to jsou výjimečné situace, něco, na co se můžete těšit, šetřit si na to, plánovat to a prožít to. Proto se vám neomrzí a vždycky si je užijete naplno. Není to něco, co děláte každý týden, den….


A tak až třeba zase budete sedět v práci a přemýšlet na tím, proč se neživíte cestováním, uvědomte si, že byste přišli o to nejkrásnější – pocit natěšenosti, který je způsobený tou krásnou ojedinělostí.

S.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague