LOM HOMOLÁK

Nikola Ježková, 10 června, 2017

Už dlouho mě lákalo vydat se do nějakého lomu. Většina z nich má totiž nádherně azurovou vodu, která vás prostě dostane. Navíc vás nepřekvapí žádný smrad a špína, a buďme upřímní, to je u jiných vod celkem běžný.


Kolo štěstí padlo na lom Homolák vzdálený z okraje Prahy jenom 30 minut jízdy autem. Sláva navigaci, která vás zavede na místo, odkud je to k lomu přibližně 800 m. „Svižnou“ chůzí nám cesta zabrala asi 15 minut až jsme konečně z výšky lom zahlédli. Poslední úsek k lomu připomíná místo z filmu Hory mají oči, kdo neviděl, ani se na něj před výletem nekoukejte. 😀

lo

Fotky na internetu nelhaly. Další lom s krásnou modrou vodou. Atmosféru lomu kazí akorát navozené kameny a písek, čemuž prý tak v minulosti nebylo. No škoda… Celý lom se dá obejít kolem dokola, ale musíte si dávat velký pozor, kam šlapete. Některé úseky jsou nebezpečné, proto nedoporučuji chodit sem se psem, nebo s malými dětmi. A to i kvůli přístupu do vody. Z většiny míst musíte totiž nejprve zdolat metrovou skálu. Někde je dokonce i vyšší, tam je to naopak k užitku. Můžete si  totiž užít skoky do vody.

Homolák je u lidí velmi oblíbený a je to vidět. Výjimkou totiž nejsou odpadky houpající se na hladině i na souši. O víkendu je návštěvnost lomu nejvyšší, je tedy lepší vyrazit ve všední den, stejně jako my, pokud máte možnost a samozřejmě i co nejdřív. Lidí tam bylo totiž opravdu jen pár a to včetně motorkáře, který trochu narušoval jinak tichý lom.

A co vy a lomy? Máte některý oblíbený?

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague