RECEPT: CHIA PUDING

Sandra, 10 srpna, 2017

Dřív jsem snídaně nesnášela. Nejenom, že jsem musela vstávat brzy do školy, ale ještě mě nutili, abych hned po probuzení jedla! Ale víte, jak to je. Postupem času se všechno mění. Dokonce i já jsem dospěla do fáze, kdy se z odpůrce snídaní stal vášnivý snídař? To je zase slovo.. Hodně mi v tomhle otevřela oči výživová poradkyně, ke které jsem nějaký čas chodila, abych se naučila jíst. Možná se divíte, co to je za spojení „naučit se jíst“. Ale řeknu vám, jídlo je největší část úspěchu. Ale to je kapitola na vlastní článek. Stručně a jasně – díky výživové poradkyni jsem dostala několik inspirací na to, co ráno snídat, jak snídat. A já zjistila, že to vlastně zas taková věda nebude.


V tuhle chvíli mám ale jednu snídani obzvlášť oblíbenou. Mám skoro pocit, že jsem se jí asi přejedla. Řeč je o chia pudingu. Chia semínka jsou vitamínová bomba, ale o tom už jste asi slyšeli. Obsahuje velké množství proteinů, antioxidantů, vápníku a tak důležitých Omega-3 mastných kyselin. Jasně, chia semínka má asi né každý rád. Zrovna minule mi moje kamarádka říkala, jak to někdo může jíst, že to vypadá i chutná odporně. Takže chápu, že ta si tenhle recept asi neoblíbí 😀 Na druhou stranu, podle mě to je hodně o přípravě. Co si do toho přidáte, jak husté si to uděláte a vůbec tak všechno dohromady.

Proto jsem připravila trochu víc variant – základ je poměrně stejný, jen se liší zdobení, případně se upravují přísady v pudingu samotném. Tak jdeme na to.

POTŘEBUJEME:

Na puding:

Vždycky dělám poměr 1:4. Porce viz níže je sice původně braná na 4 porce, ale my to s Martinem sníme úplně v klidu ve dvou 😀

Na ozdobu:
POSTUP:

Správná konzistence je základ. Sice jsem vám psala poměr, ale upřímně – všechno je o vyzkoušení. Každá chia semínka můžou být jiná, jinak nabobtnají. Takže ně úplně vždy budete mít chia puding totožný. Nicméně účel to určitě splní. A vy si pochutná i tak.

  1. Já s chia puding chystám vždy večer, aby hezky přes noc „nakynul“ a já si ho mohla vychutnat k snídani. Nehledě na to, že vám to ráno hrozně ušetří čas s připravováním. Vlastně jen hotový puding vyndáte z ledničky a ozdobíte. Ale k samotnému postupu – smícháme semínka, mléko a něco na oslazení. Já občas přidám ještě ovoce, když ho chci mít rovnou pudingu. Například minule jsem si do něj dala granátové jablko, jindy jsem si mléko smíchala s rozdrcenými malinami. Dokonce jsem si do něj dala jednou i matchatea powder. 😀 Tím chci říct – nápadům se meze nekladou. Vše je tu dovoleno.
  2. Pak dám na noc do ledničky, přikryté fólií a těším se na ráno.
  3. Ráno už jen stačí dozdobit. Opět – můžete přidat, na co máte chuť. Samy zjistíme, co vám dohromady chutná nejvíc. Já si hrozně zamilovala kombinaci kokosového mléka, malin/jahod a kiwi.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague