POJĎME SI ZASE POSÍLAT POHLEDY

Sandra, 25 listopadu, 2017

Už jen ze zvyku po vstupu do chodby otevírám poštovní schránku. Jen letmo zahmatám rukou v kovové krabici. Očekávám letáky místního supermarketu nebo lísteček od zájemce, který chce v této lokalitě koupit byt.  V ruce mi ale tentokrát zůstane lesklý tvrdý papír s obrázkem Vietnamu – PŘIŠEL NÁM POHLED


Když jsem byla malá, byly pohledy vlastně jediná spojka s domovem. Na školce v přírodě jsem se každý večer těšila na to, až mi paní učitelka přinese pohled od rodičů. Většinou na něm byl nějaký obrázek od Disneyho a nebo koťáťka a šťěnátka (zvláštní, jaké momenty si člověk většinou z dětství pamatuje). Dokonce si pamatuju i znění pohledů. Většinou obsahovaly hlavní otázku, jak se mám, jak se mi na výletě líbí, informace o mojí malé sestřičce, která se zrovna narodila a hlavně to, že se už se moc těší na to, až přijedu domů.  I když zpětně vím, že pohledy mi rodiče neposílali a ve skutečnosti je prostě jen před odjezdem předali učitelce, aby mi je každý den dávala (pošta totiž nikdy nebyla rychlá, není a ani nebude), účel to splnilo. Vždycky mi to hrozně zvedlo náladu a měla jsem radost, že na mě doma myslí.

V pubertě jsem poslala ještě pár pohledů z dovolené domů, babičce, kamarádkám, no a pak to utichlo. Důvod je zřejmě jednoduchý – všechno se dalo napsat SMSkou. přes ICQ nebo nasdílet přes Facebook. Doba jde dopředu a v mnohém nám ta technika životy ulehčuje. Ale zrovna tyhle detaily a zvyky mi chybí. Přeci jen, když si na vás někdo vzpomene a dá si tu práci s posláním pohledu a ručně psanou zprávou, je to úplně nejhezčí gesto. A hlavně, když si představíte, z jaké dálky vám ten pohled docestoval a kolika rukama asi prošel…


Proto když jsem si četla dopis od kamaráda, který nám psal z Vietnamu, měla jsem fakt radost. A uvědomila si, jak důležitá tyhle gesta jsou. A tak bych vás chtěla poprosit – pošlete si občas pohled. Ono to má vážně svoje kouzlo!

Vaše „zase“ uvědomělá,

Sandra

P.s. schválně, jak to máte vy? Posíláte si pohledy? A odkud byl ten poslední?

pohled

pohled berlin

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague