FOCENÍ S ODRAZKOU + ÚPRAVA FOTEK v mobilu

Sandra, 20 června, 2017

Mít ségru má několik výhod. Pro mě to je hned po tom, že mám nejlepšího parťáka na celý život i to, že mám takovou živou panenku. A od Nikči 3 let jsem ji malovala, dělala všemožné účesy podle tutoriálů a vybírala jí oblečení. Moc jí to nebavilo, ale vždycky oddaně držela a neremcala. Naštěstí k hodně věcem člověk dospěje a jinak to nebylo ani u tohohle. Čím je starší, tím častěji za mnou chodí, ať ji namaluju nebo udělám nějaký účes. Od doby, co spolu ale nebydlíme, mám těch možností méně a méně. A tak abych to využila naplno,  svoje „umění“ jsem rozšířila ještě na focení nebo natáčení videí.

Takže díky Bože/Vesmíre/Přírodo, teda vlastně díky rodiče za mladší sourozence! Nemusím totiž platit za modelky a otravovat svoje kamarádky.


A když už Nikču trápím focením, říkala jsem si, že bych se o pár tipů mohla podělit i s vámi. Dneska to bude o odrazce a  úpravě fotek do finální podoby na Instagram a to jen pomocí mobilních aplikací.

Tohle je fotka, při které jsem trénovala focení s odrazkou, které jsem se naučila na posledním workshopu s Olympusem.

Focení probíhalo u Zámku Jezeří, kde jsme byly v sobotu na výletě. Určitě vám o něm ještě napíšeme víc s pár tipy. Ale znáte to, začalo léto, nevíme, kam dřív skočit (jestli do bazénu nebo někam na deku do trávy).

JAK POUŽÍT ODRAZKU

Fotky, které uvidíte níže, jsme fotili s odrazkou. Bylo sice přímé sluníčko, ale my potřebovali trochu víc světla do obličeje. Aby vynikl a ubylo nám stínu. A na to je odrazka ideální.

Ta funguje tak, že do odrazky „chytíte“ sluníčko a nasměrujete si ho na místo dle potřeby. Ve většině případech to předpokládám bude obličej. Tahle technika se dá zvládnout i bez asistence, ale já byla ráda, že s námi byl Martin, který směroval světlo, já fotila a Niky pózovala. Na workshopu v Bratislavě jsme fotili mezi listy a mě se to děsně líbilo a říkala jsem si, jak super bude, až to zkusím na Niky.
Princip je jednoduchý – vlezete si mezi listy, haha, nasvítíte si odrazkou obličej, na foťáku si pohrajete se clonou, aby byla fotka světlejší a fotíte.

Vtipný je, že občas pak člověk vypadá jak přidaný photoshopem. Ale je to docela legrace a vážně se s tím dá vyhrát. Můžete si takhle „osvítit“ třeba člověka v tunelu nebo někde na tmavším místě.

ÚPRAVA FOTEK V MOBILU

A teď tedy k postprodukci. Terez mě naučila používat k úpravě přímo aplikaci, která je v Iphonu. Dřív jsem používala hlavně Snapseed, ale tahle appka proces ještě urychlí.

Ikonka vypadá takhle:

Pak už si jen hrajete s možnostmi. přidáte jas, kontrast atd. Pohrát si můžete i s barvou. Chcete větší sytost, jiný odstín, není problém. Já fotku nakonec nastavila takhle.

Na závěr jsem si ještě otevřela Facetune, kde jsem přidala trochu barvy rtům, lehce vybělila zuby a zmatnila čelo.

A TADAAA


Občas si můžete foťák nastavit jak chcete a stejně to chce trochu doupravit v nějakém programu. Tohle mi pořád přijde jako nejpřirozenější forma. Schválně, v čem upravujete většinou fotky vy?

Budu se těšit na tipy.

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague