ČERNÉ JEZERO A BAVORSKÝ LES

Sandra, 13 srpna, 2017

Miluju výlety. Ideálně za přírodou a ideálně někam na vrchol, kde na ni budu mít ten nejlepší výhled. Štěstí je, že mám dokonalého přítele, který splní, co mi na očích vidí. Proto, když jsem zase přišla s tím, že bych chtěla na nějaké krásné místo, prohlásil: „O víkendu jedeme na výlet. Neřeknu ti kam, bude to překvapení, ale určitě se ti bude líbit.“ Nemám ráda překvapení, jsem z nich nervózní a vadí mi, že se na ně nemůžu připravit. Tyhle výletový ale miluju. Je to totiž mnohem zábavnější. Nemůžu si totiž místo „progooglit“ nebo najít na Instagramu a jsem pak ještě víc překvapená. Když s námi navíc ještě jede ségra i se psem, jsem úplně nejšťastnější.


Dnešní cesta byla na jih. Alespoň to jsem z ukazatelů dokázala poznat. 😀 První zastávka: ČERNÉ JEZERO.

Řeknu vám, tohle místo vás dostanete. Když jsem uviděla jezero, nad kterým se tyčí lesy, ze kterých stoupá pára, vzalo mi to dech. A byla to jedna z nejkrásnějších věcí, které jsem za poslední dobu viděla. Rozhodně se vyplatí si na tenhle výlet přivstat. Nejenom, že to budete mít bez lidí, ale na probouzející se přírodu prostě nic nemá!


Náš výlet pokračoval ještě dál. Do šumavských hor, konkrétně do Národního parku Bavorský les. Tam jsme jeli přes vesnici Železná Ruda až do německé vesničky Zwieseler Waldhaus. Tam začínala naše cesta. Na kraji vesnice je parkoviště, odkud se můžete vydat hned na několik túr. My si vybrali cestu „borůvka“. Btw po cestě narazíte maximálně na maliny (na plno malin!), takže název nechápu. Ale cesta je to krásná. I přes to, že jdete dvě hodiny do kopce. Ta příroda, kterou procházíte, je totiž neuvěřitelná. Les je prý typickým lesem, které tu bývaly stovky let zpátky. Listnaté lesy se totiž už moc nevidí.

Cesta končila na Velkém Falkensteinu, což je hora vysoká 1315m a výhled z ní je úžasný. Krom toho na vrcholu se nachází i typická rodinná německá restaurace, kde se můžete posilnit na sestup dolů.


A když vám zbydou síly, po cestě domů máte možnost vidět ještě jeden atypický hrad a jeden nádherný zámek. Řeč je o Zámku Velhartice a hradu Švihov, kterému se také říká vodní. A když budete mít štěstí, najdete i dvě nutrie, které tam žijí 🙂


Celý výlet nám i s cestou trval 13h. Ušli jsme 14km a viděli nespočet nádherných míst. Pokud nebudete chtít spěchat a budete chtít objevit ještě více míst, ubytujte se třeba v Železné Rudě, která je od Bavorského lesa kousek a ráno pokračujte dál.

Tak zase příště,

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague