TIP NA VÝLET: ZÁMEK JEZEŘÍ

Sandra, 25 června, 2017

Dnes je ideální počasí na výlet. A tak pro vás máme tip na jeden krásný zámek s tím nejzajímavějším výhledem. Místo je hodně fotogenické, takže milovníci focení si tam určitě přijdou taky na své. 🙂 A hlavně je to kousek, takže je pořád čas vyjet!!


Řeč je o Zámku Jezeří, který se nachází v Ústeckém kraji cca hodinu a půl od Prahy.  Zámek pochází ze 14. století a má za sebou bohatou historii a mnoho majitelů. Dokonce byl i majetkem armády, kvůli které se z něj stala ruina. Momentálně ale patří státu, kterému byl přenechán rodem Lobkowiczů z důvodů, že pro ně byla rekonstrukce zničeného zámku příliš nákladná.

Zámek nabízí plno aktivit – od klasických prohlídek přes výstavů kočárů až po nádhernou vyhlídku. Na prohlídku jsme nakonec nešli, protože se koná vždycky v celou hodinu a my bychom na ni víc jak půl hodiny museli čekat.

 

Tak jsem se raději vydali na vyhlídku, která je stejně ze všeho nejkrásnější. Nejenom, že z ní vidíte nádherně celý zámek, ale i okolní krajinu. A tady taky konečně pochopíte, proč se mu říká zámek na rozhraní dvou světů. Při pohledu na zámek uvidíte totiž dva kontrasty – zpustošené pláně těžbou, kterým se také říká měsíční krajina a krásně zelené Krušné hory.

 

Další aktivity:

Kousek od parkoviště u zámku najdete Hraběcí kapli, které se také říká Čertova. Čertova kvůli tomu, že ji nikdy nebylo možné dostavět. Říká se, že je zakletá. Pověst říká, že zůstala kaple nedokončená kvůli smrti stavitelů. Majitel zámku Jezeří Ferdinand Josef z Lobkowicz chtěl vybudovat kapli s trnem z Kristovy trnové koruny, ze které by se stalo poutní místo. Během stavby jej však usmrtil padající kámen. Jeho bratr Oldřich Felix z Lobkowicz ve výstavbě pokračoval, i on byl však smrtelně zraněn stromem pokáceným na stavební dříví. Klenbu kaple zničil ďábel v podobě velkého černého jelena. Nikdo z rodiny Lobkoviců se pak již nesnažil ve stavbě pokračovat a kaple zůstala nedokončena.

 

Další krásnou aktivitou je procházka lesy Krušných hor, které jsou kolem zámku.

A na cestě domů se můžete jet vykoupat třeba ke kamencovému jezeru v Chomutově. Nebo zastavte někde u jezera a udělejte si piknik jako my 🙂


Určitě se na zámek zajeďte podívat. Už kvůli tomu výhledu to stojí za to!!

Kiss S a N

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague