LOM HOMOLÁK

Nikola Ježková, 10 června, 2017

Už dlouho mě lákalo vydat se do nějakého lomu. Většina z nich má totiž nádherně azurovou vodu, která vás prostě dostane. Navíc vás nepřekvapí žádný smrad a špína, a buďme upřímní, to je u jiných vod celkem běžný.


Kolo štěstí padlo na lom Homolák vzdálený z okraje Prahy jenom 30 minut jízdy autem. Sláva navigaci, která vás zavede na místo, odkud je to k lomu přibližně 800 m. „Svižnou“ chůzí nám cesta zabrala asi 15 minut až jsme konečně z výšky lom zahlédli. Poslední úsek k lomu připomíná místo z filmu Hory mají oči, kdo neviděl, ani se na něj před výletem nekoukejte. 😀

lo

Fotky na internetu nelhaly. Další lom s krásnou modrou vodou. Atmosféru lomu kazí akorát navozené kameny a písek, čemuž prý tak v minulosti nebylo. No škoda… Celý lom se dá obejít kolem dokola, ale musíte si dávat velký pozor, kam šlapete. Některé úseky jsou nebezpečné, proto nedoporučuji chodit sem se psem, nebo s malými dětmi. A to i kvůli přístupu do vody. Z většiny míst musíte totiž nejprve zdolat metrovou skálu. Někde je dokonce i vyšší, tam je to naopak k užitku. Můžete si  totiž užít skoky do vody.

Homolák je u lidí velmi oblíbený a je to vidět. Výjimkou totiž nejsou odpadky houpající se na hladině i na souši. O víkendu je návštěvnost lomu nejvyšší, je tedy lepší vyrazit ve všední den, stejně jako my, pokud máte možnost a samozřejmě i co nejdřív. Lidí tam bylo totiž opravdu jen pár a to včetně motorkáře, který trochu narušoval jinak tichý lom.

A co vy a lomy? Máte některý oblíbený?

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague