RECEPT: SALÁT S KOZÍM SÝREM

Sandra, 12 dubna, 2017

Chutě se mění s věkem. Jako když jsem teprve v 16ti začala jíst olivy, v 18ti krevety a stejně tak, jako jsem teď začala jíst kozí sýr. Ještě před měsícem bych nic, kde se objevil, nesnědla. Měla jsem po něm totiž v puse takovou zvláštní pachuť, jak kdybych olízla kozla 😀 Proto jsem nechápala, proč to někdo jí.

Nevím, co se změnilo. Teda tuším, asi jsem zase zestárla – o měsíc :D. Protože teď jsem na tom sýru naprosto závislá a jím ho tak 3x do týdne.


Jako první jsem ho ochutnala v UGOvi, protože zrušili všechny jiné saláty, které jsem měla ráda. A naprosto jsem si zamilovala tu kombinaci s malinami. Od té doby jsem měla salát ještě v mnoha restauracích. Někde lepší, někde míň. Největší problém byl v tom, že v něm vždycky něco chybělo. Jedna z ingrediencí, kvůli které ale salát nebyl perfektní. A tak Martin rozhodl – uděláme si ho doma. Podle nás a našich chutí. Se všemi ingrediencemi a ještě s nějakou navíc.

Od té doby jsme ho dělali už několikrát a musím říct, že teď jsme ho vychytali k naprosté dokonolosti. Takže, je čas na recept:)

Potřebujete:

Na zálivku:

Na úvod je nutné říct, že je potřeba sehnat kozí sýr s plísní okolo, aby se vám dobře opékal a celý se neroztekl. Nejlepší mají v Globusu, kde stojí kolečko jen 39 Kč. Potom jsme měli výborný z Billy, to už ale za 79 Kč. A zatím mě nejvíc zklamal sýr ze sýrárny, kde jsme za něj dali asi 120 Kč. Paradox..

Další prekérka je s opečením. My ho děláme doma na pánvičce. Na tu jsme zkoušeli dát alobal, ale tam se nám to hned připeklo. Pak jsme zkusili pečící papír, tam se to ale rozteklo. Tak jsme to nakonec dali na teflonovou pánev jen tak a bylo to dokonalé! Krásná krustička a nepřipálilo se.

Postup je tady naprosto triviální. Teda hned po tom, co zvládnete opéct sýr 🙂

Věci na zálivku smíchejte a přidejte k rukole a polníčku. Ořechy opečte na pánvi s trochou medu. Maliny a brusinky dejte do hrnce a společně ohřejte. Zbytek ingrediencí už jen na talíř „naházejte“, jak se vám zrovna zachce a jak se vám to líbí. :)))

Dobrou chuť!

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague