Vstávat a cvičit!

Nikola Ježková, 13 listopadu, 2017

Když mi poprvé v 5:30 ráno zazvonil budík, nechápala jsem. Vstávám do školy? A co je vlastně za den? Pak mi došlo, že jsem uzavřela smlouvu s ďáblem (haha) a domluvila se se Sany, že půjdeme před prací a školou cvičit. No, první moje myšlenka byla, že použiju některou osvědčenou výmluvu typu je mi strašně špatně, nebo zaspala jsem. 😀 Nakonec jsem se ale překonala a v 6 už jsme spolu stály před fitkem.

Na cvíčení ve fitku jsem nikdy moc nebyla, chyběla mi motivace, byla jsem i trošku líná (spíš hodně) a nevěděla jsem, co bych tam vlastně měla dělat, nebo spíš, jak to dělat správně. Nikdy bych nevěřila (a ani nikdo, kdo mě dobře zná), že to někdy řeknu, ale teď už se do fitka dokonce i těším! Ptáte se, jak se dá něco takového dokázat? 😀 Přečtěte si pár rad a triků, které pomohly mně.


CHOĎTE S NĚKÝM

Jsem typ člověka, kterému je blbý něco na poslední chvíli odříct. Proto jsem taky ségře ráno nenapsala, že je mi zle a nikam nejdu. Co slíbím, to ráda dodržím. Kdybych věděla, že rozhodnutí zda jít, nebo nejít závisí jen na mně, vyhrála by asi možnost č. 2 a zůstala bych v posteli. Takhle budete mít někoho s kým se domluvíte, a nebudete v tom sami. A hlavně vždycky je fajn mít ve fitku parťáka. Nenudíte se, navzájem se můžete hecovat a čas strávený cvičením vám víc utíká. No a ideál je, když se ve fitness cvičení vyzná líp než vy, jestliže jste úplný začátečník.


VYBERTE SI SPRÁVNé FITKO

Když se vám prostředí ve fitku bude líbit, je větší šance, že se do něj někdy zase vrátíte. Nelíbí se mi takové ty s jednou obří místností se stroji, kde na vás všichni civí. Potřebuju prostředí, ve kterém se cítím dobře a ve kterém je mi fajn. My se Sany chodíme do John Reed fitness, který je kombinací music clubu a fitka. Dokonalý koncept.


VYBERTE SI SPRÁVNÝ ČAS

Vyberte si takový čas, který vám bude vyhovovat. I přesto, že nejsem ranní ptáče, já preferuji brzké ráno. Někdo z vás si může ťukat na čelo, ale hned vám to vysvětlím. Za prvé, ve fitku je v té době málo lidí a za druhé, pokud jdu ráno, nenarušuje mi cvičení celodenní rozvrh. Dobré také je, vybrat si dny, a dodržovat pravidelnost.


DOBŘE SE VYSPĚTE

Já vím, rada nad zlato, ale i to je základ k úspěchu. Když se dobře nevyspím, jsem pak celý den mrzutá a bez energie. A to je ve fitku opravdu k ničemu (když jsem k ničemu já :D). Jděte tedy raději dřív spát. Uvidíte, vyplatí se to. A pokud i tak bude chybět energie, dejte si před cvičením banán. Pomáhá!


KUPTE SI ČLENSTVÍ

I fakt, že jste za fitko vlastně už zaplatili, vás ráno popožene z postele. A nemusíte si ho kupovat nutně na rok, nebo dokonce dva. Pro začátek stačí měsícní a pak se uvidí jestli vás to chytne a budete v tom chtít dál pokračovat.


SPOJTE NÁVŠTĚVU S NĚČÍM, CO MÁTE RÁDI

Se ségrou jsme fitko spojily se snídaní. Znáte někdo lepší odměnu za dřinu ve fitku než dobré jídlo? Já teda ne! Navštěvujeme po cvičení různé kavárny, kde shrneme dojmy, navzájem se poplácáváme po ramenou, jak jsme super, že jsme to zase daly a už se domlouváme na příště.


MYSLETE NA SEBE

To, že cvičení je pro nás dobré, jsme snad každý alespoň už jednou slyšeli. Pomáhá nám udržet se v kondici i pročistit hlavu. A pokud stojíte i o jiné buchty, než o ty na pekáči, vlastně vám ani nic jiného nezbyde. Nevadí, alespoň zažijete ten hřejivý pocit po docvičení. Cítím se plná energie, silnější. Jsem na sebe pyšná, že jsem to zase zvládla a to mi pomáhá být celý den o něco veselejší. Navíc jsem přestala být věčně unavená, nebolí mě celé tělo, hlava, no prostě moje tělo konečně není tělem povaleče. A to stojí za to!


A co vy? Jaké finty máte na to, abyste se donutili jít cvičit? 🙂

N.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague