TRAVEL DIARY: KRAKOW (POLSKO)

Sandra, 13 července, 2017
#

Pamatujete si ještě, jak jsem byla v Oslu? Tak abych těch zážitků neměla málo, rovnou z Osla jsem letěla do Krakowa, kde nás čekal koncert Bruno Marse. Při pohledu na náš Instagram zjistíte, že jsem tam sice byla nějaký ten pátek zpátky.,ale je to místo, které stojí za to vidět. Proto pro vás mám dnes pár tipů co, kde a jak. 🙂


Cestování miluju, ale jestli na tom něco nesnáším, tak jsou to ty přesuny a věčné vláčení kufrů tam a zpátky. V takových situacích přestávám mluvit a mým spolucestujícím se v rámci jejich bezpečí doporučuje mě nechat vydýchat.. Asi tak probíhal náš přesun vlakem z Norska do Polska. Chudák Terez. Naštěstí už mě ale trochu zná a tak raději mlčela a pak mě vzala na snídani. Ví jak na mě. Well done Terez! Pak už se k nám připojila i druhá Terez (přátelé si vybírám podle jména, aby se mi nepletli..) a začalo objevování Krakowa.

 

Krakow je krásné město a při jeho objevení si ani nemusíte prochodit boty. Všechno podstatné je totiž kolem náměstí. Pak už se jen motáte v kruhu. Alespoň mně to tak přišlo. Ale stojí za to. Je to krásné staré město, architekturou připomínající něco mezi Prahou a uličkami Itálie (jde to vůbec dohromady?). Byla jsem tam už jednou s mojí kamarádkou Helčou, která je Polka. Ta mi samozřejmě tohle polské město ukázala v celé své kráse, ale bohužel moje paměť dohlídne sotva pár dní zpátky, takže jsme si nepamatovala za ty roky zhola nic. Zase jsem ten výlet měla alespoň zajímavější a díky Helči seznamu míst, co musím vidět, mě každé místo mohlo znovu okouzlit a překvapit.

Pominu-li obchodní centrum Galerie Krakowska (tam jděte až naposled, za odměnu si koupit něco na sebe, že jo :D), najdete v tomhle městě i plno krásných kaváren, ale i staveb. Tak pár tipů máte tady:

 

Kavárny a restaurace

Památky

 

a další nádhery 🙂

 

 


No neodpustím si to a ještě sem napíšu něco o tom koncertu. Na Brunovi jsem byla už pár let zpátky a pamatuju si, že to bylo super. Když se nás tedy Terez mladší (už nevím, jak je rozlišovat) v listopadu ptala, jestli s ní nechceme v květnu dalšího roku na Bruno Marse do Krakowa, nadšeně jsme souhlasily. Jen mi nebylo jasné, proč Terez (ta těhotná, kdybyste se začali ztrácet) chce místa na sezení. No ona už v tu chvíli totiž věděla, že bude mít označení viz závorka a my ještě ne. Mimochodem v 6tém měsíci těhotenství dala ten koncert a procházky Krakowem neskutečně a jí za to budu obdivovat asi do konce života.

A koncert? No ten byl neskutečný. Oproti Praze nikdo neseděl! Jakmile Bruno vyšel na podium,, všichni si stoupli a tancovali, zpívali, no prostě si to maximálně užívali. A upřímně – zatím můj nejlepší koncert ever. No počkejme si na rok 2018, ale o tom zase příště.

A perlička na závěr – u písničky Marry you požádal klučina 3 řady před námi svojí přítelkyni o roku. Ooo aaaa jee romantika jak blázen. No až jsem se dojala. Ale to já se dojímám teď pořád.

Tak cześć!!

S.

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague