TIP NA VÝLET: Znojmo

Nikola Ježková, 6 srpna, 2017

Před pár týdny jsem se vrátila z Karlových Varů, kde se odehrával již 52. ročník filmového festivalu. No bohužel jsem tam byla pracovně a celých 10 dní makala jak fretka (haha). Není proto divu, že jsem nutně po příjezdu domů potřebovala nějaký odpočinek. A jak si líp odpočinout než výjezdem do wellness spojeným s výletem. Kam to bude mi nejdřív bylo celkem jedno, řídila jsem se především výběrem hotelu. Nakonec padlo kolo štěstí na Znojmo. A já byla nadšená!


Ubytování

Ubytování jsme našli přes Slevomat. Bylo pro nás důležité mít wellness s neomezeným přístupem a nějaké to jídlo v ceně. Nakonec jsme zvolili hotel Savannah. Bazén, sauna, pára a vířivka za příplatek, to by šlo. V ceně byla snídaně a večeře, i když večeře vždycky stála za pěkný kulový. Napravil to ale exteriér a interiér hotelu, vypadal totiž nádherně, dokonce až luxusně. Připadala jsem si v něm jako na dovolený někde v Egyptě akorát bez moře. 😀


Jídlo

Kromě snídaní a večeří v hotelu, jsme se při výletu do Znojma stavili na oběd v Restauraci hoZpoda. Už jen ten název mě ohromil. Z jako Znojmo, chápete, no geniální. 😀 A i jídlo bylo dobré. Doporučuji hledat restauraci přes tripadvisor. Snadno tam najdete třeba TOP 10 restaurací ve Znojmu.


Výlet

1. Freeport fashion outlet

Hned u hotelu stojí velké obchodní centrum, ve kterém najdete značkové zboží za dobré ceny. Nejlepší je pak vychytat ještě nějaké slevy. Najdete ho na Hatích, které jsou vzdálené od Znojma asi 15 minut.

2. Merlin´s Kinderwelt in Excalibur city

Ve stejném objektu, kde se nacházel náš hotel a obchodní centrum najdete ještě obrovský zábavní park pro děti. Do něj jsme se teda neodvážili, ale z venku vypadal parádně.

3. Znojmo

Navštívit musíte Znojmo jako takové. Zajeďte si autem do centra a projděte si uličky tohohle města. Trošku mi procházka tam připomínala procházku po Starém městě v Praze. A vydejte se na vrchol radniční věže, je odtamtud nádherný výhled na celé město.

4. Národní park Podyjí

U Znojma leží národní park Podyjí, takže i milovníci přírody si přijdou na své. Navštivte třeba zříceninu Nového hrádku, nebo Hardeggskou vyhlídku. A pozor i na zřícenině se platí vstupné 50 Kč, tak si s sebou nezapomeňte penízky stejně jako my. 😀 Navigace vás zavede na malé parkoviště odkud je to na Malý hrádek asi 3 kilometry.

Tak ještě využijte prázdnin a vyrazte! I když je to po D1. 😀

Vaše N.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague