jachtím, jachtíš, jachtíme

Sandra, 8 října, 2017

Taky vám občas připadá, že osud funguje? Nebo že vás možná ten vesmír opravdu poslouchá a plní vám přání? Jako třeba mně naposled, kdy jsem si říkala, že už jsem přetažená a potřebovala bych na chvilku vypnout někde na sluníčku u moře. Uplynul týden a nám přišla ta nejbláznivější a zároveň nejsnovější nabídka. Odjezd – za dva týdny… Kam se jelo už většina z vás ví z Instagramu.

Jak to ale všechno vlastně bylo a proč občas smích střídal jekot, se dozvíte až teď.

Jachta


Jestli je Instagram na něco dobrý, tak na to, že na něm najdete plno inspirativních profilů.  Od malířů po fotografy, kreativce, milovníky jídla, dobrodruhy a cestovatele…. A tak se poměrně rychle stalo, že jsem sledování módních profilů vyměnila za ty cestovatelské, umělecké a plné inspirace. Druhou výhodou je to, že Instagram tyhle lidi dokáže propojit. A tak se stalo, že jsme jako ségry blogerky (haha) jely s fotografickým týmem Traga fotit na jachtu do Chorvatska.

modeling na jachtě

Cíl byl jasný – nafotit lifestylové fotky, které nebudou vyumělkované pózami a super make-upem a vlasy (upřímně, to by ani nešlo, malovala jsem se v kajutě tak trochu zpaměti a elektřina fungovala jen v marínách), ale budou upřímné, prožité a reálné. Hodně fotek proto vzniklo u aktivit, které bychom vlastně dělali tak jako tak. Dělali jsme vše od procházek ve městech, piknicích na skalách při východu Slunce – no dobře, tady by se možná 4 z 5 lidí v týmu shodlo na tom, že by si na dovolené možná raději přispali. (A ano, ten 1 člověk, který z toho byl nejvíc nadšený a přivstal by si klidně každý den jsem já). Jezdili jsme na paddleboardu, skákali jsme z přídi do průzračné vody, večeřeli s tím nejdokonalejším výhledem. Celé to proto bylo hrozně příjemné a přirozené.

západ slunce na jachtě

U čeho ale doufám, že nás nikdo nefotil, je plachtění. Je to docela adrenalinový zážitek. Když je správný vítr, naberete rychlost a ke všemu vjedete do poryvu, jachta je tak nahnutá, že chvíli jedete úplně po boku. To byly chvíle, kdy jsme se smáli a ječeli zároveň. I když tady by se hodilo dát spíše tvrdé y – ječely. Chytala jsem se stolku, abych nepřepadla, ségra byla dokonce trochu zelená, ale bylo to boží! Určitě si to někdy zkuste, ale ideálně s někým zkušeným.

Nehledě na to, že ten tým lidí tam byl boží. I když asi každý do jednoho jsme z toho měli ze začátku strach. Ono přeci jen být s pěti cizími lidmi na jachtě, odkud prostě neutečete, není žádná legrace. Měli jsme štěstí. Lidi byli boží. Kapitán s manželkou, kteří se o nás báječně starali a vše nám ochotně vysvětlovali, a to i když jsem se asi 10x ptala, jak se dělá ten dračí uzel (drak vyleze z díry, obtočí princeznu a jak je to dál?). Pak model Vilda, který nás vždycky rozesmál tak, až jsme šli do kolen. No a hlavně fotografové, kteří jsou profíci největší. Pořád nás rozesmívali, fotili ve chvílích, kdy jsme to ani nevěděli a pochválili, když jsme potřebovali trochu nové energie.

Byli jsme podle mě hrozně fajn tým. I když kapitán se trochu zlobil, že vůbec nepijeme pivo a rum a pořád si jen vaříme zázvorové čaje 😀

jachta chorvatsko


Já už se tak těším na fotky a video. To se pobavíte, nad těmi našimi hereckými výkony. 🙂 Zatím můžete sledovat profil na Instagramu Sea Freaks, kde se možná občas nějaká ta vlaštovka objeví. 🙂

No a příště se můžete těšit na článek o tom, jaké věci zažijete jen na jachtě. Myslím, že se docela pobavíte.

A já tímto ještě jednou děkuji všem za úžasný zážitek, dobití energie a za to, že tenhle výlet udělali ještě lepším. Máme radost, že jsme vás mohly poznat a těšíme se snad zase někdy. Třeba nad zázvorovým čajem nebo sardinkami. 😉

Sandra a Nikola

A pokud byste chtěli ještě další fotky, tak tady máte Instagram fotografů Gabi_traga a Tadeas_traga

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague