TOP KAVÁRNY V KORUNNÍ

Nikola Ježková, 28 listopadu, 2017

Rozhodně nejsem ranní ptáče. Ale našla jsem dvě, vlastně tři věci, které mě z postele zaručeně vykopou. První je, když jedeme se ségrou na výlet (viz Šumava) a vstáváme ve 3 ráno. Druhým je fitko, které mě teď hrozně baví a ráno vstávám kvůli tomu, že tam nejsou v ranní hodiny lidi. A třetí jsou snídaně. A právě o nich bude tenhle článek.

Snídaně v kavárnách jsem si zamilovala. Dáte si dobrou kávu, snídani máte bez práce a ještě na hezkém místě (když teda zrovna nezvolíte McCafé :D). No a úplný ráj kaváren najdete ve Vinohradech. Vlastně pro začátek stačí, když zajedete do ulice Korunní. Jen tam jich najdete hned několik. A právě v téhle ulici jsem pro vás vybrala ty TOP, které stojí za to navštívit! 🙂


Coffee corner bakery

Coffee corner bakery najdete přímo u zastávky Perunova a světe div se, na rohu ulice. 😀 Interiér je naprosto boží. Celý prostor je velký a hezky členitý. Díky tomu mají dost míst na sezení. A tak i přesto, že na spoustu stolech stála cedulka „rezervace“, volné židle jsme si v době „coffee hour“ našly. Na výběr máte z denní nabídky a za sebe můžu rozhodně doporučit vejce benedikt nebo lívance (jen jsou trochu sladší). Kdybych měla najít nějaké negativum, byla by to asi cena (snídaně nás stála něco přes 500 – vejce benedikt, lívance, dvě kávy a limonáda). A v této kavárně jsme také na jídlo čekaly nejdéle. Což ale může být i tím, že je největší.

 


Coffee room

Při příchodu jsem hned pochopila, proč má kavárna v názvu  slovo „room“. Je to totiž opravdu takový jeden pokojík. Malý, ale za to útulný a příjemný. Vzhledem k velikosti prostoru tady není moc míst k sezení, a tak doporučuju zajít co nejdřív po otevírací době, pokud si chcete snídani, nebo třeba jen kávu, vychutnat na místě. Coffee room má denní i stálou nabídku. V té stálé mají různé sendviče, nebo třeba croissanty. Zkusily jsme oboje a bylo to výborné! Jo a rozhodně doporučuji banan bread, který je naprosto úžasný!

 


Spižírna 1902

To nejlepší na konec. Spižírna to u mě totiž vyhrála! Možná to bylo těma kytičkama na stropě, možná těma božíma lívancema, který jsem snědla do posledního drobku. Interiér je krásně čistý, moderní a celá kavárna je vlastně jeden otevřený prostor. Oproti Coffee corneru je tady navíc mnohem víc světla. Na výběr máte z denního i stálého menu, nebo z vystavených buchet a koláčů. Kafe je taky skvělé a co víc, můžete si do něj dát místo kravského mléka třeba Nemléko.

 


Máte i vy svého favorita?

Vaše Nikol

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague