4 tipy jak být fit bez fitka

Sandra, 6 září, 2017

Byly časy, kdy jsem vážila 40 kg i s postelí. A to jsem nedělala absolutně nic a jedla absolutně všechno. #missthistime. Nepamatuji si přesně, ale nějak po dvacítce mi tělo začalo ukazovat, že takhle to nepůjde a jestli se ještě zadkem budu chtít vejít do svých oblíbených džín, budu s ním muset trochu hýbnout.

A tak jsem začala zkoušet a hledat, co by mi vyhovovalo nejvíc. Začínala jsem permanentkou do fitka, kterou jsem použila dvakrát. Pak jsem si ji koupila znovu a pro změnu jsem zase chodila snad skoro každý den. Pak se mi ale změnil rozvrh, začala jsem pracovat a permanentka šla zase do koše. Pak jsem zkoušela všemožný detoxy, diety postavená na vyřazení nějaké dané potraviny, cvičila jsem doma Jillian a nebo chodila spát s kručákem v břiše.

Asi vám je z toho jasné, že ani jedna z věcí nebyla udržitelná a hlavně – nikdy jsem nechtěla obětovat jídlu a vysněným 50kg všechen volný čas. Jídlo miluju a chtěla jsem si ho užívat bez výčitek. Měla jsem štěstí, našla jsem řád a pár tipů, které mi ulehčují život. A moc ráda se o ně podělím i s vámi. Nebolí to a každý si v tom najde to svoje.

1. Jídlo je základ

Když jsem začala chodit k výživové poradkyni do My Dier, moc jsem si od toho neslibovala. Měla jsem jediný cíl – víc pochopit jídlo a netláskat páté přes deváté. Určitě bych takovou návštěvu doporučila. Zjednoduší vám to život ???? Já například díky těmhle radám zhubla za 3 měsíce 6kg a pak už si jen udržovala váhu. Nehledě na to, že se naučíte mít vyvážený jídelníček a tělu dáte vše, co potřebuje. Přirozeně se vám to teda projeví i na pleti, vlasech, náladě..

O pár tipů se tu s vámi poradím:
• Jezte 5x denně po třech hodinách.
• Zařaďte do jídelníčku dopoledne dva kusy ovoce a odpoledne hodně zeleniny.
• Vynechte bílé pečivo. V obchodech hledejte to celozrné.
• Vynechte k večeři přílohu v podobě sacharidů (žádné brambory, rýže). Raději si k masu dejte salát.
• Jídelníček musí být vyvážený. Jezte často ryby, občas kuřecí, hovězí jen jednou týdně (hůř se zpracovává) a vepřové vůbec!

2. Do práce pěšky nebo na kole

Možná vás teď napadne pár výmluv, proč to nejde. Jsem si jistá, že ale ani s jednou byste u mě nepochodili. Bydlím totiž na kopci, takže cesta na kole je pro mě příjemná maximálně tam (kdy jedu z kopce). Pěšky to mám taky daleko. Na všechno je ale řešení – chcete se projít? Vystupte ráno o dvě zastávky dřív. I těch pár kroků udělá hodně. Denně by holky měly zvládnou 7.000 a kluci 10.000 kroků. Krátká procházka po městě a je to ????
A kolo? Registrujte se na Rekola a kolo si jednoduše půjčte, kde to jde. Ráno takhle jezdím na schůzky, odpoledne přejíždím z práce na kafíčka s kamarádkami. Vyloženě se nezapotíte, ale každý pohyb se počítá.

3. YOGA NA PROTAŽENÍ

Normálně domácí cvičení moc nemusím, ale jestli mě něco opravdu chytlo, je to cvičení yogy podle Youtube kanálu – BOHO YOGA. Najdete si tam vše o začátečníků, přes posilování až po protažení. A hlavně .- je to krátké! Stačí 15 minut každý den a vy se krásně protáhnete, zaposilujete si a zarelaxujete. Zkuste to, vážně to stojí za to. Moje oblíbené cvičení je tohle:

 

4. Sport jako zábava

Pokud zrovna neholdujete fitku, najděte si třeba sport, který můžete dělat týmově. Nejenom, že to je legrace, ale ještě si hezky zasportujete. My milujeme beach volleyball, badminton a nebo třeba takový Discgolf, kdy můžete spojit procházku se zábavou (hřiště je například na Ladronce).

Já si třeba hrozně poslední dobou oblíbila běh. Když je sluníčko, tak mě baví obzvlášť. Můžete se totiž hezky proběhnou přírodou, objevit nová zákoutí a ještě je to super pro vaší kondičku. Kolikrát si vezmu třeba věci na běh do práce a jdu se proběhnout kolem vody. Nebo si zase vezmu auto a dojedu si zaběhat na nějaké jiné místo, abych měla změnu.

Co mi ale pomáhá obzvlášť, je mít cíl. Ať je to lepší fyzička, lepší postava nebo jen pocit, že uběhnete nějakou vzdálenost. A na to jsou nejlepší běžecké závody. A co je obzvlášť super, když se na závodu domluvíte s někým. Navzájem se pak můžete vyhecovat a být ještě lepší. V tom mě třeba hrozně bavila štafeta, kterou jsme běželi nedávno s rodinou. Ten pocit, že jestli to nedáte, zkazíte to dalším 3 lidem, vás  dokope do cíle.

Zrovna tuhle sobotu 9.9. mám další cíl – koná se totiž  Adidas běh pro ženy. Běžely jsme ho s Niky pár let zpátky. Dokonce jsme dělaly tuhle video pozvánku a vlog.

https://www.facebook.com/pg/madeinprg/videos/?ref=page_internal

 

A tak po dvou letech tenhle rok běžím zase. Ale nerada bych v tom zůstala sama. Proto chci vyzvat vás. Poběžte se mnou. Soutěž probíhá na Instagramu tady: https://www.instagram.com/p/BYtlhUfBHDf/?taken-by=madeinprg Já v pátek dopoledne vyberu výherce, který ode mě dostane dvě registrace na akci, aby mohl vyzvat kamaráda! Nebo ho prostě vyzvěte rovnou! https://www.runczech.com/srv/www/qf/cs/ramjet/challengeFriend/challenge


A třeba se tam potkáme a dáme si ten 5ti kiláček spolu! Je to jen 5km – to přece dáme, nejsme bábovky!! 🙂

Budu se těšit

S.

 

Další běžecké články:

3,2,1 BĚH! Aneb našla jsem důvod, proč s ním začít

TIPY – JAK ZAČÍT S BĚHEM

#MadeForRun challenge

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague