FOCENÍ S ODRAZKOU + ÚPRAVA FOTEK v mobilu

Sandra, 20 června, 2017

Mít ségru má několik výhod. Pro mě to je hned po tom, že mám nejlepšího parťáka na celý život i to, že mám takovou živou panenku. A od Nikči 3 let jsem ji malovala, dělala všemožné účesy podle tutoriálů a vybírala jí oblečení. Moc jí to nebavilo, ale vždycky oddaně držela a neremcala. Naštěstí k hodně věcem člověk dospěje a jinak to nebylo ani u tohohle. Čím je starší, tím častěji za mnou chodí, ať ji namaluju nebo udělám nějaký účes. Od doby, co spolu ale nebydlíme, mám těch možností méně a méně. A tak abych to využila naplno,  svoje „umění“ jsem rozšířila ještě na focení nebo natáčení videí.

Takže díky Bože/Vesmíre/Přírodo, teda vlastně díky rodiče za mladší sourozence! Nemusím totiž platit za modelky a otravovat svoje kamarádky.


A když už Nikču trápím focením, říkala jsem si, že bych se o pár tipů mohla podělit i s vámi. Dneska to bude o odrazce a  úpravě fotek do finální podoby na Instagram a to jen pomocí mobilních aplikací.

Tohle je fotka, při které jsem trénovala focení s odrazkou, které jsem se naučila na posledním workshopu s Olympusem.

Focení probíhalo u Zámku Jezeří, kde jsme byly v sobotu na výletě. Určitě vám o něm ještě napíšeme víc s pár tipy. Ale znáte to, začalo léto, nevíme, kam dřív skočit (jestli do bazénu nebo někam na deku do trávy).

JAK POUŽÍT ODRAZKU

Fotky, které uvidíte níže, jsme fotili s odrazkou. Bylo sice přímé sluníčko, ale my potřebovali trochu víc světla do obličeje. Aby vynikl a ubylo nám stínu. A na to je odrazka ideální.

Ta funguje tak, že do odrazky „chytíte“ sluníčko a nasměrujete si ho na místo dle potřeby. Ve většině případech to předpokládám bude obličej. Tahle technika se dá zvládnout i bez asistence, ale já byla ráda, že s námi byl Martin, který směroval světlo, já fotila a Niky pózovala. Na workshopu v Bratislavě jsme fotili mezi listy a mě se to děsně líbilo a říkala jsem si, jak super bude, až to zkusím na Niky.
Princip je jednoduchý – vlezete si mezi listy, haha, nasvítíte si odrazkou obličej, na foťáku si pohrajete se clonou, aby byla fotka světlejší a fotíte.

Vtipný je, že občas pak člověk vypadá jak přidaný photoshopem. Ale je to docela legrace a vážně se s tím dá vyhrát. Můžete si takhle „osvítit“ třeba člověka v tunelu nebo někde na tmavším místě.

ÚPRAVA FOTEK V MOBILU

A teď tedy k postprodukci. Terez mě naučila používat k úpravě přímo aplikaci, která je v Iphonu. Dřív jsem používala hlavně Snapseed, ale tahle appka proces ještě urychlí.

Ikonka vypadá takhle:

Pak už si jen hrajete s možnostmi. přidáte jas, kontrast atd. Pohrát si můžete i s barvou. Chcete větší sytost, jiný odstín, není problém. Já fotku nakonec nastavila takhle.

Na závěr jsem si ještě otevřela Facetune, kde jsem přidala trochu barvy rtům, lehce vybělila zuby a zmatnila čelo.

A TADAAA


Občas si můžete foťák nastavit jak chcete a stejně to chce trochu doupravit v nějakém programu. Tohle mi pořád přijde jako nejpřirozenější forma. Schválně, v čem upravujete většinou fotky vy?

Budu se těšit na tipy.

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague