TOP KAVÁRNY V KORUNNÍ

Nikola Ježková, 28 listopadu, 2017

Rozhodně nejsem ranní ptáče. Ale našla jsem dvě, vlastně tři věci, které mě z postele zaručeně vykopou. První je, když jedeme se ségrou na výlet (viz Šumava) a vstáváme ve 3 ráno. Druhým je fitko, které mě teď hrozně baví a ráno vstávám kvůli tomu, že tam nejsou v ranní hodiny lidi. A třetí jsou snídaně. A právě o nich bude tenhle článek.

Snídaně v kavárnách jsem si zamilovala. Dáte si dobrou kávu, snídani máte bez práce a ještě na hezkém místě (když teda zrovna nezvolíte McCafé :D). No a úplný ráj kaváren najdete ve Vinohradech. Vlastně pro začátek stačí, když zajedete do ulice Korunní. Jen tam jich najdete hned několik. A právě v téhle ulici jsem pro vás vybrala ty TOP, které stojí za to navštívit! 🙂


Coffee corner bakery

Coffee corner bakery najdete přímo u zastávky Perunova a světe div se, na rohu ulice. 😀 Interiér je naprosto boží. Celý prostor je velký a hezky členitý. Díky tomu mají dost míst na sezení. A tak i přesto, že na spoustu stolech stála cedulka „rezervace“, volné židle jsme si v době „coffee hour“ našly. Na výběr máte z denní nabídky a za sebe můžu rozhodně doporučit vejce benedikt nebo lívance (jen jsou trochu sladší). Kdybych měla najít nějaké negativum, byla by to asi cena (snídaně nás stála něco přes 500 – vejce benedikt, lívance, dvě kávy a limonáda). A v této kavárně jsme také na jídlo čekaly nejdéle. Což ale může být i tím, že je největší.

 


Coffee room

Při příchodu jsem hned pochopila, proč má kavárna v názvu  slovo „room“. Je to totiž opravdu takový jeden pokojík. Malý, ale za to útulný a příjemný. Vzhledem k velikosti prostoru tady není moc míst k sezení, a tak doporučuju zajít co nejdřív po otevírací době, pokud si chcete snídani, nebo třeba jen kávu, vychutnat na místě. Coffee room má denní i stálou nabídku. V té stálé mají různé sendviče, nebo třeba croissanty. Zkusily jsme oboje a bylo to výborné! Jo a rozhodně doporučuji banan bread, který je naprosto úžasný!

 


Spižírna 1902

To nejlepší na konec. Spižírna to u mě totiž vyhrála! Možná to bylo těma kytičkama na stropě, možná těma božíma lívancema, který jsem snědla do posledního drobku. Interiér je krásně čistý, moderní a celá kavárna je vlastně jeden otevřený prostor. Oproti Coffee corneru je tady navíc mnohem víc světla. Na výběr máte z denního i stálého menu, nebo z vystavených buchet a koláčů. Kafe je taky skvělé a co víc, můžete si do něj dát místo kravského mléka třeba Nemléko.

 


Máte i vy svého favorita?

Vaše Nikol

Recommended articles

#Instagram
#madeinprague