Holka z Tábora

Sandra, 23 září, 2017
  1. Dneska vám chci ukázat Tábor. Pochází z něj moje kamarádka Terez, která byla zároveň rok mojí kolegyní. A tak jsem se rozhodla, že tenhle článek bude tak trochu o ní a pro ní.


Když máte zaměstnání, které má všechno, co si jen můžete přát, může to zkazit jen jedna věc – lidi. Jak říkala mamka, lidi jsou všude a ne vždycky si s každým sednete. Proto jsem z každého nového člověka v práci měla přirozeně strach. Co když si nesedneme, co když nebude chápat moje ironické vtipy, co když …. Zatím jsem ale měla vždycky velké štěstí. Na lidi i na kolegy. Ty já mam kolem sebe totiž vážně skvělý.

Jedna z nich byla právě Terez. Nastoupila k nám na rok na stáž. Říkala jsem si rok, to je doba. To toho stihneme. Rok ale utekl jako voda a z našeho listu kaváren, které chceme vidět, jsme odškrtly asi jen dvě. Vzpomínek máme ale na dvě A4. 🙂

A tak, když přišel poslední víkend, bylo jasno – rozlučka bude v Táboře!

Tak ti Terez děkuju. Za to, že si byla můj slovníček, moje make-up poradkyně, za kafe s pěnou velkou jak Himaláje a za péči při kocovině 🙂


A teď už zpátky k Táboru. Řeknu vám – tohle městečko mě naprosto okouzlilo. Fakt nepřeháním, když řeknu, že to je jako vstoupit do pohádky. Jenom čekáte, kdy na vás za rohem vykoukne Rumcajs nebo motýl Emanuel. Terez se mi smála, protože jsem za každým rohem jásala, divila se a byla jak dítě. Když ty úzké uličky a domy jak z pohádky, vás prostě musí nadchnout. Chvíli jsem si tu připadala jako turista někde v Itálii, chvíli jako na vesnici, kde se každý zná.

Měla jsem radost, že jsem Tábor poznala právě díky Terez, která mi všechna ta zákoutí a nejlepší místa ukázala.. A já ty nejzajímavějíší předám teď vám…

Co vidět

Tábor nabízí spoustu krásných míst. Jedním z nich je rozhledna hned na náměstí – Vodárenská rozhledna. Jen pokud máte závratě, tak možná nedoporučuji. Jsou tam docela prudké schody. A v jedné části dokonce procházíte pod zvonem.

V Táboře jsou krásné podzemní chodby. Kdy projdete vlastně skoro pod celým Táborem.

Hrad Kotnov a Bechyňská brána jsou zase hned kousek od náměstí. Ono je tam vlastně všechno nějak tak kousek.

Hezká procházka je buď hned ve městě kolem městských hradeb nebo  pak u vodní nádrže Jordán, která má po březích dřevěná plata.

Pokud máte děti, tak ty se tady opravdu vyřádí. Je tady vše od čokoládového muzea, přes muzeum lega až po strašidelné podzemí Skřítkov. 

Kam na jídlo a pivo

V Táboře je teď nově otevřenou krásnou malou hospůdku Výčep, která bere pivo přímo z pivovaru. V létě můžete sedět na zahrádce a koukat na náměstí. V zimě můžete do hospůdky, která je taková roztomile minimalistická. Nejsem pivař, ale tady ho mají vážně dobré! A dokonce mají nabídku – ochutnávka piva. Kdy dostanete na tácku asi 5 malých piv.

Terez mě vzala na dokonalou asijskou kuchyni. Najdete je v prvním patře hotelu Palcát.

Kam na zmrzlinu  a kafe

Dokonalou zmrzlinu mají ve zmrzlinářství Moccacafe. Kde se mimochodem kromě zmrzliny rozhodně zamilujete i do interiéru.

Pokud budete v Táboře mimo víkend (o víkendu mají totiž zavřeno) a potrpíte si na dobré kafe a hezký interiér,  zajděte do kavárny – Kávová zastávka.  O víkendu pak můžu doporučit třeba Kafe Budík. Mají nádherný interiér. Ten vám vynahradí i fakt, že kafe je průměr.


Pokud vás napadne nějaké další hezké místo v Táboře, budeme se tesit na tipy v komentářích

S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague