CESTOVÁNÍ JAKO ZAMĚSTNANÍ?

Sandra, 5 prosince, 2017

Sedím v letadle na cestě do Kodaně a tělem mi proudí taková ta příjemná cestovatelská nálada. V hlavě si odškrtávám seznam věcí, které jsem si měla zabalit a zjišťuju, že nemám pastu na zuby. No co, sežene se ve městě. Spokojená s tím, že většina věcí ze seznamu je opravdu někde v kufru pode mnou, mě uklidní. Opírám se do sedadla letadla a sleduji vzletovou dráhu jak rychle ubíhá a za okamžik mizí daleko pod námi. Stejně tak jako všechny starosti, které rázem měním za natěšenost a očekávání. Tak já konečně uvidím Kodaň!


Miluju ten pocit cestovní horečky a bytostně mě rozčilují lidi, kteří se mi snaží namluvit, že když cestujete moc často, omrzí se vám to. Tomu prostě nevěřím. Každý miluje cestování a nedá se toho přece nabažit. Kolikrát jsem si představovala, jaké by to asi bylo, kdybych se mohla živit tím, že cestuji. Mít čistě cestovatelský blog a lokace měnit jak ponožky. Každý týden nové město, nový hotel, nová kultura. Zažívat, poznávat a dělit se o to s ostatními pomocí fotek a videí. To by byl život..! Nebo ne?

Při tomhle přemýšlení o kariéře cestovatele a dobrodruha jsem si uvědomila, že jsem vlastně hrozně spokojená s tím, jak to mám teď. Neživím se sice cestováním, ale svojí práci mám ráda. Díky té si pak můžu dovolit cestovat a poznávat. Většinou se mi podaří jet jednou za rok na větší dovolenou a pak na několik výletů po Evropě. A tyhle momenty mě neskutečně naplňují a dodávají mi energii. A víte proč mě tolik naplňují? Protože to jsou výjimečné situace, něco, na co se můžete těšit, šetřit si na to, plánovat to a prožít to. Proto se vám neomrzí a vždycky si je užijete naplno. Není to něco, co děláte každý týden, den….


A tak až třeba zase budete sedět v práci a přemýšlet na tím, proč se neživíte cestováním, uvědomte si, že byste přišli o to nejkrásnější – pocit natěšenosti, který je způsobený tou krásnou ojedinělostí.

S.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague