MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Sandra, 30 července, 2017

Znáte takovou tu vůni domova, která vás vždycky příjemně praští do nosu, když se vrátíte z dovolené? Tak právě kvůli té a kvůli tomu pocitu, kdy si sednete na gauč a uvědomíte si – SLÁVA JSEM DOMA, jsem se rozhodla napsat vám tenhle článek.


Pamatuji si to jako včera, když jsme s Martinem začali řešit společné bydlení. Jak jsme si pomáhali balit ty „dětské pokojíčky“ do krabic a přesouvali je v pidi autě na naší novou, společnou adresu. Jak to maminky obrečely (btw momentálně bydlí obě max 10 min od nás, takže asi tak…). Jak jsem spali na matraci pod stolem v pracovně, obklopeni krabicemi, protože jsme neměli hotovou ložnici. Na to, jak jsem ty krabice věčně prohrabávala, protože jsem pořád něco hledala, ale ještě jsem neměla místo na jejich vybalení. Na to, jak jsme každý víkend trávili v obchodech s nábytkem, kde jsme stejně většinou koupili nějaký nesmysl, který jsme nepotřebovali.

Docela mi tyhle časy chybí. Mělo to svoje kouzlo, i když se nám to v tu dobu zdálo náročné. Vzpomínám na ten čas hrozně ráda. Byl to totiž čas, kdy se tvořilo to  naše společné hnízdečko, kde jsme tenhle rok už 5.rokem.

A tak jsem se zabydleli a ze začátku nám bylo všechno vlastně tak trochu jedno. Byt byl po rekonstrukci, takže nebylo potřeba řešit malování, vybavený byl taky poměrně nově. Mělo to jen dvě vady. První byla ta, že jakmile si byt nezařizujete celý samy, nepřipadá vám to jako „vaše“. A druhá vada mě každé ráno a každý večer praštila do očí – červená stěna v obýváku. Ta se z prvotního moderního nádechu změnila na barvu dráždící býka a já se na ni už nemohla ani podívat (což je těžké, vzhledem k tomu, že je naproti vchodovým dveřím). A v tu chvíli bylo jasno  – nejenom obývák se MUSÍ předělat. No a znáte to, když si ženská něco umane, tak to tak prostě bude 😀

A tak konečně, po těch letech, jsme začali s úpravami a zařizováním bytu podle našeho stylu. Zdi se vymalovaly na bílo, objednal se nový dřevěný jídelní stůl a židle, nové rolety. A obývák se mi začal měnit před očima. A co víc, já měla najednou nespočet možností, jak obývák dekorovat a zútulnit. Ve chvíli, kdy totiž máte bílé zdi, jsou možnosti skoro nekonečné. My se rozhodli pro kombinaci bílé, šedé a dřeva.

Všechno je to o detailech a řekla bych, že tady víc, než kde jinde platí pravidlo, že méně je více. A tak jsem koupila nové potahy na polštáře, novou deku na gauč, klasické květináče jsem vyměnila za kovové, tady se přidala svíčka, támhle zase vázička s eukalyptem. Mimochodem kytky jsou základ! No a najednou to čím dál tím víc začalo být to „naše“. A já se najednou cítím doma mnohem lépe a příjemně.

Neříkám, že je obývák už úplně hotový. Naopak. Potřebuji ještě konferenční stolek, nějaké obrazy na zeď a prostě takové ty detaily, který z toho udělají víc domov, víc útulno. A tak se mi náramně hodilo, že mě oslovil web Favi.cz, abych se s vámi o tuhle stránku podělila. Je to vyhledávač nábytku a dekorací. Takže máte všechno hezky na jednom místě a nemusíte projíždět všemožné stránky. Krom toho taky hezky funguje filtrace – já nejčastěji využila podle stylu (skandinávský), ale jde tam i barva, materiál nebo třeba tvar. Upřímně, mně to docela ušetřilo práci a hlavně jsem narazila na nové e-shopy, o kterých jsem ani nevěděla. Jen Martin je trochu naštvaný, protože jsem našla spoustu věcí, které zase „nutně“ potřebuji. Haha.

stolky: nábytek Bogard , váza: Bella Rose , taburet: Design for life, přesýpací hodiny: Bonami, obraz listu: Bonami , svíčka Bella Rose: , kožešina: Bonami, polička: Bella Rose, polštář: MyBestHome


No obývák vám ukážu, až bude opravdu všechno tip ťop. Teď je totiž hotová tak polovina 🙂

A jak to máte vy? Co dělá ten váš domov domov? A kde nejčastěji nakupujete dekorace?

S.

 

* článek vznikl ve spolupráci s Favi.cz

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague